Tarnawa - Bukowiec / parking

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Tarnawa - Bukowiec / parking

Postprzez krakra » 6 maja 2014, o 11:40

Witajcie ! Powiedzcie, proszę, czy można teraz autkiem dojechać do parkingu w Bukowcu - tym za Tarnawą Niżną, tak by ze starszą osobą pospacerować do grobu Hrabiny ? Czy trzeba tym asfaltem dyrdać, tj. maszerować aż od Tarnawy ???
No, i druga sprawa - pomóżcie : gdzie teraz są czynne wypały ??? Tak - by owej starszej osobie dymiące retorty "na żywo" pokazać ... Dawno już w górkach nie byłem, a wiadomo - co roku coś się zmienia ...
Pozdrawiam wszystkich !!!
krakra
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: Tarnawa - Bukowiec / parking

Postprzez lidkru » 6 maja 2014, o 14:09

do parkingu w ub. roku się dojeżdżało, tylko bilet trzeba było kupić w Tarnawie, a retorty działające widziałam przy drodze do Łopienki, przy parkingu Jaworzec i przy czarnym szlaku z Jabłonek w Kołonicach
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 6 maja 2014, o 15:02

krakra napisał(a):Witajcie ! Powiedzcie, proszę, czy można teraz autkiem dojechać do parkingu w Bukowcu - tym za Tarnawą Niżną, tak by ze starszą osobą pospacerować do grobu Hrabiny ? Czy trzeba tym asfaltem dyrdać, tj. maszerować aż od Tarnawy ?

J/w - droga do Bukowca jest poprawiona i są mniejsze dziury. Być może od tego sezonu bilety będą w Bukowcu, bo nastawiali tam nowych obiektów na parkingu.
Czynny wypał jest bezpośrednio przy drodze do Tarnawy - przed Mucznem, po lewej stronie drogi.
Piotr_S
Administrator

Postprzez krakra » 6 maja 2014, o 21:15

Lidku !, Piotrze ! ... - jesteście NIEZAWODNI !!! Wielkie dzięki !!! WIELKIE !!! Rety, rety ... to się matuchna ucieszy !!! I pomyśleć, że mi się tę stareńką mateczkę na Bieszczady kochane udało namówić !!! Po tylu latach ... Oj,teraz to tylko dobre bieszczadzkie anioły o pogodę upraszać muszę, bo to już dwa tygodnie - i może się uda wyrwać na kilka dni ... A w planach ... hmm ... wszystko !!! Cerkiewki ... strumyki i rzeczułki, bo Mamut tak szum wody lubi ... Będzie Krywe, Balnica może, łąki na Zubeńsku ..., chwaściska na Kolonicach za Jabłonkami ... Oj, byle nie za wysoko ... Dolina Caryńskiego ... Ale może da radę od Suchych Rzek - na Przeł. Orłowicza pomaszerować ??? ... by tego prawdziwego bieszczadzkiego wiatru troszeńku na twarzy poczuć ? A może ... Dydiowa? Może - tam ??? Rety, rety ... ja dotąd takich problemów nie znałem : ot, żeby jak najbardziej ... płasko ( sic!) było, chichi ... Ale wciąż ... pięknie ... Doczekać się już nie mogę ...
krakra

Postprzez lidkru » 7 maja 2014, o 07:02

to udanej wycieczki, pochwal się potem, co udało się :D
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 7 maja 2014, o 08:29

To jest parking w Bukowcu obecnie, po tym wnoszę, że to nowy punkt kasowy. Z tyłu (za plecami) są jeszcze wiaty i miejsce na ognisko.
Obrazek
Piotr_S
Administrator

Postprzez krakra » 7 maja 2014, o 15:00

Lidku ! Pochwalę się, oczywiście !!! No, jeżeli tylko będzie się czym chwalić :) ... Piotrze ! Dzięki za wizualizację :) Racja ... osobny fundusz na tzw. "wstępy" ... . A powiedzcie, może przychodzą Wam na myśl jeszcze jakieś czynne wypały ??? Może ten pod Otrytem niedaleko Wańka Działu ??? A może pod Żebrakiem ??? Kiedyś był też w drodze na Krywe - tam od strony Zatwarnicy ... Będą teraz dymiły ???
Ach ... wiem, wiem ... "zmotoryzowany wątek" ... ale nie chcę tam mnożyć bytów : powiedzcie proszę, czy można teraz spokojnie jechać z Ustrzyk D. na Czarną i dalej - w prawo - na Chrewt ???
krakra

Postprzez Piotr_S » 7 maja 2014, o 18:19

krakra napisał(a):A powiedzcie, może przychodzą Wam na myśl jeszcze jakieś czynne wypały ??? Może ten pod Otrytem niedaleko Wańka Działu ??? A może pod Żebrakiem ??? Kiedyś był też w drodze na Krywe - tam od strony Zatwarnicy ... Będą teraz dymiły ???

Pod Żebrakiem nie ma wypałów z żadnej strony. Między Krywem a Zatwarnicą też nie ma, chyba żeby działał jeszcze ten nad potokiem Hulski - czyliw bok od tej drogi. Są dwa czynne nad Kołonicami - jeden tak jak napisała Lidka, drugi przy drodze z Kołonic na Rabe, w obu przypadkach są to drogi leśne z zakazem ruchu. Działa wypał w Olchowcu, działa przy szosie w Szczerbanówce, w Tyskowej, Żerdence.
krakra napisał(a):czy można teraz spokojnie jechać z Ustrzyk D. na Czarną i dalej - w prawo - na Chrewt ???

Tak, to normalna, dobra droga.
Piotr_S
Administrator

Postprzez krakra » 8 maja 2014, o 07:40

Dzięki Piotrze ! Tak ... to już mi się zaczyna powoli mylić to i owo ... Znaczy się - starość :) No, ale teraz - z taką listą wypałów od Was mogę ganiać !!! I - oczywiście - pamiętam - samochodem nie wszędzie dojedziemy ... . To i dobrze, bo takie "piesze podchody" to zawsze o wiele milsza sprawa ...
Dzięki raz jeszcze ! Pozdrawiam !!!
krakra

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi