Trasa Ustrzyki Górne-Kalnica

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Trasa Ustrzyki Górne-Kalnica

Postprzez PiotrCzachor » 3 sie 2012, o 12:35

Witam
Proszę o szybką pomoc bo już jutro jadę w Bieszczady. Chcę przejść długą trasę z Ustrzyk Górnych przez Caryńską , Wetlińską i Smerek do Kalnicy.
Jaki jest orientacyjny, realny czas przejścia w dobrym tempie? Na mapie jest ok 10h ale one chyba trochę zawyżają.

Do Zobaczenia na szlaku.

Piotrek
PiotrCzachor
Stonka bieszczadzka

Re: Trasa Ustrzyki Górne-Kalnica

Postprzez creamcheese » 3 sie 2012, o 14:02

Są tacy co rano rozpoczynają w Wołosatym a kładą się spać w Komańczy :D ...dla mnie (50+)10h z mapy i na ciężko powinno wystarczyć. Na lekko 7-8h. Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez anka-szklanka » 3 sie 2012, o 16:13

a po co sie tak katować? a nie lepiej to spokojnie pokontemplowac widoki itd? Biszczady nie zając...
anka-szklanka
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 3 sie 2012, o 16:24

anka-szklanka napisał(a):a po co sie tak katować? a nie lepiej to spokojnie pokontemplowac widoki itd? Biszczady nie zając...

A, to insza inszość ...ale może chłop trenuje do kieratu czy rzeźnika? ;)
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez PiotrCzachor » 3 sie 2012, o 22:18

Witam
Będziemy kilka dni w Bieszczadach ze względu na krótki urlop, dlatego chciałbym spędzić jeden dzień chodząc po połoninach - myślę że będzie to fajne. Nie chodzi o katowanie tylko o no właśnie o co kto wie? Jeżeli to jest 7-8 h to jak najbardziej pasuje. Pojedziemy busem z Baligrodu do Ustrzyk i ok 8 start. Jeżeli uważacie, że to za dużo to proszę o odpowiedź ludzi którzy pokonali tą trasę. A może lepiej zakończyć w Brzegach Górnych i resztę przejść następnego dnia?

Piotrek
PiotrCzachor
Stonka bieszczadzka

Postprzez creamcheese » 4 sie 2012, o 07:39

Kilka dni w Bieszczadach a jeden na połoninach? A co w pozostałe dni?
Może lepiej z UG pójść w drugą stronę? Na Szeroki Wierch i Halicz, albo na Bukowe. Przenocować w UG...pójść dnia następnego na Caryńską, lub Rawki i Kremenaros...może nocować na Wetlińskiej.
Albo z Baligrodu iść przez Durną, Łopiennik, nocować w Dołżycy, lub bacówce Jaworzec...a później wejść na połoninę przez Krysową.
Rozłożyć wędrówkę na kilka dni
Powodzenia. Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez PiotrCzachor » 8 sie 2012, o 19:12

Witam
Jesteśmy w Lublinie. Szczerze myślałem o bardziej konkretnych odpowiedziach ale i tak by nie pomogły ponieważ popełniłem chyba podstawowy błąd czyli kupiłem probuty które po 2 km wyłączyły moje kostki. Wszedłem tylko na Smerek w klapkach z Wetliny. Creamcheese nigdy nie rozważałem nocowania gdzieś na szlaku, musisz zrozumieć ludzi, którzy przyjeżdżają w Bieszczady żeby "odżyć" w kilka ( 3 ) dni ale jest to na pewno najlepszy pomysł na Bieszczady- Szacun. Mam już plan na następną wyprawę w B.: 1.Wołosate - Halicz- Tarnica- UG.
2. UG-Caryńska - Wetlińska - Kalnica - ok 7-8 h - ;)
3. Rowerem MTB po szlakach rowerowych Bieszczad.

Pozdrawiam Piotrek
PiotrCzachor
Stonka bieszczadzka

Postprzez creamcheese » 8 sie 2012, o 21:11

Pozdrawiam Lublin...w koncu to moje miasto :) i życzę powodzenia na nastepnej wędrówce.
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi