tydzień w Bieszczadach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: tydzień w Bieszczadach

Postprzez jerzumarian » 3 maja 2011, o 17:50

dzis wieczorem coś ći kobieto skrobne w temacie tygodnia w Bieszczady. kiedys jechałe w Bieszczad z Tomaszowa Lub. wytłukłem sie w pksie. ale dotarłem. swojsko i socjalistycznie. wiem ze transport z tej wioski istnieje, całkiem znosny, jak na warunki podkarpackiej krainy. baza- polecam. i CIEŃ PRLU w dawnym nadlesnictwie w wetłynie polecam. chyba sie nawróce na wetlinę, za sprawa mirka n.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 3 maja 2011, o 20:37

kiedys z tomaszowa jechalem w Bieszczady i było to tak: jakoś pare minut po 5 rano pksem do jarosławia, gdzie byłem ok.7.30. stamtąd chyba o 7.45 do sanoka. zatem w sanoku ok 11. a stąd to juz w sezonie problemu nie ma. proponuje dostac sie do lutowisk i stamtad popoldniowa pora wdrapac sie na otryt i przekimac w chacie socjologa. widok na bieszczady i taras z możliwoscią upadku, to sprawy niepowtarzalne. tyle dzień pierwszy.
dz 2. otryt - dwernik -(starą droga pod kopalnia w masywie dwernika kamienia) do szlaku na dwernik kamień - dwernik kamień(holica) - nasiczne - caryńskie - koliba.nocleg w kolibie. zakupy w dwerniku w sklepie bo w kolibie nie daja jeść. chyba,że do sierpnia się coś zmieni. w co wątpię. trasa tak na oko na 7godzin
dz. 3 koliba - połonina caryńska - p.wyznianska - rawki - ustrzyki gorne. trasa na 7 godzin. w gornych papu i podjazd do bereżek, zeby wrócic do koliby.
dz.4 koliba - pszczeliny p.berezki lub zielony do niebieskiego i z pszczelin: - bukowe berdo - krzemień - halicz - tarnica - szeroki wierch - u.gorne. papu i znów do koliby. jesli nie odpowiada to krążenie między górnymi a koliba to noclegi mozna w ustrzykach gornych zaplanować w białym hoteliku lub w ... kremenarosie (?) . jest kilka agro i noclegowni w górnych tutaj odsylam do stronki gminy lutowiska. sam niczego w tym zakresie nie polecam aleee... od czego jest forum. czesto jestem w białym i w kremenarosie.
dz.5 podjazd do berehow gornych i ... na Wetlińską - do chatki puchatka - smerek(1222) - krysowa - zołobina - terka ( z polecanym przeze mnie widokiem nad studenem) w terce kimanko w agro pod bocianem. to polecam . papu w terce - pstragi w smażalni. można sie od razu przerzucić nad soline. niestety tutaj nic z zakresu noclegow nie mogę polecic bo jak jestem w tym rejonie to tylko w górzance w agroturystyce pod nr 4 lub nawet w ptsmie a na samym polańczyku i na solinie sie nie znam, bo ... a może zastanówcie sie nad Werlasem i pobyczcie sie na tym brzegu soliny gdzie spokojnie i ... spokojnie... Pozdrawiam i życze owocnego układania planów
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Elka » 3 maja 2011, o 21:21

Dziękuję za pomoc! Jak wymodzę trasę na nowo, z uwzględnieniem mojego Towarzysza (lub Towarzyszy, bo możliwe że się szykują małe zmiany w tym względzie :p) , dam znać.
Elka
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Fanjamnika » 3 maja 2011, o 21:31

Jak znasz Bazę ludzi umarłych to przestałaś już być nastolatką. Elkę nie nastolatkę z Krakowa spotkaliśmy kilka lat temu na podejściu na Małolączniak.Czy chodzisz w Tatry ? Możę to Ty? Jeżeli nie znasz Bazy ludzi z mgły to jedynym usprawiedliwieniem jest młody wiek i niebywanie w Bieszczadach.
Fanjamnika
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 4 maja 2011, o 07:03

znam bieszczadzkich łazików, którzy omijaja bazę l.z m. maja na to swoje wytlumaczenia, ale zwykle to turysty poszukujący ciszy i spokoju w bieszczadzie.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Elka » 4 maja 2011, o 09:00

Tak. Chodzę po Tatrach. I - nie. Nie jestem już nastolatką :) W górach cenię sobie spokój i ciszę. Widzę jednak, że w Bazie można trafić na jakiś koncert... To by mnie na pewno skusiło. Teraz może mniej, ale jeszcze parę lat temu w kółko szwendaliśmy się ze znajomymi po koncertach. Niektórzy z nich mieli (lub wciąż jeszcze mają) swoje amatorskie kapele. Nie pogardzę więc muzyką na żywo w dobrym wykonaniu i zimnym piwkiem :D
Elka

Postprzez jerzumarian » 4 maja 2011, o 11:45

szkod ze będziecie w biesach tak póżno bo osobiście polecam Ci BIESCZADBLUES w strefie CIENIA PRLu.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Elka » 4 maja 2011, o 12:00

Właśnie przeczytałam o tym w Twoim wątku. Oj, szkoda, szkoda
Elka

Postprzez lucyna » 4 maja 2011, o 12:09

Fanjamnika napisał(a):Jak znasz Bazę ludzi umarłych to przestałaś już być nastolatką. Elkę nie nastolatkę z Krakowa spotkaliśmy kilka lat temu na podejściu na Małolączniak.Czy chodzisz w Tatry ? Możę to Ty? Jeżeli nie znasz Bazy ludzi z mgły to jedynym usprawiedliwieniem jest młody wiek i niebywanie w Bieszczadach.

Cię cholera :shock:
Jestem nastolatką nie znającą Bieszczadów.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 4 maja 2011, o 17:48

no widzisz! jakbyś się z forum nie związała, to bys nawet nie wiedziala co to Bieszczady i że zaczynają sie w Żywcu a kończa .... gdzieś we mgle
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi