szlakiem granicznym

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Re: szlakiem granicznym

Postprzez joorg » 8 maja 2009, o 18:52

fiaa napisał(a):W dawno minionych czasach,..... Wtedy jeszcze nikt nie myślał o Schengen, więc nie mogliśmy skorzystać z wiaty, która stoi po słowackiej stronie na przełęczy pod Czerteżem. Teraz może być łatwiej.

Nigdy nie było problemu z nocowaniem po Słowackiej stronie , nawet długo przed Schengen , tam wcale nie widać gdzie Słowcja , a gdzie Polska ...no i dobrze.

andrzej627 napisał(a):.... Wiata wygląda elegancko....

Wygląda bardzo dobrze , swobodnie może spać 4 osoby , dwie na stole ;), a po jednej na ławkach obok :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS. Tylko proszę nie sugerować się tym napisem
joorg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez fiaa » 9 maja 2009, o 21:48

joorg napisał(a):Nigdy nie było problemu z nocowaniem po Słowackiej stronie , nawet długo przed Schengen , tam wcale nie widać gdzie Słowcja , a gdzie Polska ...no i dobrze.

Taaa. Szkoda, że dopiero teraz się dowiaduję :D A jak przemierzaliśmy w 1997 (?) szlak graniczny, to z Balnicy nasi strażnicy zgarnęli dwóch Słowaków nocujących tamże.
"Nad horyzontem błyska się i słychać szczęk żelaza"
fiaa
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 9 maja 2009, o 21:53

O ja tez w 1997 przemierzałem szlak graniczny, na początku maja w śniegu po jaja.
IraS
Administrator

Postprzez andrzej627 » 5 cze 2009, o 10:53

IraS napisał(a):O ja tez w 1997 przemierzałem szlak graniczny, na początku maja w śniegu po jaja.

Iras, czy należy rozumieć, że przejście tym szlakiem w połowie maja może się okazać za trudne dla przeciętnego kimbowicza?

Chodzi mi po głowie pomysł, aby w przyszłym roku dojść tą trasą na KIMB, który przecież odbywa się tradycyjnie w Ustrzykach Górnych.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez IraS » 5 cze 2009, o 11:44

Andrzej to zależy jaka jest zima, po tych co były przez ostatnie 3 lata przejście nie nastręcza problemu. Wtedy w 1997r zima była prawdziwa i w maju leżało jeszcze bardzo dużo śniegu, pamiętam, że praktycznie wszystkie północne stoki były ośnieżone.
IraS
Administrator

Postprzez andrzej627 » 31 lip 2009, o 23:40

Sioux napisał(a):Noszę się z zamiarem zrobienia wycieczki szlakiem granicznym (...)
Planowany termin wycieczki do wrzesień bądź pażdziernik.

Może w drugiej połowie września?
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach