Samochodem na Przełęcz Bukowską

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Samochodem na Przełęcz Bukowską

Postprzez lidkru » 21 sie 2013, o 12:03

Czy można podjechac do samej granicy,zostawic samochód na wyznaczonym parkingu i dalej na wytyczony szlak w kierunku Halicza i Tarnicy pomaszerowac pieszo?

Parking jest w Wołosatem i parę metrów dalej zakaz wjazdu, choc do granicy jeszcze parę km. Na Halicz powędrujesz sobie tą drogą czerwonym szlakiem
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez chwastek » 21 sie 2013, o 12:16

mirluc11 napisał(a):Prubowałem to sprawdzic w swojej Auto-Mapie ale ta już od Ustrzyk G.Pokazuje że droga nr.897 do Wołosatego jest drogą zamkniętą.Pozdrawiam.

Wersja 6.14 AutoMapy pokazuje, że droga 897 z Ustrzyk Górnych do Wołosatego jest przejezdna niemal w całości - sprawdziłam jak tylko przeczytałam Twoje słowa. Dalej jest tak jak pisze lidkru. Drogą 897 z Ustrzyk Górnych dojeżdżasz na parking w Wołosatem.
Masz wersję 6.14 AutoMapy? To najnowsza wersja - w tej wersji droga do Wołosatego pięknie hula. Jak masz wykupioną licencję (korzystasz z niej legalnie) to warto aktualizować AutoMapę.
Fajnie, że jesteś taki grzeczny i nie chodzisz gdzie bądź. Przepis to ważna rzecz!
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez łazik » 21 sie 2013, o 12:47

Do Wołosatego można dojechać.Jest tam parking,a za nim zaraz zakaz wjazdu.Zostawiasz autko na parkingu i z buta.A jeśli chodzi o SG to oni chyba cały czas w Wołosatem czatują,przynajmniej takie wrażenie odniosłem,co się tam pojawiłem oni też byli.
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez mirluc11 » 21 sie 2013, o 12:54

Właśnie o takie odpowiedzi jak te dwie ostatnie ((lidkru oraz chwastka)mi chodziło.DZIĘKUJĘ Po prostu pomyślałem sobie że podjedziemy z rodziną (małe dziecko)aż do Przełęczy Beskid,tam zostawimy samochód i dalej pieszo poprzez Rozsypaniec,Halicz aż na Tarnicę i wrócimy z powrotem do samochodu.Posiadam legalną wersję AM 6.13.0 (aktualizacja z czerwca br.i nie sądziłem że jest już nowsza).A czy możecie mi napisac czy ten wspomniany odcinek drogi pokonuje się drogą asfaltową czy może jest wytyczony osobny równoległy szlak?Oraz jaka (w przybliżeniu)jest odległośc pomiędzy Wołosatem oraz Przeł.Beskid?Pozdrawiam.
mirluc11
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 21 sie 2013, o 13:10

zy ten wspomniany odcinek drogi pokonuje się drogą asfaltową czy może jest wytyczony osobny równoległy szlak?

Nie ma równoległej ścieżki, idzie się drogą: po części asfalt, trochę szutru, na moje oko jakieś 5-6 km, chyba że przesadziłam (szłam- nie mylić z marszem- niecałe 2 godziny ). Przy upalnej pogodzie radzę wyjść wcześnie :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 21 sie 2013, o 13:21

Do przełęczy Beskid nie dojedziesz, bo zatrzymają Cię znaki zakazu już w Wołosatem.
Do przełęczy Beskid nie dojdziesz, bo jest zakaz poruszania się po Parku Narodowym poza wyznaczonymi szlakami.
Na przełęczy Beskid byłem raz...gdy złapałem stopa w trakcie ulewnego deszczu na przełęczy Bukowskiej. Była to oczywiście SG wracająca do Ustrzyk. Ulitowali się nade mną, bo lało niespotykanie gęsto...tak od Tarnicy, przez Halicz do Bukowskiej. Miałem nawet kości mokre. Po drodze SG podjechała na Beskid w celu obejrzenia kupy śmieci na granicy. A ja z nimi.
Jak pisze Lidka z Wołosatego po resztkach asfaltu idzie się na Bukowską około 2 h...ale proponuję odwrócić trasę. Zacząć od Tarnicy a skończyć na przełęczy. Przynajmniej ja tak wolę.
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez mirluc11 » 21 sie 2013, o 13:46

Dziękuję za podpowiedzi i Pozdrawiam
mirluc11
Stonka bieszczadzka

Postprzez Justyna.A.G. » 21 sie 2013, o 18:35

Pogratulować pytającemu cierpliwości do poczucia humoru forumowiczów ;)
Co do straży granicznej to faktycznie chyba cały czas są w okolicy, ale jestem pewna że starsze panie za przewinienie nie trafiły do łagru, a groźne miny to są przewidziane ustawowo. Mój znajomy też raz wjechał samochodem tam gdzie nie powinien skończyło się na rozmowie, ale przy kwaterze czekał na niego drugi patrol co by sprawdzić czy delikwent dotarł szczęśliwie do miejsca rzekomego zakwaterowania...
Justyna.A.G.
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 21 sie 2013, o 21:28

Straż Graniczna jest...moim zdaniem...nad wyraz sympatyczna i pomocna :D
Nocy pewnej jechałem z UG do Sanoka po przyjaciół którzy dotrzeć mieli późną nocą na dworzec w Sanoku'
Koło Lutowisk, a deszcz napier.da.lał masakrycznie, zatrzymuje mnie czerwona latarka. Prawie północ. Dokumenty....qrva...nie mam nic. zostały w innych spodniach na kwaterze!!
Krótka piłka ze strony SG...wracaj koleś do UG, weź dokumenty, bo w Sanoku to nikt mi nie przepuści!!
Pozdarawiam SG na całej granicy
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez chwastek » 22 sie 2013, o 06:32

creamcheese napisał(a):ści!!
Pozdarawiam SG na całej granicy

A ja to nawet ściskam! Zwłaszcza tych na których natykam się bardzo bardzo wczesnym rankiem na skrzyżowaniu w UG, gdy jeszcze wszyscy wokół śpią ... bo oni potrafią być najbardziej pomocni dla samotnej kobiety z plecakiem (więcej nie mogę opowiedzieć).
Dlatego też jestem grzeczna i nie wjeżdżam za zakazy wjazdów przy granicy ... tam to roboty oni mają i beze mnie.
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi