Tego już nie zobaczycie

Ludzie, miejscowości, zabytki, architektura sakralna - dyskusje oraz zdjęcia

Re: Tego już nie zobaczycie

Postprzez lucyna » 20 lip 2010, o 16:05

W bardzo zły, miejscu to zdjęcie umieściłeś. :D
Powinno być w wątku: jak zmieniają się/pięknieją Bieszczady. Przecież o tym onegdaj pisałam w wątku np. w dziale relacje, rozmawiałam chyba na ten temat z Piotrem. W Komańczy w tym miejscu powstaje nowy skwer, pomnik zostanie tylko przesunięty. Będą go otaczać rośliny charakterystyczne dla okolic Komańczy. Ogrodem wymyśliły pani Zosia z Nadleśnictwa Komańcza i nasza Ogrodniczka czyli Jola Harna.
lucyna
Zbanowany

Postprzez IraS » 20 lip 2010, o 16:11

lucyna napisał(a):W bardzo zły, miejscu to zdjęcie umieściłeś. :D
Powinno być w wątku: jak zmieniają się/pięknieją Bieszczady. Przecież o tym onegdaj pisałam w wątku np. w dziale relacje, rozmawiałam chyba na ten temat z Piotrem. W Komańczy w tym miejscu powstaje nowy skwer, pomnik zostanie tylko przesunięty. Będą go otaczać rośliny charakterystyczne dla okolic Komańczy. Ogrodem wymyśliły pani Zosia z Nadleśnictwa Komańcza i nasza Ogrodniczka czyli Jola Harna.

Myślę, że w dobrym bo w tej postaci już tego nikt nie zobaczy tak jak i oryginalnej cerkwi w Komańczy niby jest ale nie ta sama.
IraS
Administrator

Postprzez lucyna » 20 lip 2010, o 16:28

Co prawda to prawda.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Stały Bywalec » 30 lip 2010, o 11:18

Nie ma też już dwóch sklepów z "mydłem i powidłem" w Sękowcu, w tym tego z "zapleczem gastronomicznym" - czyli sklepu "Pod Lipą".
Drugi, wcześniej zlikwidowany, był tuż obok, po tej samej stronie, położony nieco bardziej w głąb drogi biegnącej wzdłuż Sękowca.
:(
A od tej drogi z kolei wiodła w lewo ścieżka prowadząca ku kładce nad potokiem Głęboki, przejście której dawało duży skrót do Zatwarnicy.
Tej kładki też już teraz nie ma. Kilka lat temu skakałem tamtędy po ułożonych kamieniach.
Obecnie do osady Sękowiec nie zaglądam, bo i po co? Sklepu żadnego tam nie ma, po artykuły spożywcze trzeba się wybrać do Zatwarnicy lub nawet do Chmiela.
:(
No nie, trochę się zagalopowałem - nieraz zahaczam o początek osady Sękowiec, gdy kieruję się do ścieżki wiodącej wzdłuż lewej strony Sanu, aby dojść nią do ruin młyna w Hulskiem.
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez Piotr_S » 21 lis 2010, o 20:19

Zabytek to nie był, ale tak mi się przypomniało jakoś. Ostatnia chałupa w Maniowie, zaraz przed kapliczką, przy wyjeździe na Cisną. Zostało po niej tyle co na drugim zdjęciu. Jakoś tak czegoś tam teraz brakuje.
Załączniki
Piotr_S
Administrator

Postprzez malami77 » 26 lip 2011, o 18:29

Pozwolę sobie powrócić jeszcze na chwilę do Komańczy. Fotki zrobione dokładnie na 10 dni przed pożarem ...
Załączniki
malami77
Stonka bieszczadzka

Postprzez kamiLAS » 28 lip 2011, o 09:38

Piotr_S napisał(a):Dawny kiosk Ryśka Szocińskiego w Cisnej.
Obecnie w tym miejscu stoi Łemkowyna a nowa Atamania Bieszczadzka na przeciwko.

O rany!!! Dziękuje za to zdjęcie! Mam do tej pory Dusiołka stamtąd lat temu naście...
"...skazanemu na gór dożywocie..."
kamiLAS
Stonka bieszczadzka

Postprzez Ina1973 » 4 sie 2011, o 09:45

Ten pseudo-pomnik w Komańczy-cudooo pomazane sprejem hahahaha
Ina1973
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez moszczaniec » 22 sty 2013, o 15:57

Nie ma już Hotelu Igloopolu w Tarwanie Niżnej. Z ok. ośmiu obór zostały dwie, nie ma suszarni zielonek. Nie byłem tam nigdy a szkoda...
moszczaniec
Stonka bieszczadzka

Postprzez chatka_puchatka » 25 mar 2013, o 10:59

Ciekawy wątek, szczególnie warte uwagi zdjęcia cerkwi w Komańczy tuż przed jej pożarem
chatka_puchatka
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia Bieszczadów