spływ pontonowy

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

spływ pontonowy

Postprzez barylka23 » 28 sty 2010, o 16:12

cześć planuje w lipcu spływ pontonowy z Soliny do Przemyśla, będzie to spływ tygodniowy i mój pierwszy w życiu. Więc jeśli już ktoś w życiu spływał kiedyś i chciał by sie podzielić jakimiś cennymi wskazówkami lub poradami co wziąć czego nie zapomnieć to dziękuje z góry. Jeśli chodzi o pozwolenie to w ogóle się nie orientuje czy trzeba to gdzieś zgłaszać lub kogoś powiadamiać. Moje doświadczenie życiowe to spływy max. dwu dniowe, polecam gorąco wszystkim jak ktoś jeszcze w życiu nie spływał. Jeśli ktoś by posiadał jakieś mapy ciekawe z opisem Sanu lub dopływami do Sanu to będę wdzięczny o wrzucenie liku lub obrazu lub jakiejś strony internetowej gdzie można coś poczytać. Pozdrawiam wszystkich którzy odwiedzają i czytają to forum , dzięki z góry za pomoc.
barylka23

Re: spływ pontonowy

Postprzez IraS » 28 sty 2010, o 19:03

Pomysł w sumie ciekawy, malownicze tereny, ale możesz mieć problem z niskim stanem Sanu w niektórych miejscach. Oczywiście zależy dużo od aury i zapór wodnych powyżej trasy. Jednak pontonem powinieneś dać radę. Jak zaczniesz od Soliny to masz na trasie zaporę w Myczkowcach. Na pewno sprawdź gdzie masz na trasie jakieś jazy i progi.

tu masz parę linków do map online
www.bieszczady.net.pl/mapasanockie.php
www.bieszczady.net.pl/mapaprzemyskie.php
www.bieszczady.net.pl/mapasolina.php

I dużo pewnie wypatrzysz w Google Earth
IraS
Administrator

Postprzez barylka23 » 29 sty 2010, o 18:33

dzięki wielkie za pomoc
barylka23

Postprzez kuusamo » 17 mar 2010, o 13:56

Czy możliwy jest spływ (kajakiem, pontonem) z Zatwarnicy do Rajskiego? Interesują mnie szczegóły techniczne - czy jest to możliwe o tej porze roku ze względu na stan wód oraz czy są lokalne firmy, kt. dostarczają kajaki, pontony. Dzięki za odpowiedzi.

Piotr
precz z kubkami termicznymi
kuusamo
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lucyna » 18 mar 2010, o 12:07

Możliwy, znam takich co spływają. Sama jednak w czymś podobnym nie uczestniczyłam. Jeszcze :) mam ochotę w ten sposób się zabawić. Wiem kto organizuje imprezy dla grup zorganizowanych. Kłania się krainawilka. Na wszelki wypadek (obawiam się linczu ;) :D ) nie podam Ich strony. W sieci powinien być w pdh przewodnik "Błękitny San", tam masz podane szczegóły tras: spadek, charakterystyka itd.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 18 mar 2010, o 13:06

Technicznie jak najbardziej możliwe, przy czym chyba im więcej wody tym większa frajda, więc w lipcu trzeba by poczekać aż trochę popada (co nie jest w tym miesiącu zjawiskiem niezwykłym), woda zmieni się w "kawę z mlekiem", jedynie kamoli i progów wtedy nie widać. A jeśli jest sucho tez się da - najwyżej w kilku miejscach przeniesiesz, ale takich nie ma zbyt wiele.

Natomiast druga kwestia jest taka, że o ile się nic nie zmieniło, to jest to w większości rezerwat Krywe, który obejmuje m.in. przełom Sanu od ujścia Hulskiego (przy pozostałościach młyna) do mostu w Rajskiem, zatem poruszanie się tam jest zapewne problematyczne.
Piotr_S
Administrator

Postprzez kuusamo » 18 mar 2010, o 15:05

Piotr_S napisał(a):Technicznie jak najbardziej możliwe....Natomiast druga kwestia jest taka, że o ile się nic nie zmieniło, to jest to w większości rezerwat Krywe, który obejmuje m.in. przełom Sanu od ujścia Hulskiego (przy pozostałościach młyna) do mostu w Rajskiem, zatem poruszanie się tam jest zapewne problematyczne.

Ha! Znalazłem dziś relację na bieszczady.pl z podobnego spływu. Więc jest to możliwe jak widać.
Więcej tu: http://www.bieszczady.pl/Rogi_z_pontonu_?newsID=4196" target="_blank" target="_blank
precz z kubkami termicznymi
kuusamo
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez irekr » 30 mar 2010, o 11:45

Ja asystowałem takiemu spływowi od Smolnika n/Sanem do niemal Rajskiego- znaczy się robiłem nabrzeżna obstawę.
Przy niskich stanach wody może być to utrudnione, bo ponton szoruje po kamieniach. Natomiast przy wysokich stanach wody może być trudne i niebezpieczne. Właściwy sprzęt i nie zapominać o szczelnych woreczkach na telefony komórkowe i dokumenty.
Spływ przy którym asystowałem był w czasie wysokiego poziomu wody i nurt miał miejscami prędkość powyżej 20m/s. Nigdy nie spływaj jak nurtem płyną karpy drzew wyrwanych z gruntu. Maja zwyczaj nagle się zaczepiać o dno i stawać w najmniej właściwym momencie. Trafienie na taka karpę może być przykre.
irekr
Stonka bieszczadzka

Postprzez tsa » 21 maja 2010, o 11:48

Cześć,

Pływadło: Kajak pompowany Sevylor (Tahiti K109HF)
Termin: 1 dzień na początku czerwca;
Obciążenie: 1 osoba;

Pytania:
1. Czy trasa Rajskie-Polańczyk jest do zrobienia w jeden dzień ?
2. Czy lepiej spłynąć Solinką ?
3. Jak wysoko można zacząć spływ Sanem lub Solinką ?
4. Czy to legalne ? :)
tsa
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 21 maja 2010, o 16:01

Myślę, że na spływ najlepszym terminem byłyby najbliższe dni. Po tygodniowych opadach wszystkie potoki aż huczą adrenalina pewna.
IraS
Administrator

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach