Roztoki Górne - "Cicha Dolina"

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Roztoki Górne - "Cicha Dolina"

Postprzez krakra » 17 lip 2014, o 14:31

Witajcie !!! Powiedzcie, proszę, bo to różnie ludzie mówili - czy "Cicha Dolina" - ma jeszcze charakter schroniska, tzn. czy można tam zajść na nocleg - tak "niespodziewanie" ... tj. bez uprzedniej rezerwacji ? Czy to pewne ? Czy możliwe ? Ryzykowne ?? Wykluczone może ??? ... Kiedyś kilkakrotnie tam tak zaglądałem, nawet za poprzednich gospodarzy - ale sam ... no i troszku czasu już minęło ...
Dawno już w Roztokach nie byłem ... A teraz sam nie będę ( rety ! rety ! ) ... i "Osoba" ta raczej drugi raz się ze mną w góry nie puści, jeżeli jej nagle nocować pod gołym niebem wypadnie ... Ojej ... i co to będzie ???
Napiszcie, proszę, jeżeli ktoś wie, jak tam teraz jest ... No, tak ... są telefony na świecie ... jest tam telefon także, ale ... no ... - tak po prawdzie - nie chciałbym się konkretnymi terminami ... "ograniczać" ...
Bo, kto może wiedzieć co pewnego o łazędze po bieszczadzkich ścieżkach ??? Kiedy i jak co pójdzie ??? Jaka skusi ścieżka ... I w którą stronę ... . Plan jest taki właśnie - by troszku sobie pójść graniczną ścieżką ku Beskidowi ... by : 1) ku Słowacji od czasu do czasu zerkać; 2) by dobrych ludzi "w ilościach połoninnych" duszki dobre i anioły zachowały w zdrowiu, ale daleko - na tychże połoninach ... ; ... 3) ... i jeszcze - górę taką dla siebie znaleźć, by "miastowy" żal swój na całe gardło światu wykrzyczeć ... ( góra - obiecuję - poza BPN-em znajdować się będzie ... ) ... Takie warunki Znajoma mi postawiła ... A ... że ( w tajemnicy ) ko... ją miłością wielką - warunki te myślę wypełnić co do joty, choćby mi nawet przyszło samemu taką górę dla niej na bezludziu usypać ... ... A i na Roztoki pewnie w tym "wielkim polowaniu na smutek" trafimy - dlatego właśnie Was o te Roztoki Górne pytam ... i za pomoc z góry dziękuję - Ukłony !
krakra
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: Roztoki Górne - "Cicha Dolina"

Postprzez krzyś » 17 lip 2014, o 17:24

krakra napisał(a):czy "Cicha Dolina" - ma jeszcze charakter schroniska
... już dawno nie.
Zanocowanie tam też prawdopodobnie nie jest takie proste. W 2009 r. (a więc już stosunkowo dawno) podwoziło nas pewne małżeństwo z Roztok do Cisnej, które spędzało tam urlop. Według ich informacji właściciel tam nie mieszka i trzeba nocleg załatwiać jakoś telefonicznie lub przez internet.
Ale spróbuj http://www.cichadolina.info/, bo może od tego czasu się coś zmieniło.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 17 lip 2014, o 23:01

ja w ub. roku dzwoniłam przez 2 dni z rzędu bez odbioru :roll:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krakra » 21 lip 2014, o 09:06

Krzysiu, Lidko - dzięki ! No, tak ... Ja słyszałem, że ostatnimi czasy "zajść tam niezapowiedzianym" - to nie taka prosta sprawa ... Może - samo "zajść" - to jeszcze, ale - tak "na nocleg zostać" - to już insza inszość ... Liczyłem tylko, że może coś się zmieniło, że może właściciele troszkę łaskawszym znów okiem patrzą na "plecakowych" ... . Szkoda byłoby tego miejsca, gdyby miało się ono z "turystycznego" na "wczasowe" całkiem już i nieodwracalnie przemienić ... Wielka szkoda, bo dyrdać górkami spod Rawek, aż do samej Balnicy - to nie taka prosta sprawa, gdy deszcz po drodze, albo gdy upał ... .
Zatem ... namiot tylko ??? Rety, rety ... . Bo to właściwie musiałyby być dwa namioty ... . Bo któż chciałby się zamknąć ze mną w namiocie ??? A ja za marny jestem, za mizerniutki - na to by dwa namioty tarmosić ... Choć ćwiczę ! Nawet sobie ostatnio drążek gimnastyczny sprawiłem ... ale ... coś mi się widzi, że to była ... "błędna decyzja gospodarcza" ...
I co teraz ???
krakra

Postprzez lidkru » 21 lip 2014, o 11:56

na przełęczy podobno jest po słowckiej stronie cudna wiata ze żródełkiem :D
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez tadeks » 13 lut 2015, o 16:01

Strona www Cichej Doliny jest zainfekowana.
Mój program antywirusowy zablokował mi ją.
tadeks

Postprzez narcyzkaz » 17 mar 2015, o 13:44

Bez sensu pchać się gdzieś gdzie nikt nas nie chce. Skoro właściciel ma wszystko gdzieś, jego strata.
narcyzkaz
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 17 mar 2015, o 18:41

Spokojnie, po co piszesz narcyzkazie takie ostre słowa, skoro raczej wygląda mi na to, że nie masz zielonego pojecia o fakcie ktory poruszasz. OBiekt o ktorym mowa jest dostepny, gospodarze odpisują na wiadomości i z tego co wiem organizowane sa tam ciekawe cykliczne imprezy zwane Astrozlotami. Niebo gwieździste,żadne swiatla nie zaklócaja podziwiania nieba. A co do kontaktu- czasm ktos ma pecha i nie może się skontaktowac, a czasem po prostu po sezonie w Bieszczadach tak zwani gestorzy zajmują sie wypasaniem niedźwiedzi a nie obsługa obiektów, ktorych są wlascicielami. Tyle od Jerza.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez tadeks » 17 mar 2015, o 20:08

Strona Cichej Doliny już dostępna.
Onegdaj tam przechodziłem, nie nocowałem, ale piwo(a) wypiłem
tadeks

Postprzez creamcheese » 17 mar 2015, o 23:11

Piwo to i ja tam piłem...rok, może dwa temu...ale faktycznie, gospodarz był jakiś mało zainteresowany
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi