Skąpstwo jest nieopłacalne

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Re: Skąpstwo jest nieopłacalne

Postprzez lidkru » 5 kwi 2011, o 09:21

taaa, pogoda zawszy dobry temat ;)
A wracając do różnicy miedzy skąpym a oszczędnym, to i tutaj, jak w wielu innych przypadkach przebiega dość cienka linia. Nie będę daleko szukać, coś z mojego ogródka. W ubiegłym roku moja młodsza córka bezczelnie urosła ;) i po prostu powyrastała z wszelkich ciuchów, a tu wyjazd w Karkonosze wielkimi krokami się zbliża. Zakupy porobiłam, no i konto opustoszało :( , a tu jeszcze buty i kurtka. Tatuś kartą kredytową postanowił zaszaleć, ale mnie wąż zaczął podgryzać, i po butach za 300 zł zbuntowałam się i znalazłam kurtkę przeciwdeszczową za 30 zł :) !! Miała same zalety: była różowa, cienka-mieściła sie w kieszeń no i ta cena! Byłam z siebie dumna, jaka oszczędna ja jestem. Cóż, życie nie kazało mi długo czekać na weryfikację mej radości. Pogoda fatalna, leje, więc w góry nie poszliśmy, tylko zwiedzac zamki. Samochód na parking, a my spacerkiem w kierunku cudnej architektury zamkowej. Po 5 min córcia zaczęła narzekać ku mojemu zgorszeniu, że jej zimno i mokro. No i okazało się, że faktycznie była przemoczona dokładnie :( I to wcale nie była burza, oberwanie chmury czy ulewa z gradobiciem. Zwykły letni deszcz. Oczywiście kurtka po powrocie wylądowała w śmietniku, a ja wydałam kolejne 200 zł na porządne odzienie. Ale ta już nie jest różowa ...
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Re: Skąpstwo jest nieopłacalne

Postprzez skazaniec » 5 kwi 2011, o 10:48

lidkru napisał(a):Ale ta już nie jest różowa ...

no to w wypadku mojej Chrześnicy byłaby to zapora nie do przejścia. Co do kurtek też mam swoje doświadczenie. Nabyłem niegdyś, podczas wypadów zagranicznych, w jednym z niemieckich marketów kurtkę przeciwdeszczową. Cena atrakcyjna (mniej niż 15 ojro) - obok leżały znacznie droższe kurtki uznanych marek, jednak tamta zachęciła mnie ceną i wyglądem, ładne było cholerstwo. Rezultaty podobne jak przy Twoim zakupie dla córki. Też było mi mokro. Kurtka jednak nie przeciekała, ale i nic z niej nie ulatywało (oddychalność zerowa) zatem wkurzony, zapocony i ugotowany niemal wrzuciłem zakup na dno szafy. Teraz służy do nakrywania głowy gdy idę po drzewo do kominka :P
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Offtop