sine wiry - jak zaplanować wycieczke na dwa dni.

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

sine wiry - jak zaplanować wycieczke na dwa dni.

Postprzez vandal7 » 10 cze 2014, o 19:53

Cześć
Potrzebuje odrobiny pomocy, jeśli jest ktoś, kto mógłby pomóc było by super
Planuje sobie małe wakacje dwa może trzy dni, chciałbym pozwiedzać jakieś najbardziej naturalne miejsca spodobały mi się zdjęcia z rezerwatu sine wiry.

Znalazłem takie info:
http://andrzej-banach.eu/szlaki-turystc ... thumbnails
i jedną chyba najbardziej udaną mapkę
Obrazek

mam takie pytania :
biorąc pod uwagę, że chciałbym zobaczyć trochę rezerwatu i miejsc raczej niedotkniętych ręką ludzką.
-, z jakiego miejsca najlepiej zaczynać zwiedzanie
- może warto odwiedzić jakieś miejsca, których nie wygrzebałem w necie.
-, w której miejscowości najlepiej nastawić się na nocleg i czy moglibyście polecić jakąś konkretną miejscówkę, a może wystarczy po prostu przyjechać i będą wolne miejsca ?
interesuje mnie raczej tanie, ale czyste miejsce z pokojem dla dwu osób i prysznicem

Była by to moja pierwsza wyprawa tego typu, więc jeśli coś jeszcze możecie poradzić to bardzo proszę :)
vandal7
Stonka bieszczadzka

Re: sine wiry - jak zaplanować wycieczke na dwa dni.

Postprzez łazik » 11 cze 2014, o 15:44

Pierwsza kwestia czy jesteś zmotoryzowany czy nie.Zawsze lepiej podjechać sobie autem i wyjść na cały dzień.
Co do Sinych Wirów to możesz zacząć wycieczkę z Kalnicy i iśc sobie stokówką do czarnego szlaku.Przy okazji zajść do nieistniejącej wsi Jaworzec na cerkwisko i stary cmentarz.Znajdują się one niedaleko bacówki trafić nietrudno.Potem wrócić lub przejść przez Wetlinę i dalej już szlakiem przez Łuh,Zawój.Jak starczy czasu to podejść jeszcze do Łopienki.
Druga trasa to pętla Sękowiec,Hulskie,Tworylne,Obłazy i powrót drugą stroną Sanu do Sękowca.Ewentualnie do Źródeł Sanu autem do Bukowca,a potem z buta.
Może jeszcze ktoś z forumowiczów podpowie Ci coś innego.
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Re: sine wiry - jak zaplanować wycieczke na dwa dni.

Postprzez Piotr_S » 11 cze 2014, o 18:24

vandal7 napisał(a):Planuje sobie małe wakacje dwa może trzy dni, chciałbym pozwiedzać jakieś najbardziej naturalne miejsca spodobały mi się zdjęcia z rezerwatu sine wiry.

Dobre zdjęcia, natomiast rzeczywistość może się ciut różnić.
vandal7 napisał(a):Znalazłem takie info:
[...]
i jedną chyba najbardziej udaną mapkę

Sorry, ale pod jakim względem to jest udana mapka? Że nic na niej nie ma i jest mała? No jest to jakiś plus.
vandal7 napisał(a):biorąc pod uwagę, że chciałbym zobaczyć trochę rezerwatu i miejsc raczej niedotkniętych ręką ludzką.

Raczej takich miejsc nie znajdziesz,spóźniłeś się o 100 czy 200 lat :)
Rezerwat Sine Wiry jest jednym z popularniejszych miejsc i tłumnie odwiedzanych w sezonie letnim. Pociapany szlakami, ścieżkami i czym się jeszcze da z każdej strony.
Możesz iść tak jak radzi Łazik - zarówno do Jaworca, jak i na Łuh i Zawój jest od strony Kalnicy znakowana ścieżka o nazwie "Bieszczady Odnalezione". Jest dobrze oznakowana, sa tablice a wszystkie pozostałości typu miejsca po cerkwiach, cmentarze - wyeksponowane. Ponadto na Sinych Wirach jest ścieżka po rezerwacie i nowa ścieżka kompleksu "Lasy bieszczadzkie". Ponadto cały odcinek od Kalnicy przez Sine Wiry do Polanek to również ścieżka rowerowa. Warto zobaczyć, od Kalnicy jest to wycieczka na kilka godzin, ale na dzicz nie licz. I kup jakąś nową mapę Bieszczadów.
Piotr_S
Administrator

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi