Stluczenie kolana

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Stluczenie kolana

Postprzez rozalcia » 13 sie 2012, o 20:23

Ostatnio gdy wchodziliśmy z mężem na Rysy doznałam poważnej "kontuzji". Otóż, stłukłam kolano bardzo mocno, była opuchlizna, lekarz też. I byłoby wszystko ok, gdyby nie to że po maści i leku nadal odczuwam ból, a raczej taki dyskomfort przy chodzeniu, sprawa jest dla mnie poważna bo na najbliższy weekend wybieram się w właśnie w Bieszczady, i planuję trochę pochodzić po górkach... Czym złagodzić ból? Jakieś domowe sposoby, jakieś super maści? Proszę podpowiedzcie. Koleżanka przyniosła mi do pracy syrop, ale chyba takie preparaty na stawy działają dopiero po pewnym czasie (?) więc to chyba raczej nietrafiony pomysł? Mąż z kolei mówi żeby wygrzewać kolano pod takimi specjalnymi lampami, ale to też nie przyniosło skutku (dopiero był 1 zabieg)
rozalcia
Stonka bieszczadzka

Re: Stluczenie kolana

Postprzez creamcheese » 13 sie 2012, o 21:49

Jak ma być działanie natychmiastowe to chyba tylko lekarz i blokada!! Inne sposoby: fizykoterapia, farmakologia w postaci masci czy prochów...na to potrzeba czasu.
Pozdrawiam i zyczę zdrowia(bez blokady) :)
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez jaNO » 16 sie 2012, o 13:30

Kontuzja kolana wymaga czasu. Niestety, nie przyśpieszysz.
Możesz się smarować maściami przeciwbólowymi, łykać glukozaminę, np. smarowac się Lioton1000 (pomaga wchłaniać się krwiakom) itp...nie zaszkodzą.
Jeśli był krwiak w obrębie stawu to nawet pół roku będzie się wchłaniać i dopiero wtedy przestanie mieć wpływ na prace stawu a dyskomfort Możesz odczuwać już po wsze czasy. Wiem gdyż mam podobnie.
Bezpośrednio po kontuzji to bym nie napierał po górach , zwłaszcza schodzenie to masakra ale każda kontuzja jest inna, trzeba się wsłuchiwać w swój organizm i tyle.
jaNO
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez browar » 16 sie 2012, o 13:40

Maść z żywokostu pomoże,to stary,sprawdzony sposób.
browar

Postprzez włóczykij » 19 sie 2012, o 14:26

Jest jeszcze stary dobry,śmierdzący arcalen.Nie działa na zasadzie magicznej różdżki, ale przy pewnej dozie cierpliwości...
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez R20 » 20 sie 2012, o 09:09

Ładnie pozycjonujecie komuś stronę :)
Bez podpisu.
R20

Postprzez włóczykij » 20 sie 2012, o 14:05

jesli o mnie chodzi... robię to wg regulaminu, tak aby przyjemne z pożytecznym łączyć i nie narzucając się komuś tekstach,które odzwierciedlają moje myśli. Rozalcia...to już chyba inna para kaloszy ;)
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez rozalcia » 27 sie 2012, o 17:06

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Arcalen kiedyś używała moja siostra, więc wiem jak to pachnie. :/ creamcheese dzięki za życzenia. W góry ostatecznie nie pojechaliśmy, niestety skończy się chyba na artroskopii. :( Lioton używam, żywokostu nie, ale spróbuje. Nie miałam pojęcia że się komuś narzucam, przepraszam włóczykij. Specjalnie wkleiłam odnośnik do składu syropu - bo wydaje mi się że po to są właśnie linki, żeby nie kopiować niepotrzebnie treści, a może ktoś używał i mógłby się wypowiedzieć.
rozalcia
Stonka bieszczadzka

Postprzez jaNO » 28 sie 2012, o 07:28

Z tą artroskopią to zawsze zdążysz. Wystarczy że masz krew w obrębie stawu i już odczuwasz kłucie albo kolana nie prostujesz.
Konsultowałaś się prywatnie z ortopedą urazowym ? Może jedno wkłucie i wyjdziesz uzdrowiona ?
jaNO

Postprzez rozalcia » 28 sie 2012, o 10:34

jaNO - nie konsultowałam się, na razie byłam "państwowo" na nfz (u ogólnego), ale chyba prywatnie będzie faktycznie szybciej.
rozalcia
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Offtop