transport do miejscowości Buk - Bieszczadzka Samotnia

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

transport do miejscowości Buk - Bieszczadzka Samotnia

Postprzez PSCrasta » 22 lip 2009, o 09:05

Witam, razem ze znajomymi postanowiliśmy w końcu wybrac się w Bieszczady (kilka ostatnich lat jeździliśmy w Sudety), chciałbym się dowiedzieć od Was czegoś odnośnie transportu prywatnego typu bus. W Sudetach to wygląda tak że niedaleko dworca zawsze stoją panowie i jak sie z nimi człowiek dogada to za tanie pieniążki można dojechać w każde miejsce. W sumie będzie nas 10 osób i mały pies, dojeżdzamy pociągiem do Zagórza. Po wstępnym przestudiowaniu rozkładu pks okazuje się że raczej niewiele i w nieodpowiednim dla nas czasie są kursu przez Buk. Dlatego zapytuję czy łatwo znaleźć taki transport??

W sumie przy okazji zapytam czy był ktoś może już w Bieszczadkiej Samotni w Buku?? Może podzieli sie swoimi wrażeniami??
PSCrasta

Re: transport do miejscowości Buk - Bieszczadzka Samotnia

Postprzez długi » 24 lip 2009, o 06:19

Z busami nie będzie problemu. W Zagórzu zawsze jest ich kilka. Niektórzy już w pociągu zbierają chętnych.
Kwatery nie znam
Pozdrawiam
Długi
"Kropla zimnej wody dodaje szklance koniaku aromatu"
J. Tuwim
długi
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lucyna » 24 lip 2009, o 07:02

Obok kwatery przyjeżdżam. Robi bardzo przyzwoite wrażenie, często są tam goście. Położenie przepiękne.
Uważajcie na ceny. Dosłownie szlag mnie trafia, gdy widzę co wyrabiają busiarze. Harcerze i to grupy zoorganizowane musiały za przejazd na trasie Polanki-Wetlina zapłacić po 10 zł od osoby.
Scenka z autobusu, przystanek w Smereku. Wsiada troje studentów i błaga kierowcę: mamy tylko 50 zł, tylko tyle nam zostało,musimy dostać się do Zagórza. Zdziwiony kierowca, zdziwieni pasażerowie, kierowca daje im trzy bilety, płacą coś 30 kilka złotych. Turyści nie wierzą własnym oczom, gdy dostają resztę. Od slowa do słowa i okazało się, że nie raz zostali naciągnięci przez busiarzy.
lucyna

Postprzez PSCrasta » 24 lip 2009, o 07:57

Dzięki za info.
W sumie zagłębiłem się jeszcze trochę w internet i znalazłem kilka ofert od oficjalnych przewoźników, podzwonie i zobaczymy jak u nich z cenami. Że busiarze naciągają to się już przywyczaiłem. Nie raz na trasie ok 7 km jedni brali 20 zł za osobe a inni ok 7zł. Zależy jaki człowiek się trafi. Jeśli za trasę Zagórz - Buk zapłacimy po 10 zł za łepka to sie zgadzam. Aczkolwiek domniemywam że będzie drożej.

Pozdrawiam...
PSCrasta

Postprzez PSCrasta » 29 lip 2009, o 08:02

Ja jeszcze z takim pytaniem: Jak wygląda rolnictwo w Bieszczadach? Czy można coś kupić od rolników, np. owoce czy warzywa?? Może jakieś inne produkty mleko czy może wino domowej roboty??
PSCrasta

Postprzez lucyna » 29 lip 2009, o 10:34

Ci, którzy wstępujecie w Bieszczady straćcie wszelkie nadzieje. Szczególnie w miejscowościach turystycznych. Możesz kupić miód, ser u Nikosa, czasami kozie mleko. Mamy za to doskonałe pieczywo z Leska od Szelca (pycha bułeczi owsiane na miodzie), Jadczyszyna z Sanoka (chlebek z morelami), z Baligrodu. Nabiał jedt też dobry z Sanoka.
lucyna

Postprzez PSCrasta » 31 lip 2009, o 07:22

Brzmi smakowicie, dzięki za podpowiedź

Jeszcze 2 tygodnie i wyjazd, pomału ustalam co warto zobaczyć w okolicy, nie wiecie czy galeria Czarny Kot w Buku jeszcze istnieje??
Ich strona internetowa nie działa, a z opisu galeria wygląda ciekawie. Chętnie bym się tam wybrał, ale nie wiem czy już nie za późno.
PSCrasta

Postprzez DługiMarek » 10 sie 2009, o 18:20

Ad.Czarny Kot-w tym roku nie wiem-sprawdzę po 15.08 ;)
Gdybyście byli 16.08 w okolicach Łopienki to warto tam zajrzeć :D Pozdrawiam
DługiMarek
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 10 sie 2009, o 20:57

Czarny Kot w Buku nie działa. Jest w Cisnej i obok parkingu, na skrzyżowaniu na Łopienkę.
Warto, gdy będziecie w okolicy zajrzeć do pracowni pani Jadwigi Denisiuk w Cisnej. Ten, która temperą żółtkową pisze ikony. Jedna będzie moja, piękna mała ikonka przedatawiająca twarz Matki Bożej. Cena zaskoczyła mnie in plus, znacznie taniej niż w galerii.
lucyna

Postprzez PSCrasta » 11 sie 2009, o 08:47

Dzięki za info
W Buku będziemy dopiero (w sumie już :D [nie możemy się doczekać]) 17.08 ale do Łopienki i tak zachylimy
Do Cisnej się wybieramy przy okazji kolejki bieszczadzkiej, także i do pani Jadwigi też chętnie zajrzymy

Jeszcze raz dzięki za cenne porady i jakby co do zobaczenia na szlaku
PSCrasta

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi