Sianki - Sanok?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Sianki - Sanok?

Postprzez dino1984 » 25 mar 2017, o 08:16

PLanuję wyprawę pieszą z Sianek przez przeł. Użocką do Sanoka. Oczywiście największym problemem jest tutaj przekroczenie granicy :/ Pytanie praktyczne - da się to zrobić na przeł. Bukowskiej? Teoretycznie zbiegają się tam: zielony szlak ukraiński i główny szlak beskidzki. Jak to wygląda w praktyce? Nie wolno przechodzić, bo nie czy jakoś tego pilnują i faktycznie nie da się przejść? Z góry dziękuję za wszystkie informacje.
dino1984
Stonka bieszczadzka

Re: Sianki - Sanok?

Postprzez lidkru » 25 mar 2017, o 09:18

Pytanie praktyczne - da się to zrobić na przeł. Bukowskiej?

nie da się, nie wolno i pilnują
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez dino1984 » 25 mar 2017, o 15:17

Ktoś wie jakie są konsekwencje takiego ewentualnie wejścia? Mandacik czy coś poważniejszego? Bo jeśli mandacik to se doliczę do kosztów wyprawy i tyle...
dino1984
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 27 mar 2017, o 07:53

zależy kto cie złapie
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez dino1984 » 27 mar 2017, o 10:31

Wracając z UA do PL to chyba tylko polska SG może mnie złapać? Ukraińcy raczej nie pobiegną za mną przez granicę a dopóki będę u nich to nie będą mieli po co mnie łapać, racja?
dino1984
Stonka bieszczadzka

Postprzez dino1984 » 27 mar 2017, o 13:08

w SG powiedzieli mi, że od naszych mogę dostać 500 PLN, gorzej, że ci z UA mogą zatrzymać "do wyjaśnienia" za zbliżanie się do pasa granicznego... ciekawe jak daleko jest od szlaku do drogi granicznej? Da radę z rozpędu? :D
dino1984
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 27 mar 2017, o 14:15

dino1984 napisał(a):Da radę z rozpędu?
Zgodnie z zasadą: Jak czegoś nie wolno, zrób to szybko... ;)
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez dino1984 » 27 mar 2017, o 14:50

Dobra... znalazłem chyba najpoważniejszy problem... Na innym forum wyczytałem, że szlak z przełęczy Użockiej przez Kińczyk Bukowski na przełęcz Bukowską jest normalnie zamknięty i wpuszczane są tam tylko zorganizowane wycieczki pod opieką ukraińskich pograniczników (albo pogranicznika i strażnika parku)... to by była przysłowiowa zupa, bo co innego czmychnąć przez granicę i nawet dać się złapać naszym za pięć stówek a co innego wymykać się spod opieki ukraińskiemu strażnikowi... :( Ktoś się orientuje czy ten szlak nadal tak funkcjonuje?

http://www.cro.pl/kinczyk-bukowski-1251 ... 43790.html
dino1984
Stonka bieszczadzka

Postprzez dino1984 » 28 mar 2017, o 12:22

Dobra, plan umarł.

Pytanie niejako pokrewne (plan zastępczy) - Mapa-turystyczna.pl pokazuje od źródeł Sanu do Bukowca niebieski szlak, który nigdzie się nie łączy z innym szlakami... to jak tam dotrzeć?Autobusem? Czy z początku tego szlaku (bukowiec parking) można przejść na czerwony szlak? Mapa pokazuje jakąś drogę, ale szlaku na niej nie ma, więc już sam nie wiem czy można tamtędy chodzić czy tylko jakiś zorganizowany transport?
dino1984
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 29 mar 2017, o 08:08

jak?
na nogach, stopem, rowerem, taksówką, własnym autem.... regularne kursy tam nie bywają :)
chodzić mozna i jest tam pięknie :D

Obrazek
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi