schronisko PTTK w Komańczy

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

schronisko PTTK w Komańczy

Postprzez jaskolka » 31 sie 2012, o 10:50

Hej,
czy ktoś z Was nocował kiedyś w schronisku PTTK w Komańczy? Wstępnie zarezerwowałam tam noclegi na kilka dni, ale trochę drogo to wychodzi (40 zł/doba za pokój 2-osobowy dla 1 osoby). Szukam noclegu dla 1 osoby, ale nie chcę spać w sali wieloosobowej, w prywatnych kwaterach też raczej nie ma "jedynek". Zastanawiam się więc czy spać w schronisku czy jednak poszukać gdzieś indziej. Jak oceniacie warunki tam? Szukałam na różnych formach informacji o tym miejscu, ale nie znalazłam. Nigdy nie byłam tam, więc moja wiedza ogranicza się do ich strony www. Zdjęcia na stronie (tylko na zewnątrz budynku) są zachęcające, ale nie wiem czego spodziewać się wewnątrz i czy za tę cenę warto. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
jaskolka
Stonka bieszczadzka

Re: schronisko PTTK w Komańczy

Postprzez Piotr_S » 31 sie 2012, o 12:06

jaskolka napisał(a):nie wiem czego spodziewać się wewnątrz i czy za tę cenę warto

Jest ok. Chyba że oczekujesz luksusów. I tak w każdym obecnie schronisku PTTK w Bieszczadach nocleg kosztuje 32-36zł/doba, więc tu przy pokoju na wyłączność jest ok. Możesz jeszcze zadzwonić do Romana Być, kiedyś miał pokój 1 osobowy. To jest obok cerkwi, domki oraz pokoje, nr w Google. Jeżeli nie musisz koniecznie w Komańczy, to obok - w Rzepedzi - ośrodek Pod Suliłą. Za jedną osobę zapłacisz max. 30zł, warunki podobne do schroniska.
Piotr_S
Administrator

Postprzez jaskolka » 31 sie 2012, o 21:04

Super komfortowych warunków nie oczekuję. I tak jeśli pogoda pozwoli będę wychodzić rano i wracać wieczorem, ale dobrze jest po całodziennej wędrówce wrócić do jakiegoś w miarę miłego lokum :) O gospodarstwie państwa Być chyba gdzieś mignęła mi się informacja, więc odszukam ją.W sumie nie jestem jakoś przywiązana do Komańczy. Nie znam tych okolic, więc patrząc na mapę uznałam, że Komańcza będzie najlepszym punktem na jednodniowe wycieczki po okolicy + jest tam jakieś zaplecze w postaci sklepu, może jakieś obiady, itp.w, a w razie deszczu mogę poświęcić więcej czasu np. na obejrzenie cerkwi. Ale sprawdzę 'Pod Suliłą", nie słyszałam o tym miejscu. Piękne dzięki za informacje :)
jaskolka
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 31 sty 2013, o 10:49

w listopadzie zmienił się gospodarz schroniska, a na kilku stronach "noclegowych" , gdzie schronisko jest prezentowane, podawane są jeszcze stare informacje, np. na stronie PTTK:
Witamy w schronisku u Marii i Jana Trzeciaków.

aktualna strona schroniska:
http://www.pttk-komancza.pl/
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 31 sty 2013, o 11:08

Dzięki Lidko za linka...nocowałem tam niejednokrotnie, ale już wiele lat temu i...przeważnie pod namiotem. Cieszy mnie, że schronisko znów ruszyło :)
Pozdrawiam i życzę nowym gospodarzom wytrwałości
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez otrok » 31 sty 2013, o 11:19

rozmawialiśmy z poprzednim gospodarzem niedługo przed jego wyprowadzką
i niewesoła była to rozmowa.
bardzo ciężko się utrzymać na takim obiekcie
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 31 sty 2013, o 11:24

lidkru napisał(a):w listopadzie zmienił się gospodarz schroniska

Tak. Po przejrzeniu strony można mieć mieszane uczucia.
Motto "Przywrócenie Komańczy na mapy turystyczne Polski" - cokolwiek to znaczy...
W ofercie wybijają się bankiety, wyjazdy firmowe, oferty dla rodzin z dziećmi. Ponadto imprezy, podczas których schronisko będzie zarezerwowane - nie ma nic w tym złego, ale kwestia jak często:

"Od 08.02.2013r. – 16.02.2013r. (w przedziałach czasowych 08.02-11. 02, 12.02-16.02) rusza nowy projekt, który będzie powtarzany cyklicznie co pół roku (jak się uda to kwartalnie). W tych dniach nocleg w schronisku jest możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji z powodu braku gleby ( jeszcze). Turyści przypadkowi będą nocowani tylko w wyjątkowych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia."

"Jeżeli znudziły się już Państwu wyjazdy firmowe w hotelach i pensjonatach, standardowe menu oraz atrakcje, to zapraszamy do Schroniska PTTK Komańcza im. Ignacego Zatwarnickiego. Gwarantujemy moc wrażeń oraz ukojenie płynące z bieszczadzkich terenów."

No cóż, utrzymując schronisko z czegoś żyć trzeba. Z plecakowców nikt nie wyżyje, ale jakoś tak się wydaje, że kolejne schronisko odejdzie w zapomnienie (jako schronisko). Pożyjemy - zobaczymy.
Piotr_S
Administrator

Postprzez otrok » 31 sty 2013, o 11:39

Piotr_S napisał(a): Turyści przypadkowi będą nocowani tylko w wyjątkowych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia."

zagrożenie zdrowia lub życie w tak dużej miejscowości jak Komańcza? brzmi dziwacznie.
cóż, nigdy nie nocowałem w Komańczy (mam za blisko) i już pewnie w tym "schronisku" nie przenocuję. szkoda.
słyszałem, że na zachodzie też są takie "schroniska", w których nie zawsze można się schronić
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 31 sty 2013, o 11:56

Piotr_S napisał(a): W tych dniach nocleg w schronisku jest możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji z powodu braku gleby ( jeszcze). Turyści przypadkowi będą nocowani tylko w wyjątkowych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia."

Brak gleby...hmm...poważny mankament..nie raz korzystałem z tego rodzaju instytucji, bo nie było innej możliwości. A w Komańczy, pamiętam grupkę rowerzystów, którzy z braku miejsca nocowali...w kanciapce-rupieciarni pod tarasem :). Coś się chyba kończy :(
Przypadkowy turysta :D to brzmi ciekawie...hmmm...ja to jestem 100% przypadkiem :mrgreen:
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez lidkru » 31 sty 2013, o 12:24

powodu braku gleby ( jeszcze).

aleście się doczepili tego BRAKU gleby, a nie widzicie nawiasu? JESZCZE :mrgreen: czyli będzie, trza być optymistą. a co do plecakowiczów, to kiedyś sam admin Piotr napisał, ze są na wymarciu :lol:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Noclegi