Tygodniowa wędrówka - jakimi szlakami ?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Tygodniowa wędrówka - jakimi szlakami ?

Postprzez moorsoldaten » 23 lip 2012, o 10:16

Wybieramy się z żoną (po raz pierwszy w Bieszczady) na tygodniową wędrówkę. Samochód zostawiamy w domu i jak to kiedyś bywało idziemy z plecakami i wszystkim co jest potrzebne do przeżycia na szlaku, wyłącznie na własnych nogach. Nie jesteśmy nowicjuszami w chodzeniu po górach jednak z uwagi na 13 letnią przerwę w tego typu wycieczkach i konieczność niesienia kilku kilogramów więcej, szukamy rady odnośnie wyboru szlaku (ów). Zależy nam na tym żeby trasa była ciekawa i możliwie mało "schodzona". Może ktoś z was ma jakiś pomysł ?
moorsoldaten

Re: Tygodniowa wędrówka - jakimi szlakami ?

Postprzez lidkru » 23 lip 2012, o 11:29

to "schodzenie" zależne jest od pory- w wakacje gęsto jest chyba wszędzie poza szlakiem granicznym ( bo tam widoków jakby mniej), kiedy zamierzacie ruszać? My w naszym plecakołażeniu mieliśmy jeszcze dłuższą przerwę, pojechaliśmy w Bieszczady w październiku na tydzień , auto zostawiliśmy w Wetlinie i poszliśmy tak:
1. Wetlina-dział- M.Rawka- schronisko pod M.Rawką
2. pogoda barowa , więc ucieczka busem do Ustrzyk Grn ( a pierwotnie miała być w planie W.Rawka, Kremenaros, powrót na W.Rawkę i zejście niebieskim szlakiem do Ustrzyk :-) )
3. czerwonym szlakiem na Szeroki Wierch , potem Tarnica i zejście niebieskim do Wołosatego, powrót do Ustrzyk G.
4. Ustrzyki G.- czerwonym szlakiem na Poł.Caryńską, -Berechy- Poł.Wetlińska- nocleg w Chatce P.
5. Chatka Puchatka- Poł.Wetlińska- Prz.Orłowicza-Smerek-powrót do przełęczy - czarnym szlakiem do bacówki Jaworzec
6. Jaworzec-Łuh - Sine Wiry- Jaworzec
potem dobrzy ludzie podrzucili męża do Wetliny po auto i powrót do szarej rzeczywistości ;-)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez moorsoldaten » 23 lip 2012, o 12:24

W Bieszczady dotrzemy 4 lub 5 sierpnia.
moorsoldaten

Postprzez lidkru » 23 lip 2012, o 14:32

no to połoniny będą oblegane, ale jeśli wstajecie o świcie, to jest szansa na mniejszy tłok :) , za to szlak do Jaworca jest z reguły pusty, szłam tamtędy chyba 4 razy (maj i pażdziernik ) i spotkałam raz 4 osoby :)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez długi » 23 lip 2012, o 22:35

A może nie tak "wysoko"?
Weź mapę i pokreśl ołówkiem: Komańcza - Rabe - Jabłonki - Łopienka - Jaworzec - Tworylne - Krywe - dalej jak sił i czasu wystarczy, można do Stuposian przez Dwernik Kamień, Caryńskie. Jak sił zbraknie, zakończysz w dowolnym miejscu, nawet w Duszatynie ;)
Pozdrawiam,
Długi
"Kropla zimnej wody dodaje szklance koniaku aromatu"
J. Tuwim
długi
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lidkru » 24 lip 2012, o 09:12

nie obligował Was będzie żaden punkt końcowy , co najwyżej własne pomysły, a na takich wędrówkach dla mnie najważniejsze jest nietrzymanie się wcześniej założonego planu (albo - jak mawia młodzież - spontan :lol: )
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 24 lip 2012, o 12:45

nooooooo, taki spontan sobie zorganizowaliśmy z Kasią ostatnio i zamiast wędrówek po całych Biesach... skonczylismy w Łopience, spacerem na Tworylne z Terki. Ale cały wyjazd rewelacyjny. Pogoda jerzom dopisała i nowe doświadczenia wedrówkowe mamy.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez moorsoldaten » 24 lip 2012, o 13:13

Bardzo Wam dziękuję za pomoc. Co się zaś tyczy "spontanu" to powiem tak - przeszedłem Karpaty z północy na południe w okolicach drogi 7C a mój plan polegał na tym żeby moja kochana żona myślała że mam jakiś plan. Czasem, zwłaszcza w Rumunii, planowanie czegokolwiek mijało się z celem jednak dla lepszego samopoczucia małżonki, trasę miałem rozpisaną z drobnymi detalami. To samo działo się wcześniej w Tatrach czy Dolomitach - był jakiś plan który nigdy nie pokrywał się z rzeczywistością ale był. Współistnienie z osobą o zero-jedynkowym postrzeganiu świata nauczyło mnie tego że niektórym z nas do pełni szczęścia potrzebny jest jakiś plan. Zatem jeszcze raz dziękuję Wam za rady i zabieram się do kreślenia ścieżek ;)
Pozdrawiam serdecznie,
Krzysiek.
moorsoldaten

Postprzez lidkru » 24 lip 2012, o 13:37

tylko potem sie pochwal :)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi