tydzień w Bieszczadach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: tydzień w Bieszczadach

Postprzez Elka » 21 kwi 2011, o 09:14

Relację z wyprawy wstawię na pewno:) Zobaczymy jak to wszystko będzie... Pewnie nie zabraknie niespodzianek :D Już się nie mogę doczekać :mrgreen:
Elka
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 21 kwi 2011, o 09:18

:) bardzo chętnie poczytamy:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Elka » 21 kwi 2011, o 09:25

I może przestanę być...stonką ;) :)
Elka

Postprzez skazaniec » 21 kwi 2011, o 09:29

Elka, żeby przestać być stonką trzeba często bywać przy forumowym wirtualnym ognisku i dyskutować:) Pozdrawiam serdecznie:)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 21 kwi 2011, o 10:01

o tak, Skazaniec Ci dobrze podpowiada :D
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 23 kwi 2011, o 09:38

Skazaniec na ogół nie podpowiada, ale jak już podpowiada to dobrze:)
I znowu offtop...ech
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 27 kwi 2011, o 19:55

jak mogę cos podpowiedzieć to proponuję darować sobie nocleg w u.górnych. pomyśl o takim planie wycieczki: 1dz.Pszczeliny/WidełkiPKS - Bukowe Berdo - Halicz - Tarnica - Szeroki Wierch - Ustrzyki G. (ok8godz.), w U.Górnych coś rzuć na ząb np u rzeżbiarza (czarcie żarcie) i podjedz do Bereżek. wieczorkiem spacerek ok 45 min do KOLIBY. tam nocleg. 2dz. Koliba - Polonina Caryńska - Przeł Wyżniańska - Rawki - Ustrzyki g. znów coś podjedz w Górnych i w ten sam sposob dotrzyj na Kolibe. 3dz. Koliba - dolina Caryńskiego - Nasiczne - Chatka Puchatka. 4dz. Chatka Puchatka - Smerek - Jaworzec bacówka. 5dz jaworzec - szczyciska - most na sanie - Studene - Terka - Bukowiec i juz jestes w rejonie Soliny. z mostu na sanie kolo rajskiego droga do Studenego bez szlaku ale dobrze utrzymana i wyrażna po świezej ścince. polecam. rano wróciłem poraz kolejny z Bieszczadu. kolibę polecam ze wzgl na panorame i miły klimat tego schr. taki układ da ci mozliwość podziwiania najciekawszych panoram z połonin i da obraz gór. poza tym teren jednej zupełnie nieistniejacej wioski (Caryńskie), z ruinami cerkwi i pozostalosciami cmentarza i to w dość dzikim stanie (chaszcze i błotko), malownicza dolina Prowczy do Berehow, widok z przeleczy nad Terką. w terce kilka chyży - starych chat bojkowskich. malownicza dolina Wetlinki i urokliwy Jaworzec. w kolibie nie ma bufetu. w chatce też. trzeba sie zaopatrywać w prowiant w sklepach (u.górne, pszczeliny, terka). do zobaczenia na szlakach w sierpniu. może gdzieś sie spotkamy bo ja ok mca na przelomie sierpnia i wrzesnia siedze w moich górach.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 28 kwi 2011, o 08:28

nasmaruje ci wieczorem propozycje trasy taką od a do zet. mam tylko prośbę napisz o której godzinie mniej wiecej bedziesz npm w sanoku lub u. dolnych. czy rano, czy po poludniu czy wieczorem. troche te górki znam, spędzam tam każdą wolna chwile i byc moze moje doświadczenia z tych wedrówek sie Tobie przydadzą. pozdrawiam. jerzu (jerzumarian@wp.pl)
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Elka » 29 kwi 2011, o 09:22

Dzięki wielkie! KAŻDA propozycja się przyda, bo tak jak pisałam, będę w Bieszczadach pierwszy raz w życiu i zupełnie nie wiem z czym to się je :D . Znam już dokładny termin wyjazdu: 21 VIII (wieczorem powinniśmy dotrzeć na miejsce, dokładnie o której trudno przewidzieć, musimy się bez samochodu przetransportować jakoś z Tomaszowa Lubelskiego, gdzie spędzimy tydzień na koniach ) a powrót do Krakowa - 28 VIII. Więc może i zobaczymy się gdzieś na szlaku, kto wie :D Jeśli zaś chodzi o trasę to o ile mnie osobiście szwendanie się z plecakiem, nawet całodniowe, nie przeszkadza, to mojemu Kompanowi podróży - hmm Muszę więc zaplanować coś takiego, żeby z jednej strony zaliczyć to, co najważniejsze czyli Połoniny, Rawki, Halicz i Tarnicę a z drugiej strony mieć dzień na odpoczynek. Od lat chodzę po górach i pewnie będzie mnie ciągnęło cały czas na trasę, no ale nie jadę sama.
Elka

Postprzez jerzumarian » 29 kwi 2011, o 09:55

po majówce ci cos skrobne bo czas mnie juz goni do robotty. te info to juz jest coś
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi