tydzień w Bieszczadach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: tydzień w Bieszczadach

Postprzez Barnaba » 30 maja 2014, o 23:22

Elka, no jak byłaś 2 lata temu to choć powiedz czego chcesz więcej a co Ciebie przerosło. Po skąpym pytaniu trudno dać wyczerpującą odpowiedź.
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Elka13 » 31 maja 2014, o 18:30

Barnaba, wtedy byliśmy z dzieckiem. (potem jeździliśmy już sami.) Zaliczyliśmy Tarnicę, Połoniny, Smerek z dzieckiem a sami Rawki i Kremenaros. Nie byliśmy na Haliczu, bo trasa wydawała nam się za długa z dwulatką na plecach. (Mieszkaliśmy w Smerku) Dla mnie nie ma problemu, by wejść 2 raz na ten sam szczyt, bo kochamy samo przebywanie w górach. Zdaję sobie jednak sprawę, że teraz - mając niewiele więcej niż roczne dziecko - należałoby wybrać lżejsze trasy. Bo to przecież maluszek, ledwo chodzi ;) Z jednej strony - ciągnie nas w góry bardzo, z drugiej - małe dziecko wymaga od nas odpowiedzialności i nie chcemy robić nic na siłę. Dlatego chciałam się zapytać czy w ogóle warto czy lepiej poczekać jak będzie trochę większy. Pomyśłimy nad opcją jerzumariana :) Dzięki!
Elka13
Stonka bieszczadzka

Postprzez fredka » 15 cze 2014, o 12:41

Hi 8-)
Właśnie odkryłam to Forum :)
Byłam w Bieszczadach kilka razy, więc z ich znajomością szału nie ma. chciałam w lipcu pojechać z mężem i córką- 8 lat. Myślę bardziej o podreptaniu niż wielkim chodzeniu. Mój mąż jest niepełnosprawny, lewa strona ciała po porażeniu, trochę utyka, ale generalnie z chodzeniem nie ma problemu... Jakoś nikt go jeszcze w góry nie zaciągnął :oops: Myślicie, że popularne trasy np. Caryńska, czy Tarnica będą ok? Sama nie wiem gdzie to moje towarzystwo mogę popchnąć... Tak, aby gór trochę zobaczyli i na pewno dreptanie po przygotowanych szlakach, bo ryzykować za bardzo nie mam zamiaru :| Myślałam o rozłożeniu namiotu w Ustrzykach górnych i podreptaniu po okolicy, i chciałabym uniknąć takiej komerchy jaka szaleje np. w okolicach zapory :) Macie jakieś pomysły na łatwe, ale fajne trasy?
fredka
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 15 cze 2014, o 15:24

napisz co oznacza latwe trasy, fajne trasy... Teraz można się poszwendac w Biesach szlakami nadleśnictw, dobrze oznaczonymi w wielu miejscach, ktore dawniej były nieodkryte. I jak się wybieracie- samochodem czy środkami komunikacji masowej...
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez fredka » 15 cze 2014, o 19:05

Będziemy bez samochodu. Fajnie byłoby np wejść na górę jedną drogą, a zejść drugą, żeby uniknąć tej samej drogi, moja córka-królewna nie będzie marudzić :)
łatwe, hmm, może bardziej chodzi o krótsze trasy, super byłoby trochę liznąć gór, a jednak mąż chodzi wolniej i długie przejścia mogą się okazać nie dla nas :|
fredka
Stonka bieszczadzka

Postprzez Elka13 » 30 sie 2014, o 20:47

Zdecydowaliśmy. I tak od 1 września jesteśmy całą trójeczką w Bieszczadach:) Już się nie mogę doczekać :D
Elka13
Stonka bieszczadzka

Postprzez Elka13 » 6 wrz 2014, o 14:31

I było pięknie...:))) Wycieczki w góry, zwiedzanie cerkwi, wizyta w stadninie, dużo zimnego (i grzanego tez) piwka i ... świętego spokoju :)
Elka13
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 7 wrz 2014, o 20:48

... a jakaś relacja??? , fotki???
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez Elka13 » 10 wrz 2014, o 14:59

Podczas tych kilku dni udało nam się pospacerować po Połoninach i wyjść na Przełęcz Orłowicza (były plany dalej na Smerek, ale zaczęło mocno wiać). Pożyczone nosidełko sprawdziło się świetnie. Przy okazji dziękujemy Państwu P.;) Wpadliśmy też na chwilę do Polańczyka, by pokazać Małemu zaporę i jezioro a po drodze odwiedziliśmy kilka cerkwi: Smolnik, Michniowiec, Bystrem, Żłobek, Rabe, Hoszów (wracając Komańcza) oraz Cmentarz żydowski w Lutowiskach.

Po przyjeździe nie mogliśmy pochwalić się żadnym nowozdobytym szczytem, bo z Małym musieliśmy planować trasy krótkie. Nie mamy też pięknych zdjęć o poranku czy wschodzie słońca, bo te godziny są zarezerwowane na sen Małego. Nie udało nam się wyjść wszędzie, gdzie chcieliśmy, bo Malutki nie zniósłby silnego wiatru na grani, na który natrafiliśmy. Czasami musieliśmy zmieniać nasze wcześniejsze plany... Ale wiecie co?? To były nasze najlepsze wakacje, jakie dotychczas mieliśmy!:))) Właśnie dlatego, że on był z nami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- Tatusiu, dokąd idziemy?
- Przed siebie Synku. Przed siebie...

Obrazek