Ssspieprzaj dziadu....czyli KIMB dla elity....jest!

Tu się umawiamy na różnego rodzaju wspólne imprezy, wyjazdy, wycieczki oraz wspominamy te, które się odbyły

Ssspieprzaj dziadu....czyli KIMB dla elity....jest!

Postprzez Pastor » 8 gru 2011, o 17:15

Zbliża się prawdziwa zima, najwyższy czas wyrwać się przed orkiestrę (czyli wyprzedzić kolegę Stałego Bywalca) i rozpocząć dyskusję na temat KIMB-u. Taką nową, świecką tradycję wprowadził Nasz kolega pułkownik (zresztą z innego,bardziej słusznego Forum), piszący czasem pod nickiem zniechęcona (ale bardzo rzadko - wreszcie Mu wytłumaczyli co to jest identyfikacja poprzez nr IP).
Nie wiem czy powinienem się wypowiadać na temat imprezy w której nie wezmę udziału. Nie wezmę, ponieważ zostałem zdyskwalifikowany już na starcie.Cóż, mam 54 lata, nadciśnienie, zaawansowane zwyrodnienie stawu biodrowego. Operacja z powodu problemów z ciśnieniem i z sercem....... szkoda gadać. Dodatkowo na tej samej (lewej) kończynie przeszedłem różę podudzia i zapalenie żył głębokich. Bywają dni że przejście kilkuset metrów jest dla mnie problemem (czasem jest lepiej, przeważnie wtedy jak wypije........ jakieś lekarstwo).
Do niedawna ważyłem 130 kg a i teraz ważę sporo powyżej setki! To powoduje określone rekcje organizmu, pocenie się itd. Krótko mówiąc,na wieczór zwyczajnie śmierdzę!
To powoduje że nie mogę mieszkać w namiocie czy też w zbiorowym.... Tegoroczny KIMB skrojony na miarę możliwości kilku czy kilkunastu wyczynowców, kalka tzw. RIMB-u eliminuje takich zdechlaków jak ja ( i słusznie-zdechlak,alkoholik i jeszcze to auto 4x4...). No to ... spieprzaj dziadu!
Byłem na sześciu KIMB-ach i wystarczy! Byłem , bo kiedyś była alternatywa,można było wybrać warunki które pasowały każdemu - pole namiotowe i Hotel Górski!Ja rozumiem że ktoś sobie zapchał głowę różnymi pierdołami o żabkach, o dzikich Bieszczadach itd. Tylko dlaczego koniecznie chce tam zapędzić innych???
Przecież KIMB to przede wszystkim spotkanie, poznanie ludzi których się znało często ale wirtualnie. Noo ale teraz idzie Nowe, wszystko jest reformowane to i KIMBU to nie ominęło. Niewątpliwym sukcesem jest, że dzięki kilku aktywnym Userom KIMB już nie jest infiltrowany przez kacapów poprzez znanego miłośnika ruskiej wódki, ruskiej literatury i czegoś tam jeszcze (ale zawsze ruskiego), Stałego Bywalca. Jego czas też już minął. Spieprzaj dziadu!
Zdecydowanym plusem jest również i to że wszyscy znani mi miłośnicy dzikości nie wzieli całkowitego rozwodu ze zdobyczami marnej cywilizacji, nie powyrzucali telefonów, aparatów foto,kamer i laptopów. Więc kto zechce to sobie obejrzy i Dzikie Bieszczady i pionierów naszych czasów ową dzikość dzielnie pokonujących na kilku przynajmniej forach czy innych fejsbukach! A jak nie zechcesz to.................. spieprzaj dziadu, KIMB dla elyty jest!
............................................................. Pozdrawiam wszystkich + Pastor ręką własną
Pastor
Wyrypator na uchodźstwie

Re: Ssspieprzaj dziadu....czyli KIMB dla elity....jest!

Postprzez długi » 8 gru 2011, o 22:17

Pastorze Szanowny!
Na wszystkich KIMBach kiedy tylko czas pozwolił mi być, nocowałem zawsze w innym miejscu, niż obrady. Czasem dość odległym. Kilka razy pod namiotem, raz w przyczepie, kilka innych w agroturystykach. Też sobie cenię swobodę wynikającą z samotności, w moim przypadku samotności we dwoje;).
Jeżeli KIMB będzie tam gdzie proponują, to masz w okolicy kilka możliwości noclegów w niezłych warunkach. Autobus zwykle tam nie kursuje, ale przecież też nie zawsze autobusem podjeżdżałeś, więc i tym razem chyba dało by się transport wielebnej osoby zorganizować. Po obradach jako przymusowy abstynent odwiozę Cię na miejsce chwilowego spoczynku. Aby tylko szef dał mi urlop i pozwolił się cieszyć miłym, także Twoim towarzystwem. Więc nie wyrzekaj, tylko pomyśl jak to zorganizować. A jak coś jest poza Twoimi możliwościami, to daj znać na forum tym, czy tamtym, znajdziemy razem radę na kłopot.
Pozdrawiam serdecznie
Długi
od Joanny specjalne uśmiechy:)
"Kropla zimnej wody dodaje szklance koniaku aromatu"
J. Tuwim
długi
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Pastor » 8 gru 2011, o 23:56

Szanowny Długi a w rzeczy samej Tomaszu!

A może by tak vice versa,akurat odwrotnie??? A może by tak zwolennicy innowacji,dzikości , marszu gwiaździstego , abstynencji und zu weiter, pochowani w jakichś dzikich miejscach pofatygowali się w kierunku miejsc trochę cywilizowanych? Zresztą, nie o to mi chodzi. Chodzi o to że nie ma alternatywy. Ja zawsze deklarowałem że na KIMB przyjadę obojętnie gdzie się odbędzie, ale powtarzam, była alternatywa. Była dyskusja, było głosowanie. Było to wszystko co jest istotą forum dyskysyjnego. Jak czytam słowa jednego z prominentnych Userów że na myśl o dyskusji i sporach cierpnie Mu skóra to to sobie myślę, co ten User robi na forum dyskusyjnym???. Nie lepiej założyć bloga,wyłączyć komentarze i prowadzić monologi?
Powtarzam, na KIMB przyjeżdżają ludzie z dziećmi, czasem zdrowi inaczej,to jest Kongres, Spotkanie, żaden survival, jak chcecie dzikości, na drzewo wyjdźcie!!! Jak chcesz jeden z drugim dzikich Bieszczadów to na codzień tam żyj a nie tak że pięć dni w tygodniu kase trzepiesz w Rzeszowie a w weekend kozaka strugasz!!!
Ja zdaję sobie sprawę z tego że jestem w mniejszości, moje poglądy są wielce niepoprawne, ale trudno, "ja już nigdy się nie zmienię", nawet zresztą nie chcę,mój charakter mi na to nie pozwala!
Jedno jest pewne, Tomaszu, wdzięczny Ci jestem za miłe i ciepłe słowa,również za propozycje pomocy. Aż głupio że nie skorzystam,niestety na KIMB nie przyjadę. Może i jestem chory ale głuchy - nie. Usłyszałem wyraźnie - "spieprzaj dziadu!"
.............................................................................................. Pozdrawiam! + Pastor ręką własną

Joannie - jak jestem zły - tak dobrze życzę!!! + Pastor mp
Pastor
Wyrypator na uchodźstwie

Postprzez browar » 9 gru 2011, o 10:02

Drogi Pastorze!
Nie wiem czy tymi swoimi choróbskami to się chwalisz czy też żalisz? Sądząc po naszym wspólnym spacerku przed ostatnim KIMBem kiedy to przemknąłeś przez przełecze,Tworylne ,skacząc przez zwalone drzewa,pokonując bród na Sanie ,a wszystko to mknąc niczym tołhaj przed pościgiem, obstawiam raczej że chwalba to próżna.
Jak wiesz niespecjalny ze mnie kimbowicz,raczej nie miałem do tego roku okazji bywać na tej imprezie m.in. z tego powodu że ostatnie KIMBy demokratycznie zostawały wybierane w dowolnym miejscu,pod warunkiem że to były Ustrzyki Górne,i to pomimo że (nie do wiary) nie ma tamże stacji metra! Ale za to były znakomite dysputy czy pokój musi być z łazienką w środku,czy też dopuszczalne jest wejście ze wspólnego korytarza.Tak ,to była ta zachwalana przez Ciebie alternatywa.A jak nie to przecież...no przecież tym razem też wysyłasz mnie na drzewo,gdzie pewnie faktycznie jest moje miejsce,co z pokorą przyjmuję.
browar

Postprzez Pastor » 9 gru 2011, o 18:34

Szanowny Browarze!

Znam Twoje poglądy na temat KIMB-u, znam i szanuje chociaż ich nie podzielam! Moje poglądy też znasz,są jasne i zdecydowane - wejście do łazienki tylko wprost z pokoju,w skrajnych przypadkach dopuszczam wejście z korytarza (korytarz musi być oświetlony i ogrzewany).
Przyznam jednak szczerze że Twoje poglądy są dużo lepsze od moich, bardziej prawidłowe i poprawne. Cieszę się że te poglądy są teraz obowiązujące i trendy a KIMB będzie teraz sympatyczną imprezą dla prawdziwych ludzi gór.
Co do mojego zdrowia to cieszę się że jestem zdrowy i tej wersji będę się trzymał, w końcu mam to na piśmie (patrz post powyżej).
Nie wysyłam nikogo na drzewo, zwłaszcza Ciebie. Niektórzy sami się na drzewo wysyłają pieprząc bez przerwy i bez sensu o atawiźmie, izolacji od ludzi i cywilizacji (ale Wifi koniecznie w pobliżu).
Browarze, mam nadzieję że nie odebrałeś tego co napisałem osobiście, bo zresztą nie było moim zamiarem nikogo urazić, powtarzam - nikogo.
Mam również nadzieję że Twoje złośliwości odnoszą się do moich poglądów a nie do mojej osoby.
Z tą nadzieją pozostaje i pozdrawiam! + Pastor ręką własną
Pastor
Wyrypator na uchodźstwie

Postprzez browar » 9 gru 2011, o 20:37

Pastor napisał(a):Mam również nadzieję że Twoje złośliwości odnoszą się do moich poglądów a nie do mojej osoby.

Do Ciebie na pewno nie,do poglądów i owszem,choć zdaję sobie sprawę że są Twoje z przymusu raczej.
Nie traktuj tego tak poważnie,dobra złośliwość nie jest zła,a Tobie duuużo zdrowia życzę.
Odezwałem się tylko dlatego,bo dość okrutnie zaatakowałeś pomysłodawców przyszłorocznego KIMBu do tego biorąc próbę ustaleń do siebie,a niesłusznie.Popatrz na to tak: na miejscu masz do wyboru hotelik i pole namiotowe,a w promieniu 6km kwatery o standardzie chyba najwyższym w Bieszczadzie - do wyboru,do koloru,jakie chcesz,oczywiście z łazienką w pokoju.To prawda że to zadupie okrutne,nawet psy dupami tam nie szczekają,ostatniego psa bowiem zjedzono lata temu,ale przecież z asfaltem pod same drzwi.Każdy posiadacz samochodu,nawet z napędem 4x4 ma szansę dojechać.Nie żebym bronił jakoś specjalnie tej miejscówki,w ogóle nie wiem po co zabieram głos bo pewnie na ten KIMB nie przyjadę,ale uznałem że trochę przesadziłeś, zwłaszcza że miejscówka nie jest Ci obca.
Skoro już ten głos zabrałem to Ci przypomnę że postulat "zadupia" nie bardzo dotyczył alternatywy noclegowej,tylko miejsca spotkania - nie po to się jedzie 300 czy ile tam kilometrów,żeby się spotkać w najbardziej krupówkowatym miejscu,mimo tego że to kongres, i ważniejsze jest z kim a nie gdzie.A z ostatniego KIMBu biorąc pewnie wiesz że "gdzie" jest i tak mało istotne w porównaniu do tego jaki jest gryplan spotkania ;)
browar

Postprzez długi » 10 gru 2011, o 09:16

Dodam jeszcze, że w jednym z tych miejsc noclegowych o wysokim standardzie serwują posiłki wykwintne. Kuchnia znakomita. Wiem, bo jadłem i byłem zachwycony. I asfalt rzeczywiście pod same drzwi.
Nie jest to miejsce bardziej na uboczu niż poprzednie KIMBy w Smolniku nad Sanem czy Dołżycy k. Komańczy I nikt tych miejsc nie wybierał, by komuś innemu powiedzieć "spieprzaj".
Lubiłem tę dyskusję i głosowania nad miejscem, ale ich brak w tym roku nie powoduje u mnie jakiś specjalnych wstrętów. Ja, w przeciwieństwie do Browara "programowo" się wybieram;)
Pozdrawiam
Długi
"Kropla zimnej wody dodaje szklance koniaku aromatu"
J. Tuwim
długi

Postprzez Bob » 10 gru 2011, o 15:57

Jestem zaskoczony-nie spodziewałem sie takiego tekstu ze strony Pastora..oraz nie spodziewalem sie..i nie bardzo wierzę..że ktos powiedzial..czy dal mu do zrozumienia..spieprzaj dziadu
Z życzeniami spotkania sie na KIMB-ie
też wiekowo sluszny..Bob.
Bob
Stonka bieszczadzka

Postprzez Pastor » 10 gru 2011, o 17:25

Szanowny Bob`ie!!!

Nikt w żaden sposób nie sugerował..... absolutnie nikt nic nie powiedział....... nie dał do zrozumienia itd.
Moja skromna osoba została tu zapodana jako przykład że na KIMB przyjeżdżają ludzie starsi, chorzy (lub chorobę symulujący-jak chce kolega Browar) z dziećmi , zwolennicy pokojów z łazienkami w kompakcie itd. etc.
Forsowanie nowej formuły KIMB-u bez szerszej dyskusji na ten temat,jawne drwiny z tych którzy mają inny pogląd czy też inne potrzeby, odebrałem właśnie tak jak napisałem! Nie było to w żadnym wypadku literalne "spieprzaj dziadu". Nawet gdyby ktoś mi tak dosłownie powiedział to ja pretensji do nikogo nie mam i miał nie będę.
Nowa formuła KIMB-u, z dala od cywilizacji, z dala od alkoholu i z dala od samochodów 4X4 osobiście bardzo mi się podoba i gdybym był młodszy..........
.......................................................Przepraszam jeśli nie wyraziłem się precyzyjnie i pozdrawiam! + Pastor ręką własną
Pastor
Wyrypator na uchodźstwie

Postprzez mAAtylda » 11 gru 2011, o 20:55

Drogi Pastorze - sądzę że ELYTA KIMB została juz dawno wybrana i wiadomo kto się do niej zalicza i nowe sztuczne podziały raczej tego nie zmienią.
Bo ELYTA to ludzie którzy tworzyli KIMB od początku i jesteś w jego ścisłej czołówce, czy się to komu podoba czy nie?
Też mnie nie będzie na przyszłorocznym KIMBIE, więc nie wypowiadam się za ogół, a tylko za siebie, osobiście miejsce mi się podoba, ale nawet gdybym tylko była w stanie to i do Ustrzyk G. bym przyjechała, bo liczą się ludzie. I z pewnością wielu z tych co przybędą a Ciebie tam nie będzie będą niemile rozczarowani.
W ostateczności proponuję założyć KLUB DZIADÓW :)
mAAtylda
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Zloty i spotkania