tydzień w Bieszczadach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: tydzień w Bieszczadach

Postprzez lidkru » 29 kwi 2011, o 10:10

jerzumarian, Twoją propozycję chyba choc trochę zrealizuję w październiku, tylko boję się, ze dzień wtedy za krótki - ok 17 robi się już ciemno, a ja na szlaku idę woooolno ;)
a gdzie w UG jest to czarcie żarcie? ja jadłam tylko Pod caryńską
Ostatnio edytowano 29 kwi 2011, o 10:11 przez lidkru, łącznie edytowano 1 raz
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Elka » 29 kwi 2011, o 10:11

Nie ma problemu. Mam czas:)
Elka
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 29 kwi 2011, o 11:40

lidkru napisał(a):jerzumarian, Twoją propozycję chyba choc trochę zrealizuję w październiku, tylko boję się, ze dzień wtedy za krótki - ok 17 robi się już ciemno, a ja na szlaku idę woooolno ;)
a gdzie w UG jest to czarcie żarcie? ja jadłam tylko Pod caryńską

czarcie żarcie było zawsze u rzeżbiarza. wstyd sie przyznać ale bylem w te knajpie ostatnio w 2008 roku w sierpniu jak tę budę prowadzila Monika z Bereżek. bo a.lach po tragedii swojej córy gdzieś zniknął. a w pn , jak byłem w UG to była czynna tylko meta u eskulapa, czyli miejsce, którego najbardziej nielubie. obsługa buraczana i śmierdzacy pies. Czarcie Zarcie to po prostu gulasz w chlebku. ale monia robila dobry.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 29 kwi 2011, o 12:13

i zimno jak cholera, uciekliśmy stamtąd pod caryńską właśnie :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 30 kwi 2011, o 16:16

ten eskulap to po prostu ostatecznosc. meta nad metami
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 30 kwi 2011, o 17:59

tak a'propos - teraz, w tym roku pod caryńską nie zwiejesz bo sie przebudowuje i chyba w tym sezonie nie zdążą. lazilem tam żeby sie zabawic i pospiewac na karaoke. jak juz mlialem 5 browarow we łbie to szlak wzywal i siup od rzeżbiaża do matragony czyli pod caryńską. hleY !!!
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 30 kwi 2011, o 18:30

gdzie dokładnie jest rzeźbiarz?
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 1 maja 2011, o 18:51

gdzies pisałem u.górne między eskulapem a pod carynską
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Fanjamnika » 1 maja 2011, o 22:20

Witaj! Dlaczego w sierpniu gdy jest tłok.Jeżeli wybierasz się po raz pierwszy to tylko jesienią. Wetlina jako baza wypadowa jest chyba lepsza, więcej niedrogich noclegów i oczywiście wieczorem Baza ludzi z mgły.Na połoniny proponję z Ustrzyk pod górkę na Caryńską potem pod górkę na herbatkę do Chatki Puchatka i prosto na Smerek.15 min do Orłowicza i w dół do Wetliny.Lekki plecak, lajcikowa trasa. Rawki i Kremenaros ,Działem do Wetliny. Nie jestem zwolennikiem wypraw solo, lepiej max cztery osoby , łatwiejsze dojazdy samochodem a gdy trzeba liczyć kasę to też taniej.Trasy które planujesz zrobiliśmy w listopadzie.Podstawa chmur ok. 800m ,tem. 2-3, wiatr. Dostaliśmy solidnie w d.. Ale było super bo trafiliśmy na Zakapiorskie zaduszki w Cisnej. Wysoce prawdopodobna majowa poprawka. Tylko te n dojazd, 900 km do Wetliny. Pozdrawiam.
Fanjamnika
Stonka bieszczadzka

Postprzez Elka » 3 maja 2011, o 17:03

Fanjamnika napisał(a):Dlaczego w sierpniu gdy jest tłok.

Wiem. I też nad tym ubolewam, ale na dzień dzisiejszy nie dostanę niestety urlopu w pracy w żadnym innym terminie :(

Fanjamnika napisał(a): i oczywiście wieczorem Baza ludzi z mgły

Baza ludzi z mgły :?: Baza ludzi umarłych to jeszcze znam, ale z mgły :)

Fanjamnika napisał(a): Nie jestem zwolennikiem wypraw solo, lepiej max cztery osoby

Zgadzam się. Sama jeździć nie lubię. Cenię sobie dobre towarzystwo :mrgreen: Najczęściej jeździmy właśnie w 2-4 osoby. I w 99 proc. są to te same osoby, z którymi świetnie się znam, mamy podobną kondycję - co doskonale sprawdza się na szlaku, kiedy na nikogo nie czeka się zbyt długo ani za nikim nie goni a przede wszystkim wspólne górskie marzenia.

Fanjamnika napisał(a): Łatwiejsze dojazdy samochodem

Tak jest najczęściej, ale w tym przypadku akurat nie ma na to szansy.

Wiele rzeczy pewnie można by było zaplanować lepiej..., ale przecież nikt nie mówi, że to będzie nasz pierwszy i ostatni wyjazd w Bieszczady. Może za rok - jeśli tylko nam się spodoba - będziemy mieli możliwość zaplanowania tego inaczej. Samochodem czy w innym terminie. Jesień a może zielona wiosna. W tym roku niestety duuużo się u nas dzieje i krucho z czasem.
Elka
Niedzielny turysta bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi