Oficjalne forum największych bieszczadzkich serwisów internetowych. Dyskusje o Bieszczadach, relacje z wyjazdów, historia, literatura, turystyka i aktualności.
Myślałem, że po wyjazdach serbsko-czarnogórskich odpocznę i posiedzę troszkę w domu, ale trudno w domu będę siedział na emeryturze. I jak zwykle nie wiadomo skąd wykluł się jeszcze jeden wyjazd do Rumunii. Wyruszamy 28 sierpnia z Bieszczadów a powrót w Bieszczady zaplanowaliśmy na 8 września. Plany dopiero rodzą się w mojej głowie i powoli będę je tu przelewał. Na pewno Karpaty Zachodnio-rumuńskie i Karpaty Południowe.
Wyjazd z Polańczyka i 527 km w Góry Bihor w Rumunii. Jedziemy do wioski Ghetar, położonej wysoko w górach przy Jaskini Lodowej (Scarisoara) gdzie spędzimy pierwszą noc. Na fotkach okolice wioski Ghetar:
Lub do wioski Casa de Piatra, to miejsce w bardzo poleca nasz znajomy z Rumunii, który mieszka w Górach Bihor. Podobno to najbardziej zaszyta w górach wieś w Karpatach Zachodnio-rumuńskich, bardzo klimatyczna, gdzie czas się zatrzymał.