trasa na weekend dla zmotoryzowanych

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

trasa na weekend dla zmotoryzowanych

Postprzez wyrafinowany » 3 wrz 2016, o 14:17

Cześć wszystkim,
Jest to mój pierwszy post, więc wypadałoby się przywitać. Mam na imię Maciek, mam 23 lata, mieszkam w Łodzi i lubię spędzać aktywnie czas.
Wakacje się skończyły, jesień nadchodzi wielkimi krokami, a w tym roku jeszcze nie byłem w Bieszczadach. Czas coś zaplanować! Chciałbym posłużyć się waszą pomoc i proszę o radę/opinię na temat trasy, którą ustaliłem.

Piątek
Wyjazd ok. 20 - 22 w Łodzi.
Przyjazd do miejscowości Majdan ok 4-5 (trasa przez Kielce, Mielec, Dębice i Krosno).

Sobota
Tu zostawiamy samochód na parkingu.
Na miejscu funkcjonuje Bieszczadzka Kolej Leśna, którą przemieścimy się do Dołżycy (wyjazd 9:30, na miejscu o 10).
Wchodzimy na czarny szlak Dołżyca - Smerek (ok. 25 km, czas przejścia ok. 8h - informacje pochodzą z mapy turystycznej).
Do miejscowości Smerek dochodzimy o godzinie ok. 19-20 i tu szukamy noclegu.

Niedziela
Pobudka o godz. 4:30, wychodzimy o godz. 5.
Wchodzimy na szlak czerwony Smerek - Jasło, a później na szlak żółty Jasło - Przysłup. Długość całego szlaku mierzy ok. 13 km, a czas przejścia zajmuje ok. 4h
W Przysłupie jesteśmy na godz. 10.
O godzinie 11:20 wyrusza Bieszczadzka Kolej Leśna do miejscowości Majdan, gdzie zostawiliśmy samochód. Na miejscu o godz. 12:20. Powrót do Łodzi ok 14.

Proszę o Waszą opinię na temat tego rozkładu jazdy. Mam wątpliwości co do paru punków tego planu ale poczekam na Wasze komentarze.
Jak widzicie mamy sporo czasu w sobotę od rana. Jak ten czas możemy zagospodarować? Może zwiedzanie Sanoka wraz z tamą na j. Solińskim?
Pozdrawiam, Maciek.
wyrafinowany
Stonka bieszczadzka

Re: trasa na weekend dla zmotoryzowanych

Postprzez lidkru » 5 wrz 2016, o 16:22

Hej,
nie wiem, jakimi piechurami jesteście, ale czas przejścia podawany na mapach oznacza dokładnie czas przejścia i to na lekko przy dobrej pogodzie, nie wilcza to postojów na łyk wody, na zrobienie zdjęcia, na siusiu czy błogi zachwyt nad okolicą. Ja sobie doliczam zwykle 50% , choć znam takich, którzy się mieszczą . Ponadto będziecie po nieprzespanej nocy, wiec na starcie już zmęczenie... Naprawdę kolejka jest tak istotna?
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 5 wrz 2016, o 18:35

wyrafinowany napisał(a): szlak żółty Jasło - Przysłup
Pierwsze słyszę :shock: . Chyba, że Ci go wymalują :lol:
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez wyrafinowany » 5 wrz 2016, o 18:54

lidkru napisał(a):Hej,
nie wiem, jakimi piechurami jesteście, ale czas przejścia podawany na mapach oznacza dokładnie czas przejścia i to na lekko przy dobrej pogodzie, nie wilcza to postojów na łyk wody, na zrobienie zdjęcia, na siusiu czy błogi zachwyt nad okolicą. Ja sobie doliczam zwykle 50% , choć znam takich, którzy się mieszczą . Ponadto będziecie po nieprzespanej nocy, wiec na starcie już zmęczenie... Naprawdę kolejka jest tak istotna?

Dzięki za odpowiedź.
Kolejka nie jest istotna. Problemem jest transport, a raczej logistyka. Chciałbym tak ułożyć trasę, aby na mecie mógł wsiąść do autka i wrócić do Łodzi. Jeżeli jest możliwość przemieszczenia innymi środkami transportu, to chętnie to wykorzystam. Może masz jakieś inne propozycje?
Pozdrawiam.
wyrafinowany
Stonka bieszczadzka

Postprzez mazg » 5 wrz 2016, o 18:56

"wychodzimy o godz. 5." o piątej we wrześniu ? wstaję codziennie o 5.oo. Ciemno jest.
mazg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lidkru » 5 wrz 2016, o 19:24

krzysiu, też mnie zaskoczyło, ale na mapaturystyczna takie coś jest....
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 5 wrz 2016, o 20:54

może taką trasę?
auto zostaje w Wetlinie, a wy
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=392 ... ,368n,316n
powrót w zależności od możliwości czasowych do Wetliny albo zielonym szlakiem przez M.Rawkę , albo niebieskim szlakiem granicznym, ale to juz cały dzień :)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 5 wrz 2016, o 22:00

lidkru napisał(a):krzysiu, też mnie zaskoczyło, ale na mapaturystyczna takie coś jest....
Co to za mapa, jak nawet szczyty są nieoznaczone :o
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez wyrafinowany » 6 wrz 2016, o 07:38

lidkru napisał(a):może taką trasę?
auto zostaje w Wetlinie, a wy
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=392 ... ,368n,316n
powrót w zależności od możliwości czasowych do Wetliny albo zielonym szlakiem przez M.Rawkę , albo niebieskim szlakiem granicznym, ale to juz cały dzień :)

Trasa proponowana przez Ciebie jest bardzo ciekawa. Na pewno rozważymy taką opcję.
wyrafinowany
Stonka bieszczadzka

Postprzez krakra » 6 wrz 2016, o 09:53

"(...) Do miejscowości Smerek dochodzimy o godzinie ok. 19-20 i tu szukamy noclegu (...)" Hmm ... No, może jestem przewrażliwiony, ale ... szukanie noclegu po nocy ... ??? Pięknie być takim optymistą, ale co będzie, jak wszyscy w Smerku zamkną się na cztery spusty ??? Ukłony
krakra
Niedzielny turysta bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi