SIGMA 70-200mm F2,8 II APO EX DG MACRO

Fotografia górska: techniki, sprzęt. Zdjęcia w niniejszym dziale zamieszczamy wyłącznie w celu wymiany doświadczeń, testów, itp.

Re: SIGMA 70-200mm F2,8 II APO EX DG MACRO

Postprzez IraS » 18 cze 2011, o 19:08

Autofokus daje radę silnik hsm pracuje bezszelestnie, jedyne co mogło by być lepsze to szybkość silnika. "Jeżdzi" cichutko ale trochę za wolno. Jak już go trochę ogarnę to wrzucę gdzieś oryginalne pliki, bo te co zamieszczam są zmniejszone, zoptymalizowane do netu i pewnie jeszcze zmasakrowane przez fejsbukowy program bo z niego wyświetlam. W oryginale wyglądają dużo lepiej niż te wklejone tutaj.
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 18 cze 2011, o 19:10

A i bardzo przydatna rzecz - można ręcznie w tybie AF korygować ostrość, czego barkuje w konkurencyjnym Tamronie.
IraS
Administrator

Postprzez Piotr_S » 18 cze 2011, o 19:27

A ile trzeba wyłożyć na konwerter? Męczy mnie ostatnio jakaś dłuższa lufa, zwłaszcza że choruję na foty niedźwiedzia ;) i nie będę mu pstrykał z 5m bo się może zirytować. Niestety w moim systemie (nikkon) tego typu obiektywy są w cenach raczej dla zawodowych fotografów, ale Sigma ma w niektórych modelach bardzo dobre opinie (np. w tym), bo czytałem że np. Sigma 70-300 DG APO Macro to lipa, na dłuższych ogniskowych nie daje rady. No ale ten obiektyw kosztuje poniżej 1000zł więc cudów nie można wymagać.
Piotr_S
Administrator

Postprzez IraS » 18 cze 2011, o 20:05

Dobry konwerter Sigmy z serii EX to jakieś 600 - 800 zł. Co do systemu nikona to Bartek się przymierza do tej Sigmy więc jak się kiedyś spotkamy w Bieszczadach to będziesz mógł sobie zapiąć do swojego. Różnica do podobnych, tych za tysiaka ogromna, jest tak jasny, że można sobie robić foty z ręki. Tyle, że cholerstwo trochę waży i nie wygodnie się nosi. Stopka do statywu mogła by być większa, by mogła też służyć jako uchwyt do noszenia, ale stopkę z obejmą można sobie wymienić.
IraS
Administrator

Postprzez karabin_bojowy » 14 wrz 2011, o 09:43

No idąc za radą Irka, zakupiłam to cudo właśnie :). Będę je miała już jutro i zobaczymy jak to ugryźć. No juz wiem , że przyda mi się siłownia i podciągnięcie bicepsa :). No dostałam tez super promocyjna cenę i chyba to tez zadecydowało, gdyż wytargowałam na 2070 zł :). Jak już coś pstryknę to się pochwalę :D....
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez karabin_bojowy » 18 wrz 2011, o 22:41

No powiem, że pluszowy obiektyw... jeszcze się docieramy, ale efekt mi się podoba. Kilka przykładów zamieściłam w wątku "Kaśkowe bagna". No, ale czuć jednak wagę należną i się teraz rozglądam za czymś do podparcia tego cuda, bo mi po pewnym czasie ręka już mdleje. Stąd też moje pytanie... statyw normalny mam, lecz widziałam takie kijki teleskopowe do szybkiego rozłożenia. Co o tym sądzicie, czy przy takim obiektywie to w ogóle ma sens, czy to tylko pic na wodę ?

taki pierwszy przykładowy z allegro :

http://allegro.pl/monopod-camrock-m130- ... 55568.html
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 19 wrz 2011, o 05:25

ja widziałam kije trekkingowe które jednocześnie służą jako statyw ;)
http://fotozakupy.pl/monopod/hama-staty ... owy,10846s
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez karabin_bojowy » 19 wrz 2011, o 10:01

Nie używam, więc wolę już ciągnąć jednego kija niż dwa :P ....
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez PaweleS » 19 wrz 2011, o 20:51

karabin_bojowy napisał(a):Nie używam, więc wolę już ciągnąć jednego kija niż dwa :P ....

że co?????????????????????????????? :oops: :shock: :o
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Fotografia