schronisko PTTK w Komańczy

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Re: schronisko PTTK w Komańczy

Postprzez lidkru » 10 lut 2013, o 07:26

niestety, tam nie dotarłam, :oops:
a tu menu z Komańczy ;)
Obrazek
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Filo » 21 lut 2013, o 22:52

Witam,

korzystają z ferii i kuponu Grupon, spędziliśmy w tym schronisku kilka nocek. Było bardzo sympatycznie, warunki lokalowe OK, prowadzący bardzo OK, a żarcie bardzo bardzo OK ! Sądzę, że to fajny wybór dla rodzin z dziećmi, jest nawet całkiem pokaźny pokój zabaw dla dziatwy.

Pozdr, Filo.
Filo
Stonka bieszczadzka

Postprzez Marta » 3 kwi 2013, o 16:15

Witam serdecznie,
z przyjemnością informuje, że gleba w Schronisku jest i działa w tradycyjny sposób- bo cóż oznacza słowo "gleba". Ano to, że jeżeli przyjdziecie Państwo w nocy, w deszczu, śniegu, czy niepogodzie i w schronisku nie będzie miejsca (wszystkie pokoje zajęte, ścisk łokieć w łokieć), wówczas nikt nie odmówi Państwu noclegu na słynnej glebie. Z powodu braku fizycznego miejsca takiej gleby, będzie to zapewne korytarz, albo sala bufetowa. Latem są inne, tańsze niżeli pokój opcje noclegu- pole namiotowe i domki letniskowe, także myślę że każdy będzie zadowolony.
Schronisko nie przyjmuje rezerwacji "na glebę". To znaczy, że gdy ktoś zadzwoni w marcu, że chce zarezerwować "glebę" w sierpniu, to może się spotkać z odmową przyjęcia rezerwacji, zapewne z braku miejsca w budynku. Kto był zapewne wie, że nie ma (jak w innych schroniskach-bacówkach) miejsca na glebę, oprócz wcześniej wspomnianego korytarza i bufetu.
Także drodzy Państwo ze spokojem i bez nerwów ;)
Każdy jest mile widziany w progach Schroniska, Plecakowcy, Rodzinkowcy, Biznesowcy oraz Łazikowcy. Dlaczego by nie? Chcemy Schronisk, to dajmy ludziom żyć i próbować je utrzymać, bo jak zapewne wiecie dzierżawy, opłaty i inne tam nie rozpieszczają, a Plecakowców jak na lekarstwo...

Dziękuję serdecznie za uwagę i pozdrawiam,
Marta.
Marta
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 3 kwi 2013, o 18:54

Marta napisał(a):Chcemy Schronisk, to dajmy ludziom żyć i próbować je utrzymać, bo jak zapewne wiecie dzierżawy, opłaty i inne tam nie rozpieszczają, a Plecakowców jak na lekarstwo...

Tak, tak, wiem coś na ten temat. Od lat rozmawiam z gospodarzami schronisk i stwierdzam, że pod PTTKiem trudno cokolwiek "wyciągnąć". Dlatego życzę nowym Gospodarzom wszystkiego dobrego i dużego ruchu, w tym plecakowiczów.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez Justyna.A.G. » 3 kwi 2013, o 20:41

To my dziękujemy za informację :)
Ja informację ze strony właśnie tak zrozumiałam.
A co do czarnowidztwa innych forumowiczów, to zamiast gdybać trzeba było zadzwonić i się zapytać i mielibyście od razu jasność :P
Jeśli zaś chodzi o tych nieszczęsnych "przypadkowych turystów" to postawcie się na chwilę w roli właścicieli. Wyobraźcie sobie, że schronisko jest na full wypełnione, trwa zorganizowana impreza, goście zamierzają bawić się w jadalni do 1-2 w nocy, a tu wieczorem wpada grupa 10ciu "przypadkowych turystów" którzy z resztą od dawna planowali tu przenocować na glebie tylko nie chciało im się nawet zadzwonić i zapytać czy będzie taka możliwość, i żądają noclegu bo to schronisko.
Ponieważ warunki są jakie są, to ja się wcale nie dziwię że na stronie zostało napisane tak jak zostało, a jak widać po wcześniejszym poście właściciele w podbramkowych sytuacjach nikogo na śnieg i deszcz nie zamierzają wyrzucać.
Justyna.A.G.
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez raawek » 4 kwi 2013, o 21:45

..i tak powinno być. Myślę, że moja sytuacja sprzed lat, gdzie nawet dwukrotnie potwierdzana rezerwacja telefoniczna nie miała znaczenia się już nie powtórzy. Tamtejsi dzierżawcy sprzed lat, na pewno by się tu nie odezwali ani nie zajrzeli nigdy, bo i po co. Pozdrawiam Komańczę, ciekawe ile teraz jest śniegu na poboczu drogi.
raawek
Stonka bieszczadzka

Postprzez Marta » 5 kwi 2013, o 08:25

Myślę, że nikt nie jest idealny, a sytuacjom sprzed lat można zapobiec jeżeli się tylko chce i szanuje się wszystkich. Różne rzeczy się dziejom, czasami zdarzają się pomyłki, ale nikt z Komańczy na "bruk" wyrzucony nie zostanie. Pozdrawiamy.
Marta
Stonka bieszczadzka

Postprzez Marta » 5 kwi 2013, o 12:03

Marta napisał(a): dziejom,.

oczywiście że dzieją :oops: mój błąd :)
Marta
Stonka bieszczadzka

Postprzez Anna13 » 10 kwi 2013, o 20:28

Marta napisał(a):Każdy jest mile widziany w progach Schroniska, Plecakowcy, Rodzinkowcy, Biznesowcy oraz Łazikowcy. Dlaczego by nie? Chcemy Schronisk, to dajmy ludziom żyć i próbować je utrzymać, bo jak zapewne wiecie dzierżawy, opłaty i inne tam nie rozpieszczają, a Plecakowców jak na lekarstwo...

Dziękuję serdecznie za uwagę i pozdrawiam,
Marta.

Do Komańczy mam ogromny sentyment, do schroniska również. Moi rodzice prowadzili go dość dawno temu. Ostatni raz w tym schronisku byłam 16 lat temu i to przejazdem. Patrząc na zdjęcia na stronce widzę, że sporo się zmieniło. Może uda mi się kiedyś wybrać i zobaczyć osobiście. Życzę powodzenia w prowadzeniu schroniska i wielu, wielu gości. I jeszcze jedno zgadzam się z tym co napisała właścicielka, że nie tak prosto utrzymać schronisko. Jeszcze raz życzę powodzenia.
Anna13
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 11 kwi 2013, o 13:47

... i żeby wszystkim było łatwiej, wkleję linka do strony schroniska:
http://www.pttk-komancza.pl/
bo mnie wolno, a co.... :roll:
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Poprzednia strona

Powrót do Noclegi