Tradycyjne,majowe golenie czyli X KIMB w wersji Pastora!

Tu się umawiamy na różnego rodzaju wspólne imprezy, wyjazdy, wycieczki oraz wspominamy te, które się odbyły

Tradycyjne,majowe golenie czyli X KIMB w wersji Pastora!

Postprzez Pastor » 24 maja 2011, o 08:14

Jest chyba paradoksem że X KIMB (Kongres Internautów Miłośników Bieszczadu), już przeszedł do historii a ja zaczynam przedstawiając przygotowania do tej pięknej i pożytecznej imprezy.
W moim przypadku przygotowania zaczynam już w lutym, przestając się golić, bowiem już sześć lat temu uznałem że przyjazd na KIMB bez brody nie uchodzi. W końcu jestem zakapiorem honoris causa,nominowanym do tego zaszczytu przez samego Bogusia Sikorkę.
Procedura nie była zresztą nadmiernie skomplikowana a egzamin składał się z jednego pytania - "czy lubię sobie potrzymać za ka....."). Odpowiedź twierdząca spowodowała że zostałem uznany za pełnoprawnego zakapiora (i sponsora).
Tegoroczny wyjazd do końca stał pod znakiem zapytania z powodu kłopotów zdrowotnych ale także z powodu niechęci do celebrowania tej imprezy w sposób nie do końca akceptowalny, myślę że nie tylko przeze mnie. Bo KIMB to spotkanie konkretnych ludzi, organizowany przez konkretne osoby. Właśnie ta powtarzalnośc ma dla mnie znaczenie i tego się będę trzymał. Dla mnie KIMB jest projektem autorskim kolegi Stałego Bywalca, tak jak np. Powsimordy są autorskim projektem kolegi Marcowego! Cóż, trzeba się tylko cieszyć że na każdym prawie forum znajdzie się jakis ambitny User, gotowy pomagać do upadłego!
Jednak zobowiązania do pewnych działań przeważyły,chorobę, zwłaszcza tą dyplomatyczną zwalczyłem i na KIMB wyruszyłem.
Co roku postaje otwarta sprawa z kim! Oczywiście zaprosiłem zarówno moje córki jaki tą moją Katastrofę. Żeby ułatwić podjęcie decyzji córkom powiedziałem,może nieco nieprecyzyjnie,że średnia wieku Uczestników zbliżona jest do mojego rocznika. Małżonka, usłyszawszy kilkakrotnie terminy - "kongres, tezy, wystąpienie, prelekcja,dyskusja" - w ostatniej chwili przypomniała sobie że oczekuje nieoczekiwanej wizyty siostry, no i niestety............
No to w końcu pojechałem z Browarem, który wprawdzie do KIMB-u ma podejście, noo........ mało entuzjastyczne ale kierunek się Mu podobał.
Już od dłuższego czasu,własnie pod wpływem sugestii kolegi Browara, planując trasę w Bieszczady, zawsze staram się jechać "dołem" tzn. jak najwięcej trasy przez Beskid Niski. Tym razem też obraliśmy taką trasę, za 1 azymut "robiła" pewna zaprzyjaźniona leśniczówka w dawnym Karolowie.
.......................... Pozdrawiam! + Pastor ręką własną
Pastor
Wyrypator na uchodźstwie

Re: Tradycyjne,majowe golenie czyli X KIMB w wersji Pastora!

Postprzez Stały Bywalec » 24 maja 2011, o 09:25

Pisz dalej, nic nie przemilczaj, nawet szczegółów intymnych. :lol:
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez Pastor » 24 maja 2011, o 15:10

Pierwszym,wartym uwagi uwagi, zatrzymania i sfotografowania obiektem był Żydowski Cmentarz Wojenny w Zakliczynie. Większości z nas Żydzi kojarzą się raczej jako ofiary wojny a nie tychże wojen uczestnicy. Jednak w Cesarsko-Królewskiej Austrii byli normalnie, jak przedstawiciele innych nacji powoływani do służby.
Kolejnym krótkim przystankiem było Jeziorko Bobrowe i zaprzyjaźniona leśniczówka gdzie mimo raczej poźnej pory czekali na nas mili Gospodarze, kawa, herbata i inne...... uprzejmości!
Nie daliśmy się skusić noclegiem,chociaż Gospodarz obiecywał przepić do poduchy a to z powodu że zostaliśmy zaproszeni przez samego Naszego Pana Admina, oczekującego nas w tymczasowej siedzibie w Wołkowyi z karabinem bojowym (to prawdziwa broń masowego rażenia) w towarzystwie Braci Ponumerowanych (Andrzeja i Wojtka) oraz naszego forumowego jerzumariana.
No i dalej już nie pojechaliśmy, bo niby kto miałby prowadzić???
Załączniki
Pastor
Wyrypator na uchodźstwie

Postprzez Aleksandra » 24 maja 2011, o 18:07

i ... uprasza się o nie przerywanie :D
Aleksandra
Stonka bieszczadzka

Postprzez Stały Bywalec » 24 maja 2011, o 18:26

Tak, tak. Przerywanie jest niezdrowe. Może doprowadzić do nerwicy a nawet do rozrostu prostaty.
:lol:

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez Pastor » 24 maja 2011, o 23:36

W piątkowy,przedkimbowy ranek wstaliśmy o 5/30. Ekipa,nazwijmy ją umownie, "rumuńska", 0 6/00 ruszała w trasę. Wszyscy wiemy że Rumunia jest najpiękniejsza właśnie wtedy kiedy w Bieszczadach odbywa się KIMB, więc korelacja czasowa jest szczególnie ważna .............. i nieprzypadkowa!
Po odjeździe "Rumunów" o mało nie doszło do pierwszego zgrzytu w zgodnym dotychczas tandemie (Browar/Pastor). Otóż kolega Browar zawinszował sobie wyrypkę niewielką do Tworylnego w moim towarzystwie (zmyliła Go widać moja ranga wyrypatora), tak jakby nie wiedział że prawdziwy bieszczadnik o 6-tej rano obowiązkowo siada do komputera aby przekleić trochę merytoryki na Nasze Forum (i na kilka innych, nie naszych też).
Pomyślałem sobie że skoro kolega Browar nie chce być frontmenem tylko szarą masą to niech na Tworylne smaruje sam a ja popracuje nad rozwojem i wielkością Naszego forum, żeby było wielkie niczym teatr Pawlikowskiego.
Kolega Browar oświadczył jednak stanowczo że w takim wypadku pieczoną karkówkę i wspaniały ser zabiera w całości ze sobą! Nooo... i powiem szczerze,tu mnie trafił. Kto zna talenta kulinarne Browara,ten wie, że łatwiej jednak zrezygnować z merytoryki z tytułem frontmena w dodatku, niż z Jego kulinarnych majstersztyków. Dodam jeszcze że przepastny plecak Browara wyglądał jakby zawierał przynajmniej trzy/cztery piwa (na głowę)
Odłożyłem więc na bok wszelką merytorykę (tzn. wyłączyłem wyszukiwarkę google'a) i wpólnie udaliśmy się do Terki, naszej bazy wypadowej do Tworylnego, przez Studenne, Obłazy etc. etc. Cdn.
Przepraszam za rozwlekłość tej relacji.
Pozdrawiam wszystkich! + Pastor ręką własną
Pastor
Wyrypator na uchodźstwie

Postprzez lucyna » 25 maja 2011, o 05:50

Wielebny, dzięki za świeży powiew merytoryki o poranku. Niech za to Arcybiskup namaści Cię zaszczytnym mianem Wyrypatora Frontmena,a my jako szara maść, tfu, szara masa będziemy pić za Wasze zdrowie i wielkość naszego Forum, tfu googli. :lol: :lol: :lol:
lucyna
Zbanowany

Postprzez Stały Bywalec » 26 maja 2011, o 05:19

Pastorze, pisz, ciekawość mnie rozpiera.
Sądzę, że nie tylko mnie. Przypuszczam, że swoją relacją skłonisz co poniektórych do przyjazdu na kolejny KIMB.

Mnie osobiście interesuje, m.in. oczywiście, Twoja ocena zakupionego przez nas (w prezencie) instrumentu muzycznego. Bezpośrednio nabył go kolega podający się za znawcę w tej dziedzinie. Jest-li on rzeczywiście ekspertem? Zadowolił naszego wirtuoza?
:D

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez lucyna » 26 maja 2011, o 05:26

Obawiam się, że życzenia wypowiedziałam w złą chwilę. Arcybiskup namaścił Frontmena, a ten ehh lepiej nie mówić .;)
Opuszczona szara masa mimo wszystko czeka na ciąg dalszy.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Pastor » 26 maja 2011, o 09:29

@Lucyno!
Mam problem techniczny. Zdjęcia, nieodzowny element tej relacji "nie chcą" wchodzić, pomniejszonych nie da się oglądać! Muszę się z tym jakoś uporać.
Nie wiem czy jest na co czekać, nadal mam zamiar lekko Cię podszczypywac (tak jak lubisz,czyli wirtualnie),dlatego że nie byłaś na KIMB-ie. Spodziewałem się że będziesz, nawet Szymon dwukrotnie pytał o Ciebie.
................................................................ Pozdrawiam + Pastor ręką własną
Pastor
Wyrypator na uchodźstwie

Następna strona

Powrót do Zloty i spotkania