Szałas-bacówka w Dydiowej

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Szałas-bacówka w Dydiowej

Postprzez krakra » 7 wrz 2012, o 10:36

Witajcie ! Przepraszam, że to nie w zakładce "Noclegi" , ale nie o opinię tu chodzi ... . W czy rzecz ? Otóż, gdzieś pośród starszych wątków mignąła informacja, o "kluczu" do szałasu w Dydiowej ... . Już nie potrafię tego odnaleźć. Powiedzcie zatem, proszę, czy to prawda, że tę bacóweczkę, że Dydiówkę miłą, Dydióweczkę - zamyka się teraz na klucz ??? Że tenże klucz - "pobiera się" o kogoś ??? Gdzie ??? U kogo ??? To wszystko prawda :?: :?: :?: Rety, rety ...
krakra
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: Szałas-bacówka w Dydiowej

Postprzez krakra » 7 wrz 2012, o 10:37

Wiem, wiem : "Mignęła" ... ;)
krakra

Postprzez Piotr_S » 8 wrz 2012, o 11:28

Nie pamiętam wątku, natomiast z kluczami najprawdopodobniej chodziło o drugi domek w Dydiowej (zamykany) - ten bliżej Sanu - a nie o Dydiówkę.

PS - forum ma opcję "edytuj", do 15 minut można posty poprawiać.
Piotr_S
Administrator

Postprzez krakra » 8 wrz 2012, o 21:51

No, to kamień spadł mi z serca !!! Czyli - wszystko z Dydiówką po staremu ? Dzięki !!! Wielkie dzięki !!! :D :D :D
krakra

Postprzez browar » 10 wrz 2012, o 16:47

A szkoda że nie jest Dydiówka zamykana,bowiem pełno jest w niej i dookoła śladów kretynów,co to "zapomnieli" piły lub siekiery, albo "zapomnieli" worków i nie zabrali swoich śmieci.Niby trzeba iść kawałek,nigdzie nie po drodze,wydawałoby się że tam nie trafia przypadkowa hołota,a jednak...
browar

Postprzez krakra » 11 wrz 2012, o 00:00

To i tam się tak "porobiło" ??? Hmm ... Za "moich czasów", gdym tam zaglądał ( a troszku lat już minęło ) bacówka i jej bliskie okolice miały się w miarę dobrze ... No, piec był już troszku dziurawy, ale jeszcze można w nim było sobie na tyle dobrze napalić, by czarną nockę cieplutko przespać ... I drewek ktoś uprzedni narąbał ( a musiał się natrudzić, bo - jeżeli była takowa - to rok wcześniej tamtejszą siekierkę ktoś był "na odwrót" oprawił :) ) ... Ja zresztą też z drewnem miałem kłopot, bo choć targałem szwedzki toporyszek ojca, to tam potrzebna była spora siekiera, by się przyciągniętą, a mokrą brzózką móc elegancko zająć ... . No, ale - wiadomo - przecież: mus to mus, więc ... i ja narobiłem sobie parę bąbli na rękach :) ... Jednak w chatce czyściutko było, porządnie ... . A wokół - naprawdę cicho "i wszędzie daleko" ... . I tam - samiutki pośród czarnej bieszczadzkiej nocy, w tej Dydióweczce, kolejny raz dowiedziałem się ile warta jest moja ... odwaga :) Bo trzeba wiedzieć, że tamtej nocy działy się rzeczy ... STRASZNE !!! Ale to już inna historia ...
A zatem teraz i tu się zmieniło ? Przyszło "nowe" ??? No, tak ... To pewnie i racja, że może lepiej ... ( rety, rety ! ) ... na klucz zamykać ...
krakra

Postprzez włóczykij » 14 wrz 2012, o 19:24

a może chołocie kartkę zostawić:Chamstwo jest wszędzie, więc miły gościu tutaj nim nie śmieć , dla innych zostaw chatkę jak ją zastałeś.Pytanie tylko, czy jakiś typek złośliwie jeszcze gorszego świństwa nie zrobi...
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez włóczykij » 14 wrz 2012, o 19:26

krakra napisał(a): odwaga :) Bo trzeba wiedzieć, że tamtej nocy działy się rzeczy ... STRASZNE !!! Ale to już inna historia ...
, a opowiesz? jeśli Ci to nie wadzi?
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez tomson5 » 15 maja 2014, o 11:01

Witam
Podłączę się z pytaniem pod ten post.
Czy można tam dotrzeć z rowerem? Niekoniecznie na nim.
Na mapie mam zaznaczoną bacówkę a koło niej d. Młyn nad Sanem
Czy to o nią chodzi?
tomson5

Postprzez Piotr_S » 15 maja 2014, o 20:19

tomson5 napisał(a):Czy można tam dotrzeć z rowerem? Niekoniecznie na nim.
Na mapie mam zaznaczoną bacówkę a koło niej d. Młyn nad Sanem
Czy to o nią chodzi?

Można - przez Kiczerę Dydiowską. Z szosy Stuposiany - Muczne skręcasz przy wypale węgla, potem droga zaprowadzi.
Nie wiemy z jakiej mapy korzystasz - jeżeli Compass, to tak - to co tam jest zaznaczone to "Dydiówka".
Piotr_S
Administrator

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi