Samochodem na Przełęcz Bukowską

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Samochodem na Przełęcz Bukowską

Postprzez creamcheese » 22 sie 2013, o 07:19

Hmmm...dla samotnej kobiety to warto być pomocnym...nawet bez plecaka.
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez lidkru » 22 sie 2013, o 07:59

na skrzyżowaniu w UG

masz na myśli skręt na Wołosate?
swego czasu przeze mnie zrobił sie tam nizeły korek, a PanMąż o mało nie wykorkował pod sklepem w UG :mrgreen: albowiem SG miała kaprys zatrzymywać wszystkie samochody jadące od Wołosatego ( a że to wakacyjne popołudnie to aut mnogo ;) ) Ja miałam prawo jazdy nówka nierdzewka i jak mnie zatrzymali, to byłam taka szczęśliwa, ze w końcu oprócz mnie ktoś chce je obejrzeć, że się wdałam z nimi w pogawędkę. Okazało się, ze któryś spod Torunia pochodzi, więc ... za nami z 15 samochodów sobie stało :roll: A pod sklepem komentarze, ze na pewno ten kierowca co go tak trzymają ma WIELKIE problemy :lol:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez mirluc11 » 22 sie 2013, o 12:32

Wynika z tego że nie ma nic ciekawszego jak spotkac ziomka na skraju świata (Polski) -:)
mirluc11
Stonka bieszczadzka

Postprzez mirluc11 » 16 lis 2013, o 19:49

W Bieszczadach byliśmy na przełomie września.Pojechaliśmy z zamiarem 10 dniowego pobytu,niestety deszczowa pogoda zmusiła nas aby po czterech dniach "wziąc nogi za pas".Ale nawet tak krótki pobyt wystarczył aby w Bieszczadach się zachwycic.Tak jak pozostałe góry w naszym kraju są przepiękne.W naszą pierwszą wycieczkę poszliśmy właśnie poprzez Przełęcz Bykowską-Rozsypaniec-Halicz na Tarnicę.Pogoda zrazu mglista po wejściu na Rozsypaniec zaczeła się stopniowo poprawiac,tak że po wejściu na Tarnicę widoki mieliśmy dośc dobre (troszeczkę wiało).Rozczarowało mnie natomiast Schronisko Chatka Puchatka i silna mgła na połoninie wetlińskiej.Postanowiliśmy sobie że jeśli czas i zdrowie nam pozwolą to wrócimy w Bieszczady w przyszłym roku .Chcielibyśmy udac się do źrudeł sanu,dojśc do "trujstyku"granic,wejśc na połoninę caryńską i wetlińską.Itd,itp.Co do możliwości wjazdu na przełęcz bukowską,to faktycznie nie można.Zastanawia mnie dlaczego pieszo nie można dojśc na przełęcz beskid?Czyżby były tam jakieś "ukryte skarby"? ;)
Myślę także że "SG"też łamie prawo wjeżdżając tam,przecież na ustawionych tam znakach zakazu nie ma wykluczenia pojazdów SG? :o
mirluc11
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 16 lis 2013, o 20:23

Twój post mnie rozwalił!!! no rozwalił dokładnie... :lol: Pomijając ortografię
mirluc11 napisał(a):trujstyku
:lol:
Od kiedy to SG ma ograniczenia w poruszaniu się po strefie nadgranicznej? :lol:
... nie no, dalej nie ciągnę, bo umrę z komizmu :lol: :lol: :lol:
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez creamcheese » 16 lis 2013, o 22:32

krzysiu...a kto bogatemu zabroni mieć swoją ortografię?? Nie czepiaj się!! :mrgreen:
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Przelotowy » 17 lis 2013, o 14:13

Było ci to raz, lat temu blisko trzydzieści jak autem na Przełęcz Bukowską wjechaliśmy. Auto mieściło jakieś trzydzieści chłopa i dowódcy udało się przekonać (łatwo nie było) tych z Konnej Straży Parkowej. Ludzie to był mój pomysł więc byłem pierwszym do ukarania gry w samochodzie została tylko "jedynka" i chmura spalin za tylną szybą. Na przełęczy nie było gdzie nawrócić ale w tylu to sami obróciliśmy auto.
Przelotowy
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 18 lis 2013, o 19:55

Wiesz mirluc11 , tak to niestety bywa "na przełomie września",ze źrudła wypływa trujstyk Chatki Puchatka z przeł. Bykowską. Jak sie jedzie w Bieszczady to trzeba się liczyc ze zmienną pogodą....
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 18 lis 2013, o 19:59

...i z anomaliami nie tylko pogodowymi...pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Morales » 7 kwi 2015, o 23:06

i anomalie sąsiedzkie należy brać pod uwagę, szczególnie na trujstyku!
Morales
Stonka bieszczadzka

Poprzednia strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi