Szlaki dla Ciężarnego małżeństwa

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Szlaki dla Ciężarnego małżeństwa

Postprzez Dzikie Dzieci » 2 sie 2010, o 23:44

Mamy do Was wszystkich ogromną prośbę. Jedziemy pierwszy raz w Bieszczady, w rejon Nasicznego. Potrzebujemy wskazówek jakie szlaki są Waszym zdaniem dostępne dla kobiety w stanie błogosławionym. Jesteśmy w 5 m-cu ciąży i trochę się obawiamy, że wymarzone Bieszczady okażą się dla nas niedostępne. Zaznaczyć musimy, że nie przeraża nas chłód, deszcz. Na to wszystko mamy odpowiedź w postaci radosnych serc, ale obawiamy się stromych podejść, czy szlaków o niepewnym podłożu. Mamy swój rytm wędrowania, niespieszny, bo trzeba się przecież światem zachwycić i dzięki temu problemy natury kondycyjnej mamy dopracowane, ale brak nam wiedzy gdzie stromo, gdzie zbyt ślisko, gdzie za wysoko? Pomóżcie! Będziemy tam na początku września...Dziękujemy.
Dzikie Dzieci
Stonka bieszczadzka

Re: Szlaki dla Ciężarnego małżeństwa

Postprzez PaweleS » 3 sie 2010, o 08:32

Hmm.Jako my w ciąży byliśmy ale sam osobiście nigdy w takim stanie nie byłem i nie będę ;)
Nie wiem jak czuje się kobieta w pięciomiesięcznej ciąży.Na pewno można odwiedzić bliską dolinę Caryńskiego ,jeszcze piękniejsze dla mnie ruiny cerkwi w Krywem (tym bardziej,że można sporo dojechać autem) a miejsce jak dla mnie niesamowite.
Polecam też okolice Łopienki (też trzeba dojechać autem) i Sine Wiry.
a jeśli trochę kondycji i zdrowia pozwoli nawet wycieczkę na Poł.Wetlińską ,koniecznie żółtym szlakiem.
Wg. mnie najłatwiejsze podejście na połoniny a stamtąd to można już sobie trochę pospacerować.
Choć z drugiej strony najlepiej gdyby wypowiedziały się kobiety.
One wiedzą najlepiej co jest wtedy bezpieczne i na co je stać w stanie błogosławionym.
Pozdrawiam.
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Dzikie Dzieci » 4 sie 2010, o 15:46

Serdecznie dziękujemy za podpowiedzi :D Na pewno skorzystamy.
Jak myślicie, wycieczka do źródeł Sanu byłaby dla nas odpowiednia?
Dzikie Dzieci
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 4 sie 2010, o 17:04

Nie odważyłabym się zabrać ciężarnej Kobiety w tę trasę. Łatwa, miła i przyjemna jest ścieżka dydaktyczna Tarnawa-Dźwiniacz trasa wiedzie wzdłuż Sanu drogą z płyt, potem przejście przez trawska, mostek, dylowanką przez torfowisko i znowu trawą. Tu możecie połazić po krótszym pomoście nad torfowiskiem w Tarnawie. Można też wynająć bryczkę. Okolice Krywego, fajna trasa ścieżką przez rezerwat Hulskie im Myczkowskiego, stokówka ale piękna puszcza wokół, możecie też pokusić się o dłuższe przejście stokówką do Polany.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Erynie » 31 sie 2010, o 13:47

Tak, szczególnie warto zabrać ciężarna kobietę na trasę do Hulskiego! w wypadku ataku ze strony psychopatycznych właścicieli działek zawsze można szybko umknąć!
Erynie
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 31 sie 2010, o 15:18

Erynie napisał(a):Tak, szczególnie warto zabrać ciężarna kobietę na trasę do Hulskiego! w wypadku ataku ze strony psychopatycznych właścicieli działek zawsze można szybko umknąć!

Kup mapę, bo ośmieszać się jest łatwo. Hulskie a rezerwat Hulskie to jakby dwie różne sprawy. Po drugie, ostrzegałem i mam już dość czytania nie na temat dopisków o psychopatach z Hulskiego, które nic nie wnoszą do tematu - ręką niedzielnych turystów, zapewne samych sobie winnych. Kolejny wtręt = ban. EOT.
Piotr_S
Administrator

Postprzez Dzikie Dzieci » 15 wrz 2010, o 08:14

Dziękujemy jeszcze raz za wszystkie sugestie.Byliśmy, wróciliśmy, było pięknie. Okazało się, że Bieszczady to teren przyjazny ciężarnej kobiecie, szczególnie wtedy, kiedy się "bierze" Je w sposób mądry i nie zachłanny, ale spokojnie i delektując się otoczeniem. Byliśmy w Hulskiem, nie w rezerwacie(który odróżniamy od dawnej wsi) i była to naprawdę przemiła wycieczka pomimo lejącego deszczu i błota, które czepiało się butów. Nie spotkały nas żadne przykrości i prawdę powiedziawszy...wolimy nie wiedzieć, że w Bieszczadach może być coś "niefajnego"( syndrom zaślepienia miłością). Poza tym byliśmy też na Rozsypańcu, na Jaśle i Okrągliku, u "socjologów", w Siankach, na Osadzkim Wierchu i u Puchatka, na Dwerniku Kamieniu i pod "Kolibą"...Czasy przejść, podawane na mapach nam się wydłużały niemalże x3, ale jak już napisałem, musieliśmy mieć czas na spokojny krok i zachwyt. Wracamy tam choćby zaraz, a na pewno w przyszłym roku, już z potomkiem.Niech się przyzwyczaja i uczy szacunku do przyrody...Mamusi i Tatusiowi zdarzało się dosyć często zbierać śmieci na szlakach. To był taki nasz prezent dla mieszkańców tych gór. Jeszcze raz dzięki.
Dzikie Dzieci
Stonka bieszczadzka

Postprzez PaweleS » 16 wrz 2010, o 20:28

Dzikie Dzieci napisał(a):Dziękujemy jeszcze raz za wszystkie sugestie.Byliśmy, wróciliśmy, było pięknie.

Hej!
Cieszę się Waszą radością z pobytu w Biesach.
Życzę zdrowego potomka i wielu wspaniałych wyjazdów w Bieszczady i inne piękne miejsca :)
Sam pamiętam jak pierwszy raz odwiedziłem Bieszczady :)
Było cudnie :)
I do dziś tak jest.
pozdrawiam
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Dzikie Dzieci » 17 wrz 2010, o 13:19

PaweleS! Zakochaliśmy się w Bieszczadach z mocą, której się nie spodziewaliśmy. Teraz, będąc w oddaleniu od połonin, cierpimy. Ale wrócimy, obiecujemy...Może wtedy bieszczadzkie dobre duchy pozwolą nam się spotkać...A ponieważ Los niejednokrotnie dawał nam znaki, że jest nam bardzo przychylny, wierzymy, że tak się stanie. Howgh!
Dzikie Dzieci
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi