Śpiwór

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Śpiwór

Postprzez lidkru » 29 gru 2012, o 11:14

znacie taki wynalazek?
http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=off ... 0&prod=707
jakies opinie? przyznam, ze mnie kusi :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Re: Śpiwór

Postprzez IraS » 2 sty 2013, o 14:03

Ja też w tym roku mam zamiar zmienić śpiwór. Ten co pokazałaś nawet fajny, ale o ile nie będziesz go nosiła w wielkim plecaku razem z namiotem to chyba lepiej zainwestować w coś cieplejszego. Ja mam Fjordnansena o podobnych parametrach i czasami dupka mi w nim marznie. Dlatego teraz zainwestuje w puchowy, lepiej się odsunąć jak jest za gorącą niż marznąć. Ale do nocowania w schroniskach, czy latem na niskich wysokościach pewnie spokojnie wystarczy.

Ja myślę o czymś takim: http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/pr ... &context=1
IraS
Administrator

Re: Śpiwór

Postprzez Zygmunt Skibicki » 5 sty 2013, o 13:49

A mnie nie przekonuje ten "ściągaczek" - moim zdaniem przekombinowany i ani trochę lepszy od zwykłej mumii. Jeśli już, to raczej ten drugi "puchaczek"...
Póki co, wystarcza mi mój stary, bodaj ośmioletni puchacz (1,3 kg) - latem sypiam pod całkowicie otwartym, no... chyba że w kolebach tatrzańskich, ale gdybym miał teraz kupować coś nowego, to chyba jednak - combo
Dlaczego?
Ano, bo ten cieńszy w zupełności wystarcza na nasze lato do 1 000 m n.p.m., grubszy na lato tatrzańskie oraz na zimną nawet jesień czy wiosnę, a razem (jeden w drugim) pozwalają na biwakowanie nawet w Arktyce... rzecz jasna z porządnym namiotem.

Uwaga!
Nocowanie w śpiworze przy temperaturze na zewnątrz śpiwora poniżej zera Celsjusza, to nie tylko kwestia jego grubości i jakości wypełnienia wraz z konstrukcją "ścian".
Zawsze wtedy jest problem wymarzania wilgoci wewnątrz wypełnienia śpiwora uwalnianej z naszego ciała. Pierwsza noc jest ok, ale już po kilku śpiwór potrafi ważyć dwukrotnie więcej i zanim zacznie oddawać nam ciepło, musimy najpierw rozmrozić... jego.
Jest to bardzo poważny problem!
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Powrót do Sprzęt turystyczny