Szlak Teleśnica Oszwarowa - Chrewt

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Szlak Teleśnica Oszwarowa - Chrewt

Postprzez tomson5 » 14 maja 2015, o 11:27

Witam
Jakiego rodzaju jest to szlak. Chodzi mi o nawierzchnię pod kątem przejazdu rowerem z sakwami?
Wysłano z kalkulatora Casio
tomson5
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: Szlak Teleśnica Oszwarowa - Chrewt

Postprzez jerzumarian » 15 maja 2015, o 18:40

Z tego co pamietam to szlak może byc dośc uciążliwy po deszczach. W znacznej mierze biegnie kleśnymi drogami o nieutwardzonej nawierzchni, ale ztego co pamietam też starymi zrywkami.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krakra » 16 maja 2015, o 11:53

Chodzi o niebieski szlak ? Ten, który prowadzi z Ustrzyk Dolnych na Otryt ? Zatem - jak pisze Jerzu - leśne drogi, ścieżki i dukty - czasem rozryte zrywką ... . Na poczatku - zaraz starym lasem - mozolnie pod górę wzdłuż głębokich kolein, dalej - po deszczach - bywa, że długo : błoto, błociszcze, błotko ... Pieszemu ciężko, a na rowerze na pewno się nie rozpędzisz ... . Dopiero gdzieś od Łabisk ( trzymamy się lewej strony ) i dalej - na wysokości Sokolego - bywają polanki i dalej - piękne wysokie łąki i ścieżka chwilami zmienia się w polną drogę, wygodną, jak na mój gust, ale - uwaga - ja od lat na rowerze nie jeżdżę ... . Ładnie tam, ponad doliną Paniszczówki jest taka śliczna łąka ... Samotne stare sosny, wymażone miejsce na odpoczynek z pięknymi widokami ... Siadało się tam w popołudniowym słońcu ... cieplutko, a przecież w cieniu, opierając połmane plecy o pień dobrego drzewa ... . Tylko ... "Ktoś" już lata temu ogrodził te łąki jako swą własność - tak, że i starą ścieżkę szlaku przegrodził i teraz trzeba ładny kawał świata dyrdać wzdłuż metalowego ogrodzenia ... Chańba mu ! Uroku w tym tyle, co przy podziwianiu świata jadąc wzdłuż ekranów akustycznych ...
Zatem : jeżeli chodzi o "nawierzchnię pod kątem przejazdu rowerem z sakwami" - to jak "typowe Bieszczady" - lasy i łąki, "wymyślone" jeszcze w czasach, gdy nikt nie zakładał, by ktokolwiek po lesie w górach chciał jeździć rowerem, i to dla przyjemności ...
krakra

Postprzez krakra » 16 maja 2015, o 12:28

... przepraszam - bo nie dokończyłem : sam Chrewt - to teraz od strony szlaku "tylko krowie łąki" , ale gdy się tam z lasu wyjdzie, to choć człowiek po drodze widział i piękne buki, i trzy górki kosmate, takie regularne kopczyki, jakby je kochany jakiś dzieciak malował ... - to mimo tych radości, mimo tylu "w radość uchodzacych scieżyn" - jak się pod wieczór wyjdzie na łąki nad Chrewtem - to zgłupieć można z radości. Bo tyle światła, przestrzeń taka ... I na odnogę Zalewu widoczek ( jak jest woda, bo też same błosko można zobaczyć ) ... . Opcja : do asfaltu - i w lewo np aż do Polany. Duza wieś, sklepy, barek i noclegi . Polecam ["Ustawa o kontroli publikacji i widowisk ..."] - to kochani, gościnni ludzie ...
Mnie ten szlak - od Ustrzyk, przez Teleśnicę i Chrewt - do Polany - lata temu już uwiódł ... Tak, że zazwyczaj tak właśnie zaczynam wycieczki w Bieszczady ... Już kilkanaście razy ... ( a może i więcej ? ) tamtendy szedłem, i iść wciąż będę ( pomimo i wbrew ) , bo przecież : "zawsze jest inaczej ... i nigdy nie jest tak samo ... ale wszystko już było" ... .
Ukłony !
krakra

Postprzez tomson5 » 18 maja 2015, o 08:04

Dziękuję kolegom za utwierdzenie mnie w moich wątpliwościach.
Czułem podskórnie że w tym miejscu jest Moc, magia etc. Ująłem ten odcinek w zaplanowanej trasie ale jeżeli będę musiał go pokonywać pieszo to nie zrealizuję dziennego planu i posypią mi się kolejne dni. Z żalem odpuszczam ten odcinek ale nadal chcę pokonać odcinek Polana - Sękowiec. Domyślam się że tutaj jest już lepiej?? Tak?
tomson5

Postprzez jerzumarian » 18 maja 2015, o 09:30

tutaj to już autostrady
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez tomson5 » 18 maja 2015, o 16:21

tutaj to już autostrady
a Miśka z Otrytu na bramce stoi ;-)
Dzięki raz jeszcze.
tomson5

Postprzez tokis » 25 maja 2015, o 21:07

jechałem tam w zeszłym roku w lecie, ale było akurat bardzo sucho. jest to raczej typowa trasa MTB, a nie na wyycieczki rowerem turystycznym z sakwami, ale przejechac się da.
tokis
Stonka bieszczadzka

Postprzez tomson5 » 26 maja 2015, o 13:45

Na susze już co raz mniej liczę. Wyjazd tuż tuż. Zaplanowałem już trasę omijając ten szlak. Dzięki za info.
tomson5

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi