stacje paliw-gdzie są

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: stacje paliw-gdzie są

Postprzez skazaniec » 20 lip 2011, o 17:46

a tego to już nie ugadniesz...jeszcze żeby święconym chrzcili - choć podobnie jak Jerzu mam zasadę tankowania na koncernówkach gdy nie znam okolicy. Tyle że ja gaz leje, nieco trudniej go ochrzcić - zwykle dystrybutor magicznie wlewa więcej niż prawdziwie :)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez chwastek » 20 lip 2011, o 18:01

Z przykrością muszę donieść, że na stacji benzynowej w Komańczy nie ma benzyny 98 oktanowej, a kawa z automatu podle smakuje :roll:
Nie skomentuję warunków w toalecie, bo już raz kiedyś dostałam na jednym forum 10 dniowego bana za rzucanie mięsem w podobnych okolicznościach :roll:
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 20 lip 2011, o 19:29

a własnie gaz w tej w szczawnem kiedys był podły i chrzczony lub dystrybutor jakos lipnie ustawiony. kant maksymalny. a tankowalem na bp w rymanowie wiele razy gaz i zawsze wydajność była ok 10- 15 % wyższa niż na grajdołkach i na orlejci. jako ze bardzo duzo jeżdze to uważam na to gdzie tankuje i nie jeżdże limuzynami a szrotami. i sęk w tym ze własnie w przypadku takich starszych aut jakość paliwa jest bardzo istotna.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 20 lip 2011, o 20:50

jerzumarian napisał(a):a własnie gaz w tej w szczawnem kiedys był podły i chrzczony lub dystrybutor jakos lipnie ustawiony. kant maksymalny. a tankowalem na bp w rymanowie wiele razy gaz i zawsze wydajność była ok 10- 15 % wyższa niż na grajdołkach i na orlejci.

Nie chodzi o to czy gdzieś jest chrzczony czy nie, tylko o kontekst wcześniejszej wypowiedzi. Ja to odbieram tak, że w Bieszczadach są sami złodzieje a jedynie BP Rymanów jest ok. Zaniżanie jakości paliwa jest kradzieżą i trzeba mieć argumenty, żeby takie coś stwierdzić. Może to stwierdzić kontrol, natomiast Ty możesz jedynie gdybać i dywagować - zwłaszcza przy gazie LPG. LPG jest nawet łatwiej ochrzcić niż benzynę, ale na wydajność ma wpływ co najmniej tyle samo (a raczej więcej) czynników po stronie samochodu i kierowcy co samego paliwa. Zwłaszcza jeśli mówisz o 10%. Czyli 10km przejechanych mniej lub więcej na 100 km - może to być cięższa noga, nierówny teren, silny wiatr, 50 drobnych usterek w instalacji, włączona klima, "lewe" powietrze, drobne przebicie, pora roku, itp.

BTW: jakiś czas temu w Opolu po serii kontroli na stacjach benzynowych wykryto dwie, które rżną klientów na paliwie. Jedną z nich była BP.
Piotr_S
Administrator

Postprzez jerzumarian » 20 lip 2011, o 21:04

okej- wszystkie bieszczadzkie stacje benzynowe są cudne- tylko tam kupujcie paliwo. a bp jest fe. szczególnie ta w Rymanowie. A na marginesie- jak pisze Piotrze o wydajności to n ie ssam z palca. i czy to sie komus podoba czy nie mam swój pogląd w sprawie oparty na około 70 tys km w aucie rocznie. czyli 6 tys miesięcznie czyli srednio 200 dziennie. może to nie duzo, ale jakby stacyjki sa dla mnie codziennościa. i na dziuplach nier kupuje. rżną, chrzczą, wode leją.... bieszczadzkie stacje testuję sam i korzystam z info od mieszkancow miejsc owych zaprzyjaźnionych. i dziwnie sie składa, ze moje spostrzeżenia sie pokrywaja z opiniami tubylców. dziwne ze niektórzy wykorzystuja pobyt w sanoku czy w rymanowie-krośnie m.in na tankowanie. Ni e jestem kontrolerem, ale klienteem i uzytkownikiem tychże paliw. chyba jako praktyk moge miec swoje zdanie???? a może mi n ie wolno??? może mam krakać i hołubić tandete i chłam? innym nie bronie, sam nie zamierzam.
I na koniec, dla mnie istnieja różne kolory, a nie tylko czarny i bialy. nawet jak ktos kantuje to nie mnie to oceniać. nie znam przyczyn takiego stanu rzeczy. dlatego nie bronie nikomu popierania takiego stanu. to tak jak na wyborach. można oddać głos na jarka i na endrju sloma z butow, a mozna na donalda pluska albo honzika napierstkie. wolny wybór. i nie zgadzam sie ze stwierzic może tylko kontrola. bo klient tez stwierdza i dokonuje wyboru. jak idiesz do sklepu i kostka masła nie waży 200 g tylko 170 a wyglada prawie jak poprzednio, to dałes sie złapac na lep. i co może kontrole wezwiesz. to wzywaj.
Nie chce mi sie bronić swojej opinii do upadłego, dlatego ze swej strony kończe. intencją moją było zwrócić uwage na problem stacji na uboczu i raczej przestrzec, aby uważać na możliwość lipy. a że sam z takową sie spotkalem wielokrotnie to mam takie zdanie. i na kolejnym marginesie- nie tankuje w cisnej mimo ze szyld sie zmienił na grosar bo mam skaze do miejsca przez poprzedni. i co mam z tym zrobić. tak już jest. nic nie poradze. w biesach tankuje na pryw stacji w pewnej wsi, pewne paliwko, dobre źrodelko i kopyto lepsze. ale głośno nie mowie bo zbierze mi sie ze propaguje kontrabande albo inne takie.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 20 lip 2011, o 21:50

jerzumarian napisał(a):okej- wszystkie bieszczadzkie stacje benzynowe są cudne- tylko tam kupujcie paliwo. a bp jest fe. szczególnie ta w Rymanowie.

Ja tę retorykę skądś znam, ale wydawało mi się, że kilkanaście dni temu zniknęła z tego forum bezpowrotnie...

Najwyraźniej nie chciałeś zrozumieć mojego posta: jest różnica między swoim zdaniem a nazywaniem kogoś złodziejem, zwłaszcza konkretnego. Być może jak kiedyś dostaniesz pismo z prokuratury to załapiesz różnicę, czego Ci osobiście nie życzę.
jerzumarian napisał(a):i nie zgadzam sie ze stwierzic może tylko kontrola. bo klient tez stwierdza i dokonuje wyboru. jak idiesz do sklepu i kostka masła nie waży 200 g tylko 170 a wyglada prawie jak poprzednio, to dałes sie złapac na lep. i co może kontrole wezwiesz. to wzywaj.

Świetne porównanie, ciekawe jak stwierdzasz taki brak na gazie (?) - ważysz samochód ? ;) I ile razy trzeba zatankowac na danej stacji, żeby stwierdzić że oszukują - raz, parę kilometrów mniej przejechanych i tak już? Czy kilka? Czy inaczej jakoś?
Chętnie się dowiem - ale dawaj konkrety, nie wodolejstwo "mi się wydaje", "ja stwierdzam". Przyda się wielu użytkownikom LPG, po to jest forum, żeby sobie pomagać, też jeżdżę na gazie i nie wiem jak to poznać a chętnie zaoszczędzę.
PS - troszkę się tym gazem zajmuję, co prawda w innych pojazdach i marginalnie, ale gaz ten sam. Zdarza mi się egzaminować ludzi z wiedzy o nim i wydawać im uprawnienia - żeby nie było że kłapie a nie wiem o czym.
I ja również nie zamierzam bronić zdania do upadłego, wyraziłem swoje wątpliwości co do rzetelności takiej oceny i tyle. Gdybyś pisał "wydaje mi się że oszukują", "jest prawdopodobne, że mieszają składniki lub zaniżają", itp. byłoby bardziej do rzeczy i bez tej zbędnej wymiany zdań.
Piotr_S
Administrator

Postprzez Pastor » 21 lip 2011, o 02:22

Uwierzcie staremu praktykowi (staremu na pewno, czy praktykowi?).
Przejechałem setki tysięcy kilometrów (m.in. jako dzieliworek czyt. taxówkarz), testowałem "prawie" wszystkie samochody. Nie ma różnic które dałoby się zdefiniować i zakwalifikować jednoznacznie.
Był czas że tankowałem się tylko na Orlenie, był czas BP i innych uznanych firm. Był czas fascynacji pewną stacją (Kraków za wiaduktem w stronę Warszawy) na której tankując "wychodziłem najlepiej z paliwa". Ta stacja została uznana jako prowadząca w rankingu oszustów paliwowych.
Oświadczam odpowiedzialnie, kto twierdzi że dana stacja jest lepsza/gorsza pisze po prostu brednie (z całym szacunkiem do osoby-nie chcę wylądować na forum historyków górskich peel). Tego się nie da udowodnić, można sobie tylko popier...
Oświadczam równocześnie że nikogo nie chciałem urazić, wiadomo że najlepsze paliwo jest w Uni.... i w Smer..... i korzysta z niego krainapewnegowilka
................................................................... Pozdrawiam! + Pastor ręką własną
Pastor
Wyrypator na uchodźstwie

Postprzez IraS » 21 lip 2011, o 06:14

Odnośnie BP to stacja Petrosanu w Sanoku od jakiś 3 tygodni jest już pod marką BP. 3 tyg temu już zmieniali barwy, loga i ceny ;)
IraS
Administrator

Postprzez lidkru » 21 lip 2011, o 10:21

a najlepsze paliwo, czyli takie , na którym przejechałam 900 km po górach, a nie 550, tankowałam w Rumunii w jakiejś zapadłej wiosce, gdzie same traktory stały :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 21 lip 2011, o 12:43

Ja korzystałem już z wielu paliw, ale wierzcie mi!!! najlepsze jest... to znaczy najlepsze produkuje... POLMOS S.A.... :roll:
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi