sklepy, knajpy bieszczadzkie

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

sklepy, knajpy bieszczadzkie

Postprzez krzepki16 » 19 cze 2014, o 00:13

Interesują mnie sklepy i ew, knajpy gdzie mozna kupić coś do picia, jedzenia- lokalizacja i godziny otwarcia.
Oczywiście chodzi o wsie i przysiółki.
Wiem że w Ustrzykach G., Wetlinie, Baligrodzie czy Cisnej nie ma z tym problemu.
Czy w Dołżycy k/Cisnej jest jakiś sklep? I czy w Kalnicy k/Wetliny działa jeszcze ten sklep przy W. O. Bieszczadzkiej - jeśli tak to w jakich godzinach?
krzepki16
Stonka bieszczadzka

Re: sklepy, knajpy bieszczadzkie

Postprzez lidkru » 22 cze 2014, o 10:02

czy w Kalnicy k/Wetliny działa jeszcze ten sklep przy W. O. Bieszczadzkiej - jeśli tak to w jakich godzinach?

teoretycznie od 7,30, praktycznie różnie :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez gór mi mało » 22 cze 2014, o 20:02

Sklep w Kalnicy jest otwarty od rana do wieczora. Dokładnej godziny nie podam, ale w każdym razie w sezonie nie zamykają wcześnie bo to dla nich szansa lepszego zarobku(niedziele i święta też). Tak więc po 18 na pewno jest czynny a nie wiem czy nie do 20(ale głowy nie dam).
W Smereku też jest sklep. Natomiast na pewno nie ma w Dołżycy k.Cisnej(choć to dość długa wieś).
Jak mieszkałam kiedyś latem w domkach na stoku(ośrodek "nad Solinką"w Dołżycy)to chodziłam na większe zakupy do Cisnej. Drobne sprawunki można załatwić na pobliskiej stacji benzynowej(jedna z niewielu w Bieszczadach,na końcu Cisnej a tuż przed Dołżycą).
Sklepów nie ma także w :Strzebowiskach, Przysłupiu, Krzywem, Lisznej.
Są(oprócz wyżej wspominanych) w Majdanie, Stuposianach, Pszczelinach, Mucznem, Dwerniku, Chmielu, Zatwarnicy.
gór mi mało
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 23 cze 2014, o 14:49

i w Kalnicy w sklepie mozna nabyc regionalne piwka z ursy. Nie tylko te mocze koncernowe, ale i wyroby z górnrj półki. polecam.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Barnaba » 23 lip 2014, o 21:21

Najlepszą metodą w tym przypadku jest planowanie. Lesko- Biedronka i heja w góry.
Lokalne sklepy w sumie mają jedną tylko wadę: ceny, ale nie mam o to do nikogo żalu, ceny wynikają z kosztownego transportu i nie zmieniają się na sezon letni. Godziny otwarcia to żaden problem, skoro miejscowe chwieje wytrzymują kwestie alko i żywieniowe od zamknięcia do otwarcia to turysta też da radę. A jak ciśnie, to i gospodarz pomorze. To żaden wstyd poprosić o flachę piwo czy konserwę.
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez adagrz » 30 maja 2016, o 07:16

Wróciłem właśnie z Kalnicy i potwierdzam, że sklep jest otwarty pn-sb 7-20, nd - 7-18 (chyba). Ale faktycznie otwarte mają do oporu, bo pod sklepem jest radosna ekipa a i turystów sporo. Sklep dobrze zaopatrzony, pełna spożywka, warzywa, owoce, pieczywo, chemia, artykuły gosp. domowego, rzeczy turystyczne. Ale tak jak ktoś wcześniej pisał - lepiej po drodze zaliczyć jakąś biedronę, bo tu ceny z kosmosu.
adagrz
Stonka bieszczadzka

Postprzez Kornik » 2 cze 2016, o 15:05

Jest jeszcze sklep w Wetlinie - ABC. Dość dobrze zaopatrzony. A na jedzenie polecam Szynk na Zamościu w Cisnej (koło mostu).
Kornik
Niedzielny turysta bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi