Rowerowy weekend na Pogórzu Przemyskim

Rowerowy weekend na Pogórzu Przemyskim

Postprzez haladinho » 27 cze 2011, o 13:23

Hej

Proszę o wskazówki dotyczące wypadu na weekend na Pogórze Przemyskie. Chciałbym dojechać na miejsce samochodem w piątkowy wieczór i pośmigać do niedzielnego popołudnia. Trasa może być pętlą lub w jedną stronę, nie musi prowadzić szlakami, ale chciałbym uniknąć po drodze ewentualnych bagien. Jeżdżę sprawnie na rowerze, szukam dziczy i spokoju ale lubię spać pod twardym dachem i mieć co zjeść.

Proszę dajcie znać co warto byłoby tam zobaczyć.

Pozdrawiam
haladinho
Stonka bieszczadzka

Re: Rowerowy weekend na Pogórzu Przemyskim

Postprzez Zagubiona » 27 cze 2011, o 14:59

haladinho napisał(a):Hej

Proszę o wskazówki dotyczące wypadu na weekend na Pogórze Przemyskie. Chciałbym dojechać na miejsce samochodem w piątkowy wieczór i pośmigać do niedzielnego popołudnia. Trasa może być pętlą lub w jedną stronę, nie musi prowadzić szlakami, ale chciałbym uniknąć po drodze ewentualnych bagien. Jeżdżę sprawnie na rowerze, szukam dziczy i spokoju ale lubię spać pod twardym dachem i mieć co zjeść.

Proszę dajcie znać co warto byłoby tam zobaczyć.

Pozdrawiam

Możliwości jest bardzo dużo, w okolicach Arłamowa jest sporo wąskich asfaltowych dróg nadających się na rower, a praktycznie bez ruchu samochodowego.
Nawet nie wiem czy oficjalnie są otwarte czy zamknięte.

Te drogi są zaznaczone na mapie. np. tutaj:

Mi się bardzo podobał szlak niebieski z Kalwarii Pacławskiej do Arłamowa.

Nocować można np. w Kalwarii Pacławskiej w domu Pielgrzyma (niedrogo) i stamtąd robić wypady.

Jako bardzo ciekawą wycieczkę rowerową można sobie też zaplanować objazd całego pierścienia fortów wokół Przemyśla, wraz ze zwiedzaniem fortów i ze zwiedzanie arboretum w Bolestraszycach a noclegi w samym Przemyślu.

Z.
Zagubiona
Stonka bieszczadzka

Postprzez haladinho » 27 cze 2011, o 21:20

oki, poproszę również o propozycje trekingowe jak powyżej, poszukuję głównie informacji o podróżach trudnym terenem, enduro. Czy ktoś próbował tam jeździć leśnymi ścieżkami bez szlaków, na mapę i azymuty?? Czy są tam jakieś bardzo klimatyczne miejsca?? mam trochę czasu na doczytanie więc poprosiłbym o jakieś wskazówki, własne wrażenia...
haladinho
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zagubiona » 29 cze 2011, o 11:12

haladinho napisał(a):oki, poproszę również o propozycje trekingowe jak powyżej, poszukuję głównie informacji o podróżach trudnym terenem, enduro. Czy ktoś próbował tam jeździć leśnymi ścieżkami bez szlaków, na mapę i azymuty?? Czy są tam jakieś bardzo klimatyczne miejsca?? mam trochę czasu na doczytanie więc poprosiłbym o jakieś wskazówki, własne wrażenia...

Ja akurat nie jeżdżę enduro, trzymam się raczej dróg, nie koniecznie asfaltowych, ale tak myślę, że każdy szlak pieszy na Pogórzu i praktycznie każda droga nadaje się na rower.

Wszystkie Pogórza to w ogóle idealny teren na turystykę rowerową.

A palny - no cóż - mapę do ręki (lub na ekran), ułożyć plany i wio !

Tu są mapy, przepraszam, nie wkleiłam linka w poprzednim poście.

http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-onl ... odnia.html

http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-onl ... odnia.html

Z.
Zagubiona
Stonka bieszczadzka

Powrót do Pogórze Przemyskie