Sudety

Sudety

Postprzez podróżnik » 18 lut 2016, o 16:30

Zapraszam do odwiedzin Karpacza oraz największego szczytu Sudet - Śnieżki.
podróżnik

Re: Sudety

Postprzez oliwka44199 » 29 wrz 2016, o 12:32

Karpacz jest fajną miejscowością ale nie ukrywajmy , że jest strasznie przereklamowany. Będąc w Karpaczu spotkałam się z masą ludzi na szlaku, nie było chwili ciszy. To aby zrobić zdjęcie na tle jakiegoś widoku bez udziału osób trzecich liczyło się z cudem. Wszędzie kolejki. Aby kupić bilet na kopę musiałam czekać az 1,5h !! Na dodatek ceny też nie są małe. Będąc w jednej z restauracji podano mi jedzenie , którego nie dało się jeść. Wszystko strasznie tłuste. Schroniska górskie pękają w szwach. Nie można normalnie było nic zjeść. Nie było miejsca ani spokoju. A ceny okropne. Jedynym plusem jest baza noclegowa , która ma na prawdę bardzo bogatą oferte , ale cenowo było drogo. Jeżeli wybieracie się do Karpacza, na prawde radze duzo wczesniej szukać noclegów. Jeśli ktoś pragnie na prawde odpocząć od dużej ilości osob na szlakach, pragnie pospacerować na spokojnie, polecam gorąco Świeradów-Zdrój. Jest to spokojne, małe, ciche miasteczko pod samą granicą czeską. Od Karpacza niecała godzina drogi samochodem. Jest na prawde uroczo. Czysto, świeże powietrze, spokój. Wszystko to , czego potrzeba do odpoczynku. Dla miłośnikow jazdy na rowerze polecam ścieżki Single-Track , które w dużej części są po czeskiej stronie. Wspaniała rekreacja dla calej rodziny. W mieście znajduję się wypożyczalnia rowerów, a kolejką można wjechać na samą górę skąd można swobodnie zjechać w dół. Myślę, że to idealne do wypoczynku od zgiełku miasta.
oliwka44199
Stonka bieszczadzka

Postprzez magdaska7 » 12 gru 2016, o 09:26

Ciekawo. Jeszcze tam nie byłam.
magdaska7
Stonka bieszczadzka

Postprzez Hefaj_stos » 13 mar 2017, o 21:44

niestety muszę się zgodzić z oliwką :/
Hefaj_stos
Stonka bieszczadzka