Trasy narciarstwa biegowego

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Re: Trasy narciarstwa biegowego

Postprzez dre36 » 11 lis 2010, o 13:02

Sezon zimowy sie zbliza wiec i strona biegowek w Wetlinie powoli odzywa: http://www.bieszczady-biegowki.pl

kuusamo napisał(a):...przecież wytyczenie tras biegowych i ich utrzymanie to jest chyba najmniej kapitałochłonna inwestycja w turystykę jaką można sobie wyobrazić. [...] Może sponsor się znajdzie?

Mysle ze ze znalezieniem sponsora na wytyczenie tras czy tym bardziej kupno skutera do ich utrzymania moze byc problem.
Taki mi sie nasunal wniosek kiedy widze ze na reklame bannerowa na powyzszej stronie biegowkowej od roku nie ma chetnych pomimo bardzo wysokich pozycji w googlu i bardzo niskich kosztow: http://www.bieszczady-biegowki.pl/reklama.htm
A taki skuter z reduktorem ktorym moznaby ciagnac maszyne do zakladania sladu kosztuje jak widze 7-13 tys (i to skuter ktory juz lata swietnosci ma dawno za soba): http://www.arcticpodhale.pl/index.php?p=uzywki. Do tego dochodzi koszt tego uzadzenia do sladu blisko 3 tys PLN.
dre36
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 1 gru 2010, o 11:44

dre36 napisał(a):Mysle ze ze znalezieniem sponsora na wytyczenie tras czy tym bardziej kupno skutera do ich utrzymania moze byc problem.

Może zanim trasy nie będą cieszyć się większą popularnością nie ma sensu zakup skutera. Założenie śladu zawsze można z kimś załatwić za niewielka kasę - problemem jest pewnie kto ma za to zapłacić. Śladu nie zakłada się przecież codziennie, no chyba że po założeniu nawali akurat pół metra. Jak od czasu do czasu ktoś się trasą przebiegnie to ślad się utrzyma. Być może 20km tras to na razie za dużo - jeśli nie ma dużo chętnych, może wystarczy na początek 5-10km.
W tym sezonie bieg torami kolejki kończy się w Wetlinie - też dobra okazja do rozpropagowania tras, uczestników biegu jest co roku więcej.
dre36 napisał(a):Taki mi sie nasunal wniosek kiedy widze ze na reklame bannerowa na powyzszej stronie biegowkowej od roku nie ma chętnych pomimo bardzo wysokich pozycji w googlu i bardzo niskich kosztow

Niskie koszty reklamy to pojęcie względne. Na Twoim miejscu zacząłbym od zweryfikowania dostępnych na stronie statystyk. Albo dopisz tam co najmniej jedno zero albo to usuń :)
Ostatnio edytowano 1 gru 2010, o 14:15 przez Piotr_S, łącznie edytowano 1 raz
Powód: literówki
Piotr_S
Administrator

Postprzez Piotr_S » 3 sty 2011, o 16:44

1. Taki artykulik na czasie, choć mam wrażenie że większość już gdzieś czytałem ;) :
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /124437243

2. Trasa w Ustianowej rzeczywiście jest ciekawa, tu opis letni, bo zimą się tam jeszcze nie pofatygowałem: Ustianowa - Holica Szeroka, nie męcząca, ciekawa widokowo jak na ten rejon.

3. W wypowiedziach brakuje jeszcze dość istotnej rzeczy: warunków, ogólnie coraz słabszych zim, itp. Dziś właśnie został odwołany bieg Wola Michowa - Wetlina "Z Kijem do Niedźwiedzia" a problem ten występuje co roku.

BTW: w Wetlinie też pewnie ze śniegiem nie za kolorowo?
Piotr_S
Administrator

Postprzez dre36 » 4 sty 2011, o 10:46

Piotr_S napisał(a):BTW: w Wetlinie też pewnie ze śniegiem nie za kolorowo?

Różowo może nie jest, ale na torowisku jest OK. Ślad założony, i nawet wczoraj ludzi na biegówkach tam widziałem.
Trochę gorzej na trasach w lesie, ale jak ktoś się uprze to można próbować. ;)
dre36
Stonka bieszczadzka

Postprzez hubo » 22 sty 2011, o 22:39

Witam.
Potwierdzam info na temat Ustjanowej k. Ustrzyk Dolnych. Są tu jedyne w Bieszczadach naprawdę profesjonalnie przygotowane specjalnym ratrakiem trasy . U. M. Ustrzyki utrzymuje tu na bieżąco ok. 7 km tras do klasyka i łyżwy. Z tego co wiem PZN stara się o homologację FIS , a to już chyba na finiszu. Trasy są nadzwyczaj malowniczo połoone, ogólnie dostępne, częściowo pokrywają się ze edukacyjną ścieżką przyrodniczą Nadleśnictwa, mają punkty widokowe, zaplecze ogniskowe, parking itp. Nic tylko śmigać.
hubo

Postprzez ogurek » 30 lis 2014, o 21:25

Jak to wygląda dzisiaj?
Polecicie jakieś miejsce dla kogoś kto nigdy nie biegał na nartach?
ogurek
Stonka bieszczadzka

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach