schronisko "pod honem"

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

schronisko "pod honem"

Postprzez gosc » 18 maja 2009, o 15:19

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem nowym i "zielonym" forumowiczem,proszę więc o "łaskawe oko" na ewentualne gafy.
Wybieram sie w okolice schroniska "Pod Honem".Miejsce wydaje sie być fajne,ale to wszystko co wiem.Proszę o info tych,którzy tam byli i mogą podzielić się ze mną swoją wiedzą
Dojazd planuję do Leska albo Sanoka,nie wiem skąd będzie bliżej do w/w bazy.Potem miejscowy transport.
Ile czasu poświęcić trzeba na dojście do bazy.
Jak oceniacie bacówkę.
Polecam się łaskawej Waszej pamięci.
gosc

Re: schronisko "pod honem"

Postprzez lucyna » 18 maja 2009, o 17:09

W schronisku ostatnim razem byłam z 20 lat temu. Znam tylko Ariego psa-goprowca, który przeszedł na emeryturę i chyba tam nadal mieszka. Uwielbia aportować, jest niezmordowany, jak zabraknie w okolicy patyków to przyniesie do zabawy kamienie.
Najlepiej dojechać do Cisnej z Sanoka autobusem, bo można pojechać przez Komańczę lub Lesko. Własnym samochodem możesz podjechać prawie pod schronisko. Od przystanku do Pod Honem czas przejścia 15-30 min.
lucyna

Postprzez Misieg » 18 maja 2009, o 17:58

Jeżeli chodzi o standard to jest to typowe górskie schronisko - bacówka, czyli wszystko to co potrzebne jest turyście i niewiele ponadto, bacówka ma fajny klimat, tak jak każda bacówka PTTK w Bieszczadach. Jeżeli chodzi o dojście z centrum Cisnej to jakieś 15min.....czas jak i droga mogą się wydłużyć w pewnych okolicznościach :mrgreen:
http://picasaweb.google.com/michal.organ" - cyfrowa galeria bieszczadzka
http://pogorze.phorum.pl/index.php" - pogórzańskie klimaty, wszystko co w pogórzach piszczy
nr gg: 5476043
Misieg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Winnetou » 4 wrz 2011, o 07:17

Witam wszystkich forumowiczów.

Odgrzebałem ten temat bo słyszałem, ze pod Honem są nowi gospodarze, jako że niedługo się tam wybieram chciałbym zasięgnąć języka na ich temat.
Czy bacówka tak jak Jaworzec jest w stanie organizacji? Jakie opinie o nowych gospodarzach?

Za wszystkie informacje będę bardzo wdzięczny
Pozdrawiam
Winnetou
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 4 wrz 2011, o 21:44

Bacówka Pod Honem jest umiejscowiona w dość niefortunym miejscu: z dala od atrakcyjnych szlaków, niedaleko centrum Cisnej, w której jest mnóstwo alternatywnych (i o wiele tańszych) "noclegowni". Ja tam nie nocowałem, ale jeśli jest odobnie jak w Jaworcu - omijam ją z daleka.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Powrót do Noclegi