Samotnie,pieszo we wrześniu w Bieszczadach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Samotnie,pieszo we wrześniu w Bieszczadach

Postprzez orzeł67 » 5 cze 2011, o 11:35

Witam i proszę o radę.Czy możliwa jest do pokonania trasa Komańcza-Tarnica czerwonym szlakiem w ciągu 7dni.Dziękuję za porady.
orzeł67
Stonka bieszczadzka

Re: Samotnie,pieszo we wrześniu w Bieszczadach

Postprzez jerzumarian » 5 cze 2011, o 11:48

można by rzec że jest spokojnie do pokonania.
dz.1 Komańcza- Duszatyń- Chryszczata- Rabe. nocleg na bazie studenckiej lub na dziko nad wypałem.nocleg w bazie może być w namiocie studentów.wojskowe ns-y
dz.2 Rabe-Cisna.tu o nocleg nie trudno. szczególnie z wlasnym namiotem.
dz3. Cisna- okrąglik - smerek
dz4 smerek- połonina wetlińska- Berehy g. nocleg tylko namiotowy., lub w chatce Puchatka na poloninie- co polecam.
dz5 połonina wetlińska- berehy g. - połonina carynska- ustrzyki g
dz6 ustrzyki g- szeroki wierch- halicz- rozsypaniec- wołosate.
wg mnie z palcem w nosie spokojnie do zrealizowania w takim planie. na 7 dni mozna zejść w dniu 5 na nocleg do koliby z caryńskiej. a potem podejść z koliby na dół do Caryńskiego, popodziwiac tereny dawnej wsi i wejsc na caryńską i do ustrzyk sobie zejść. taki wariant polecam. jesli chcialbys z wolosatego sie wydostac to teraz ostatni autobus bezpośredni do Rzeszowa rusza z wołosatego o 14.50. zatem start na ostatni dzien proponuję ok 6 rano.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 5 cze 2011, o 12:19

jerzumarian napisał(a): teraz ostatni autobus bezpośredni do Rzeszowa rusza z wołosatego o 14.50. zatem start na ostatni dzien proponuję ok 6 rano.

teraz, mam na mysli aktualny rozkład jazdy. i co do bazy w Rabem to sie dowiedz u bazowego do kiedy w tym roku zamierzaja działać.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 5 cze 2011, o 12:36

orzeł67 napisał(a):Witam i proszę o radę.Czy możliwa jest do pokonania trasa Komańcza-Tarnica czerwonym szlakiem w ciągu 7dni.Dziękuję za porady.

Wg mnie za dużo. Na spokojnie 5 dni i to bez szarpania. Można i w 4, ale to już dosć szybko a pewnie nie o to chodzi.

1. Komańcza - Cisna
2. Cisna - Smerek (wieś)
3. Smerek - Berehy Górne
4. Berehy G - UG
5. UG - Szeroki Wierch - Tarnica - Halicz - Wołosate (lub z pominięciem Halicza, jeśli ta trasa Cię nie interesuje).

Oprócz pierwszego odcinka, zostanie Ci jeszcze na tyle czasu, że spokojnie połazisz po miejscach docelowych. Komańcza - Cisna, jakieś 8h w zależności od tempa. Dni we wrześniu jeszcze długie, za gorąco nie powinno być. 10h z długimi przystankami. Zejście do bazy Rabe i rozłożenie tej trasy na 2 dni też nie jest złym pomysłem. Do bazy zajdziesz w jakieś 5h. Potem musisz wrócić na szlak, najprościej drogą z bazy na przełęcz Żebrak (1,7km), ale można też szlakiem bazowym i wyjść już pod Jawornem.
Piotr_S
Administrator

Postprzez jerzumarian » 5 cze 2011, o 12:42

ja to rozbiłem na więcej dni wedle planu pytającego. to jest taki szlak spacerowy dla wytrawnych turystów, co w 4 dni mozna przeleciec. ale można sie troche zatrzymać. stąd taka propozycja. dzięki takiemu podzialowi, można łyknac troche bieszczadzkiego powietrza. zaplanować sobie tak trase, zeby w cisnej byc w sobote wieczorem. i pobalangowac. a co!!! i potem zeby sie na chwile zamelinowac u Lutka Pińczuka na połoninie. to oczywiscie tylko propozycja jerza który przeca nie ma monopolu na prawde objawiona w bieszczadach. :lol:
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez laszlo » 5 cze 2011, o 12:49

Jak jedziesz pierwszy raz to moim zdaniem bez sensu lecieć z Komańczy do Cisnej w jeden dzień. Pobiegać to sobie możesz wokół bloku/domu, w którym mieszkasz. Zejdź na bazę, bez pośpiechu. Jak będzie jeszcze działała to może się zdarzyć, że dalej już nie pójdziesz. Jak będzie złożona (2 połowa września) to wiata i tak stoi otwarta dla wszelkich noclegowiczów. Nie wracaj do Żebraka bo i tak nic tam nie ma tylko idź z Rabe w kierunku Jawornego. Zamiast szlaku bazowego polecam ślepą stokówkę od Bazy na południowy-wschód a gdy się skończy to do góry w prawo i moment jesteś na szczycie Wysokiego Działu.
laszlo
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 5 cze 2011, o 13:40

laszlo napisał(a):Jak jedziesz pierwszy raz to moim zdaniem bez sensu lecieć z Komańczy do Cisnej w jeden dzień. Pobiegać to sobie możesz wokół bloku/domu, w którym mieszkasz.

otóż to. szlak nie jest może trudny, ale jaki jest sens przelecieć sie po nim. Rabe polecam z calych sił, a co do wejscia spowrotem na szlak to popieram przedmówców. jesli idzie o zejscie z okrąglika-jasła, to równiez proponuje porzucic szlak i zejść dolina Bystrego potoku. Chyba że sie kolega obawia zwierzyny. ;)
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez orzeł67 » 5 cze 2011, o 16:24

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi ,na pewno zostaną uwzględnione podczas tej wyprawy.A może gdzieś na szlaku się spotkamy.........
orzeł67
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 5 cze 2011, o 18:08

moze być trudno bo Tyś Orzeł a ja Jerzu. chyba ze będziesz na mnie polował. a ja sie nie poddam. :lol: dobrej zabawy na szlaku i poza nim. 8-)
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez samson_miodek » 31 sie 2011, o 07:48

Hej! Mam zamiar spokojnie z 3 znajomych pokonać tą trasę od 12 września. Mam pytanie w związku z tym o noclegi. Chodzi głównie o schroniska bo jedna z osób naszej włóczykijowskiej bandy to dziewczyna która będzie pierwszy raz w górach. Tak czy inaczej chciałbym spędzić nocleg w Bazie Rabe - ale bazę zwijają w dniu w którym wyruszamy. Czy jeżeli tam nikogo nie ma można tam nocować pod wiatą?

Pozdrawiam
P.
- Dlaczego właściwie ruchome obrazki pana Dibblera zawsze mają w tle świat ogarnięty szaleństwem?
Soll zmrużył oczy.
- Ponieważ pan Dibbler - warknął - jest człowiekiem bardzo spostrzegawczym.
samson_miodek
Niedzielny turysta bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi