tydzień w Bieszczadach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: tydzień w Bieszczadach

Postprzez alegorn » 1 sie 2013, o 23:11

propozycji tras, to masz co niemiara w wielu wątkach.. są aktualne, bieszczady się tak szybko nie zmieniają..
tak na prawde nic ci jednak nie zastapi mapy.
ile chcecie dziennie przejsc? co zobaczyć? górami? dolinami? z dala od tłumów? miejsca najpopularniejsze?....
określ się troche dokładniej..

namioty.. hmm, z moich osobistych doświadczeń wynika, że to bardzo zależy od grupy....kilku krotnie, przy ogarnietej grupie leśniczy nawet w lesie nie robil problemow.. najwazniejsze by nie chalasować, i nie smiecic... ale zawsze mozna trafic na sluzbiste.. dlatego lepiej jednak na polach namiotowych, a jest ich nie malo w bieszczadach, praktycznie przy kazdym schronisku, i wiekszej miejscowosci....
od gór piękniejsze są tylko góry...
alegorn
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lidkru » 2 sie 2013, o 06:47

taka najprostsza pętelka, to samochody zostawić w Wetlnie ( są co najmniej 2 pola namiotowe), przejść zielonym szlakiem na Małą Rawkę, można potem odbić na Wielką ( to raptem kilkanascie minut), potem zejść do bacówki pod Rawkami i albo tam zanocować ( w namiotach też można) albo iść dalej do Ustrzyk Grn niebieskim szlakiem, tam tez jest pole namiotowe PTTK. Potem kolejny dzień to czerwonym szlakiem na P.Caryńską i albo zejść do Berehów (pole nam.) , albo zejść do Koliby. Jeśli do Berehów, to kolejny dzień wędrówka P.wetlińską i potem czarnym szlakiem z Przełęczy Orłowicza do bacówki Jaworzec (pole nam.) Tam nocleg i ostatniego dnia powrót do Wetliny, lub ew. wysłać kierowcę po samochód, a reszta ekipy idzie sobie na spacerek do Sinych Wirów :-D
Jesli tet tereny są Wam juz znane, to można przejść niebieskim szlakiem granicznym, tam gwarantowany brak tłumu :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Karolus73 » 2 sie 2013, o 21:19

Bardzo dziękuję za podpowiedzi, postaram się coś sklecić z Waszych propozycji.
Faktycznie przeczytałem kilka wątków i mam je skopiowane, więc napewno coś wybiorę, a napewno będę głównie opierał się na mapie i tam gdzie dojdziemy to dojdziemy.
Bardzo dziękuję jeszcze raz.
Jak juz pisałem wcześniej dopiero dołączyłem do tego forum, więc mam sporo lektury do poczytania :))
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i być może do zobaczenia na szlaku.
Karolus73
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 2 sie 2013, o 23:03

tam gdzie dojdziemy to dojdziemy.

no i to jest właściwe podejście :D
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Elka13 » 31 sty 2014, o 16:06

No i stało się :) Nasza rodzina się powiększyła i w sierpniu ruszamy na bieszczadzkie szlaki z małym Wojtkiem :D Trza zaszczepić w młodym sercu ducha gór :D
Elka13
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 31 sty 2014, o 19:25

tak długo Cie nie było, że musialas zmienic login...
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Elka13 » 1 lut 2014, o 17:22

Zapomniałam hasła ;p
Elka13
Stonka bieszczadzka

Postprzez Elka13 » 29 maja 2014, o 08:37

Hej, wakacje się zbliżają a my zaczynamy się zastanawiać ... czy wyjazd z roczniakiem (+2 msc.;)) w Bieszczady ma sens? Byliśmy dwa lata temu z 2,5 letnią Zosią, córką znajomych i noszenie jej w nosidełku cały czas, ech... Ciężko było. A syn będzie jeszcze mniejszy. Co byście poradzili? :)
Elka13
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 29 maja 2014, o 20:11

z całą moją miłością do Bieszczadów bym sobie teraz darowałą i pojechała tam, gdzie jakies wyciągi ułatwią życie a wózek pojedzie po górskiej autostradzie, np Karkonosze i Izery :oops: tzn. tak robiliśmy jeszcze ze 12 lat temu :)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 30 maja 2014, o 16:11

e tam. jedźcie z dziciątkiem w Biesy, trza wybrac scieżki dostosowane dla takiego dzieciątka, czy to w nosidełku, żeby samemu sie nie zdoic do dna. polecam doliny Bieszczadzkie, typu Krywe, tworylne, Choceń, Żernica, Jaworzec, a na noclegi do Dolistowia w Dwerniku...
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi