Ten pierwszy raz...

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

Ten pierwszy raz...

Postprzez Alek » 12 sie 2011, o 12:50

Witajcie.
Dzisiaj w nocy skończyła się 4 dniowa wycieczka po Bieszczadach. Chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami.

Niesamowite tereny, Bieszczady mają to, co brakowało mi np: w Beskidach Sądeckich, mianowicie przestrzeń, poczucie wolności, szlaki po których chodziłem (Połonina Caryńska, Ustrzyki Górne-Tarnica-Bukowe Berdo-Wołosate) nie są szczególnie wymagające, także jest to kolejny plus. Noclegi - super miejsce czyli Hotelik Biały. Ławka przed hotelikiem niesamowicie integruje ;).

Minus? Dużo ludzi. W góry jadę odpocząć od wszystkiego, zaszyć się, dlatego kolejną wycieczkę planuje Wrzesień/Październik. Tylko gorzej z dojazdami pewnie będzie.
Aha, w barze u "Halci?" w UG pierogi ruskie za słabo doprawione i bigos który nie przypominał bigosu ;)

Pogoda dopisała - moja "opalona" twarz to potwierdza, deszcz jedynie w nocy i chyba we wtorek wieczorem, też coś padało.

No i zazdroszczę tym wszystkim którzy mają domki letniskowe w Bieszczadach, może kiedyś się dorobię ;).
Warto wracać bo miejsce niesamowite i jeszcze jest masa terenu do zobaczenia...
Pozdrawiam.
Alek
Stonka bieszczadzka

Re: Ten pierwszy raz...

Postprzez tomg » 12 sie 2011, o 13:04

witaj,
bo tam się jedzie raz a potem się tylko wraca
tomg
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 12 sie 2011, o 20:26

Alek napisał(a):Minus? Dużo ludzi. W góry jadę odpocząć od wszystkiego, zaszyć się, dlatego kolejną wycieczkę planuje Wrzesień/Październik

Wybrałeś sobie szlaki często uczęszczane. Wierz mi - nawet w sezonie są szlaki, na które nie wchodzi zbyt wielu turystów.
Czekamy na jakieś fotki!!!
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez Alek » 12 sie 2011, o 22:10

Fotki mam tylko 4, robione aparatem w telefonie więc szału nie ma.
http://imageshack.us/photo/my-images/15 ... 008zm.jpg/" target="_blank
http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... 009bl.jpg/" target="_blank
http://imageshack.us/photo/my-images/24 ... 0010i.jpg/" target="_blank
http://imageshack.us/photo/my-images/50 ... 0011q.jpg/" target="_blank

Pewnie jest tak jak mówisz, ale w sumie byłem pierwszy raz to wolałem nie zapuszczać się zbyt daleko ;)
Alek
Stonka bieszczadzka

Postprzez Alina » 12 sie 2011, o 22:55

A które szlaki nie są tak często uczęszczane? Pytam, bo wkrótce wybieram się drugi raz w Bieszczady:)
Alina
Stonka bieszczadzka

Postprzez ella73 » 13 sie 2011, o 10:25

Bieszczadzkie szlaki dostarczają same w sobie wiele atrakcji - ścieżki wiodą przez las, to znów przez wysokie chaszcze czy też przez strumyk. Jeżeli wędruje się z dziećmi nie nudzą się one ;)
ella73
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zygmunt Skibicki » 14 sie 2011, o 20:16

Alina napisał(a):A które szlaki nie są tak często uczęszczane? Pytam, bo wkrótce wybieram się drugi raz w Bieszczady:)

Gwarancji stuprocentowej, że nie trafisz gdzieś na "tramwaj", to Ci nikt nie da, ale statystycznie na pewno mniej uczęszczane są szlaki inne niż Główny Szlak Beskidzki - ten czerwony. Gdybym ja wybierał się dopiero drugi raz w Bieszczady na pewno bym się zdecydował na szlaki, na których jeszcze nie byłem. A jak już bym poznał wszystkie, to sam bym wiedział, gdzie jest gęściej, a gdzie pustawo...
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez laszlo » 14 sie 2011, o 22:48

kup sobie kompas i nie patrz na żadne szlaki
laszlo
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 15 sie 2011, o 12:27

laszlo napisał(a):kup sobie kompas i nie patrz na żadne szlaki

Nie chcę się "czepiać", ale ta metoda jest dobra... ba, wyśmienita, ale wyłącznie i zdecydowanie poza granicami BdPN. Znam sporo naszych i nie naszych gór, ale sprawnością, operatywnością i skutecznością bieszczadzcy filance biją na głowę wszystkich innych i... drogo kasują!
No i chyba drugi wyjazd w tamte rejony to jednak stanowczo za wcześnie na aż takie chaszczowanie... tak myślę, ale oczywiście nic mi do tego.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez Alina » 15 sie 2011, o 20:15

dziękuję :)
Alina
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw