tydzień w Bieszczadach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

tydzień w Bieszczadach

Postprzez Elka » 18 kwi 2011, o 19:35

Witam Wszystkich!

W drugiej połowie sierpnia wybieram się na tydzień w Bieszczady. Wiem, ze jest jeszcze czas ;) Ale - jako totalny laik, który po raz pierwszy w życiu zobaczy ten piękny zakątek Polski na własne oczy - mam prośbę o pomoc w opracowaniu trasy. Palcem po mapie wymyśliłam coś takiego:

1 dzień. Nocleg w Ustrzykach Górnych. Trasa: busem do Przeł. Wyżniańskiej - Mała Rawka - Wielka Rawka - Ustrzyki G. - ok. 4.5 h

2 dzień. Busem do Wołosatego - Przełęcz Bukowska- Rozsypaniec - Halicz - Tarnica - Szeroki Wierch - Ustrzyki G. - ok. 6 h

3 dzień. Połonina Caryńska - Chatka Puchatka (tutaj nocleg - jest jakaś inna alternatywa noclegu będąca dobrą bazą wypadową na dwie połoniny?) - ok. 5h

4 dzień. Połonina Wetlińska - Smerek - Chatka Puchatka (drugi nocleg) - ok. 5 h

5 dzień. Leniuchowanie nad Jeziorem Solińskim:)

Da się coś takiego zrobić? Czy może jestem czegoś zupełnie nieświadoma?:) Boję się głównie o noclegi...Jak to jest z rezerwacją zwłaszcza, że to sezon i dlatego piszę już teraz, by ewentualnie móc coś zacząć załatwiać niedługo.

Od razu napiszę, że - nie mam samochodu, ani namiotu, kondycja - dobra, (5-8 h w trasie to dla mnie nie problem), noclegowo preferuję schroniska czyli żeby było tanio ;)

Będę wdzięczna za jakąkolwiek radę i z góry dziękuję starym wyjadaczom za cierpliwość względem takich żółtodziobów w temacie jak ja :mrgreen:
Elka
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: tydzień w Bieszczadach

Postprzez bogdan64 » 18 kwi 2011, o 20:01

Do trasy 1 dodałbym koniecznie Kremenaros. Nie rozumiem trasy nr 3 i 4 . Wydaje mi sie niecelowe dwukrotne nocowanie w Chatce Puchatka. Można wyjść z Ustrzyk na Caryńska, przenocować w Chatce oglądając przy tym zachód słońca. Następnego dnia przejśc przez Smerek i przyjechać do Ustrzyk.
Leniuchowanie nad j.solińskim zamieniłbym na Dwernik Kamień (Holica).
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 18 kwi 2011, o 21:03

a ja 4 dzień zrobiłabym tak:
Chatka Puchatka - Połonina Wetlińska - Smerek- potem zejść kawałeczek z powrotem na Przełęłcz Orłowicza i dalej czarnym szlakiem do bacowki w Jaworzcu i tam nocleg.
No i koniecznie weź udział w forumowym konkursie o Bieszczadach, a z pewnością do sierpnia poszerzysz swą wiedzę o tym zakątku :D
topic893-60.html
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 19 kwi 2011, o 07:34

A ja Cie odeśle do przeczytania mojego topicu http://bieszczadzkieforum.pl/topic916.html. Tutaj Koleżanki i Koledzy z forum podali wiele ciekawych modyfikacji tras, które sam sobie wymyśliłem a przebiegały mniej więcej w Twoich okolicach docelowych:) Może coś wyłuskasz :)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Elka » 19 kwi 2011, o 11:36

Dziękuję wszystkim!

Na pewno coś pokombinuję z tym 4 i 5 dniem. Faktycznie nie bardzo się opłaca dreptać z powrotem do Chatki :| . Z tym Dwernikiem to też b.fajny pomysł. A Kremenarosa nie wliczyłam, bo przeczytałam na forum perę uwag, że nie warto, bo nic stamtąd nie widać? ;) Planowałam też tak, żeby - w miarę możliwości oczywiście - nie zmieniać noclegu co noc.

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś uwagi to się polecam :mrgreen:

pozdr!
Elka

Postprzez Elka » 19 kwi 2011, o 16:36

A jak tam z tymi noclegami? Z Waszego doświadczenia, to bardzo ciężko będzie coś znaleźć?? Czy w środku sezony można w ogóle liczyć na np. zakwaterowanie w Ustrzykach czy schroniskach bez rezerwacji? (o ile taka jest możliwa w ogóle) Bo zupełnie nie wiem na co mamy liczyć. Czy mam już brać za telefon i rezerwować coś żeby się nie obudzić potem w lesie?:)
Elka

Postprzez lidkru » 19 kwi 2011, o 19:03

jeśli chodzi o schroniska PTTK (czyli np Chatka czy Jaworzec), to w statucie jest punkt, który mówi, że jesli nawet nie ma wolnego łózka, to nie mogą wyrzucić Cię w ciemną noc , tylko dac choćby miejsce na podłodze :). I tak często bywa, że tzw. gleba jest gęsto zaludniona. Ustrzyki w sierpniu na pewno mają obłożenie, jesli znasz dokładnie termin swego wyjazdu, to radziłabym Ci jakąś rezerwcję, np. w Hoteliku Bialym. W Jaworzcu nie ma takiego tłoku, to bacówka trochę na uboczu gł. szlaków, ale , wierz mi, naprawdę bardzo urokliwa.
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Elka » 20 kwi 2011, o 09:27

Dziękuję za rozjaśnienie sprawy:) Już niedługo poznam dokładny termin. W takim razie o schroniska się nie martwię a do Ustrzyk będę od razu dzwonić.
Elka

Postprzez lidkru » 20 kwi 2011, o 09:39

koniecznie bywaj na naszym forum, jest tu parę osób, które posiadają mega wiedzę, gdzie iść, spac, etcetera (i nie mam tu siebie na myśli!!). A forumowy konkurs jest też kopalnią przydatnych informacji, naprawdę :)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 20 kwi 2011, o 12:33

tudzież zawsze możesz przesłać swoje bieszczadzkie zdjęcia i wysłać je do innego konkursu :) A forum bardzo przyjazne:) takie wirtualne ognisko:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi