Solina- niska woda

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Solina- niska woda

Postprzez Barnaba » 30 lis 2011, o 22:41

Idąc za doniesieniami z N24 woda opadła jak jeszcze nie było 8 lat wstecz. Foty na stronie tam są .... są takie że mam ochotę jechać i zrobić lepsze. Czy widać coś ciekawego? pojawia się coś na lądzie, lub nad niskim lustrem wody, coś co by mogło wskazywać że "tu była wieś"?
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Re: Solina- niska woda

Postprzez kumak_gorski » 1 gru 2011, o 00:00

Poki co nie ma sie co spodziewac takich sensacji, nie widac ani otwartych grobow, ani zgliszcz cerkwi, nic nie wyplynelo... W sumie nic ciekawego. Jutro wielkie sprzatanie organizowane przez www.polanczyk.info.pl
Choc jest zdumiewajaco czysto.
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 1 gru 2011, o 07:25

Ponoć elektrownia sprząta. Sama w Solinie widziałam w sezonie panów biegających z workami na śmieci. Na pewno zmieniła się topografia Jeziora. Jest 4 wyspy, pojawiła się okresowa, nie wiem czy Wyspa Duża jest już częścią lądu czy jeszcze nie.
Jak wygląda zalew przekonam się dopiero w sobotę. Kumaczku proszę wrzuć jakieś zdjęcia.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Barnaba » 2 gru 2011, o 23:39

hyhy, miejscowi w kropce, nie mają jak po cichu spuszczać ścieki :) A własnie spodziewałem sie jakiś śladów po wsiach...
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez zamfir4 » 15 gru 2011, o 21:07

Witam, żonka była w Wołkowyji jakieś trzy tygodnie temu i przywiozła parę fotek, na dnie potężne pniaki, nie kończąca się pustynia częściowo obeschniętego błota, i coś co przypomina zwięczenie nagrobka albo kapliczki dookoła było trochę cegieł i kamieni, pozdrawiam.
Załączniki
zamfir4

Postprzez IraS » 16 gru 2011, o 18:16

Pasowało by to gdzieś zgłosić, jakiś UG lub inne ustrojstwo. Szkoda by ten nagrobek czy kapliczkę znowu pochłonęła woda, lepiej gdzieś ją przenieść jako dodatkową atrakcję z dna jeziora.
IraS
Administrator

Postprzez zamfir4 » 18 gru 2011, o 16:40

Witam, no pomysł dobry tylko teraz chyba już po ptakach, popadało i niczym raczej już się nie da tam wjechać, a ręcznie tachać nie bardzo, bo trzeba by z pięciu chłopa i na jakieś sanki czy cuś, a włąściwie to jaki obecnie jest stan wody wie ktoś?
Może już pochłonęło morze?
ps. a coś załatwić w Gminie Solina to............ręce opadają!!!!1
zamfir4

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy