Telefony w Chacie

Forum Chaty Socjologa na Otrycie

Re: Telefony w Chacie

Postprzez andrzej627 » 24 sty 2011, o 14:00

Igor napisał(a):Co zrobić w sytuacji, gdy turysta nie chce się dostosować do zasad, które są uznawane przez znakomita większość gości w Chacie?

Zacznijmy od tego, że reakcja zależy od tego, jak te zasady przedstawiacie? Jako zakaz administracyjny (jak w pierwszym poście) czy jako reguły savoir vivre?
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 24 sty 2011, o 14:03

Biały 13 napisał(a):Jeśli przychodzę do kogoś w gościnę to nie palę u niego w mieszkaniu jak sobie tego nie życzy.

A w Chacie palisz? Tam wolno palić?
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Igor » 24 sty 2011, o 14:41

andrzej627 napisał(a):A w Chacie palisz? Tam wolno palić?

Nie, nie wolno. :roll:
Igor
Stonka bieszczadzka

Postprzez mg13 » 24 sty 2011, o 22:42

"To jakieś totalne nieporozumienie wynikające tylko i wyłącznie z nieznajomości Chaty."
Panowie,
że się nie zrozumieliśmy, to pewne. Jestem świadoma, jakie w Chacie panują zasady - i przestrzegam ich, z szacunku dla miejsca i ludzi. Wiem jednakże, że nie są one jakoś rygorystycznie przestrzegane - osobiście widziałam włączonego laptopa w sali ogólnej (głównej?!) i to w czasie, kiedy stacjonował tam Klub, więc już sama nie wiem - komórka to nadużycie, laptop może być? Jak to się ma do ucieczki od cywilizacji?
Postuluję po prostu zdrowy rozsądek; być może, co już wcześniej napisałam, różnica zdań wynika z różnicy doświadczeń. A może - z różnicy percepcji...
Pozdrawiam i życzę owocnego poszukiwania rozwiązań.
mg13

Postprzez Igor » 24 sty 2011, o 22:55

mg13 napisał(a):osobiście widziałam włączonego laptopa w sali ogólnej

Tak, to prawda, było to w czasie, gdy ówczesny Gospodarz nie dał sobie wytłumaczyć, że nie jest to pożądane zjawisko. Machnęliśmy na to ręką, co nie oznacza że to było dobre. Tamta sytuacja pokazuje, że nie podchodzimy do "tych rzeczy" zbyt rygorystycznie. I nikt nie ma zamiaru wprowadzać jakiegokolwiek zamordyzmu. Dlatego właśnie rozpocząłem ten wątek, aby wypracować jakieś metody komunikacji zasad, które będą skuteczne wobec bywalców Chaty ;-)

Laptop na ogólną mam nadzieję, że nie wróci, choć laptop w Chacie jest. Gospodarz potrzebuje też mieć czasem kontakt ze światem. Co nie oznacza, że trzeba epatować gadżetami całe otoczenie, nieprawdaż? ;-) Nawiązanie Białego do palenia papierosów w domu, u kogoś kto sobie tego nie życzy, nie oznacza przecież, że od razu Biały postuluje zakaz sprzedaży tytoniu w całej Polsce, nieprawdaż?
Igor
Stonka bieszczadzka

Postprzez vm2301 » 25 sty 2011, o 10:08

Obawiam się, że prowadzicie walkę z wiatrakami...choć idea mi się podoba, to uważam ją za niewykonalną.
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Biały 13 » 25 sty 2011, o 19:26

Igorze tego nie trzeba chyba tłumaczyć, jak ktoś chce palić to niech pali ... ale nie w Chacie :)

Wracając
W chacie nie wolno palić papierosów, jest zakaz korzystania z tel. komórkowych. Takiego zakazu nie trzeba wprowadzać - ponieważ jest to już zapisane zarówno w regulaminie, jak i wszyscy informowani są tabliczką przed wejściem.

Zaniedbania trzeba naprawić.

Nie można palić
używać tel.
czy też laptopów ... chyba ze robiony jest pokaz filmów lub seminarium ...

Jak przestrzegać to już pisałem
do trzech razy sztuka i by by !!
Biały 13

Postprzez vm2301 » 25 sty 2011, o 19:50

Bye, bye...gwoli ścisłości... ;)

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić człowieka (szczególnie młodego), który jest w stanie wytrzymać kilka dni bez komóry w ręku...niestety.
Z drugiej strony kontakt z rodziną, możliwość ściągnięcia pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia, czy życia jest dobrodziejstwem naszych czasów.

Myślę, że prędzej jakiś "nieformalny ostracyzm" jednak niż regulaminy ludzi zmobilizują, by zabawki wyłączyć w chacie się meldując, zakładając integrację "gości".
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 25 sty 2011, o 22:17

Igor napisał(a):W Chacie Socjologa wprowadzony jest zakaz używania komórek i innych sprzętów elektronicznych.

Jest jakaś informacja na ten temat na stronie http://www.otryt.bieszczady.pl/ ?
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Igor » 25 sty 2011, o 22:50

andrzej627 napisał(a):Jest jakaś informacja na ten temat na stronie http://www.otryt.bieszczady.pl/ ?

Nie ma.
Igor
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chata Socjologa