tydzień na polu namiotowym ze zdobywaniem

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: tydzień na polu namiotowym ze zdobywaniem

Postprzez gór mi mało » 12 sie 2014, o 20:32

Wchodziłam na Caryńską od Koliby(szłam od Dwernika) i chyba miałam pecha bo nie dość, że dzień był upalny i ciężko się szło(zwłaszcza na ostatnim odcinku)to jeszcze wypadło mi towarzystwo harcerzy czy kolonistów. Cały urok wędrówki diabli wzięli, bo jak wyprzedziłam to potem musiałam odpocząć i mnie doganiali.
Był jeden plus tego wejścia - nie kupiłam biletu, bo nigdzie nie widziałam budki(chyba, że w Kolibie ale nikt mnie nie nagabywał).
Szlakiem przez Kolibę do Bereżek z Caryńskiej też kiedyś szłam i wtedy było fajnie bo szłam sama (nie licząc psa) a parę osób widziałam dopiero przy odbudowywanej wtedy Kolibie. Upał był wtedy również straszny i dobrze, że wystarczyło nam wody bo autobus do U.G. uciekł nam na oczach i wypadło zrobić 4km z buta.
Z Pszczelin(Widełki) szliśmy w tym roku ale pech chciał, że złapała nas burza i tylko wyszliśmy na grzbiet Bukowego aby się rozejrzeć w sytuacji i zdecydowaliśmy wracać. Dlatego uważam, że na długie trasy lepiej wybierać przy stabilnej pogodzie a przy tzw.dynamicznej wybrać coś krótszego. Wtedy można się przeprosić z szlakiem na Tarnicę z Wołosatego bo tam i z powrotem zajmie nam tyle co podejście z Pszczelin na Bukowe Berdo.
gór mi mało
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: tydzień na polu namiotowym ze zdobywaniem

Postprzez katarzyna73 » 21 sie 2014, o 12:44

dzięki wszystkim za porady, z niektórych skorzystałam, pole namiotowe w Ustrzykach Górnych, zaliczyliśmy Caryńską, Wetlińską, stopem do Widełek i dalej na Bukowe Berdo z zejsciem przez Przełęcz przy Tarnicy i do Wołosatego- oczywiście nie w jeden dzień ;) było super, dzięki raz jeszcze i napewno tam jeszcze wrócimy. pozdrawiam. Kasia
katarzyna73
Stonka bieszczadzka

Poprzednia strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi