Tygodniowa wyprawa w Bieszczady dla początkujących

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Tygodniowa wyprawa w Bieszczady dla początkujących

Postprzez MarcinT » 18 sie 2017, o 17:17

Witam wszystkich :).

Razem z kolegą wpadliśmy na pomysł, aby we wrześniu wybrać się na tygodniową włóczęgę po Bieszczadach. Rzecz w tym, że nie mamy zbyt dużego doświadczenia ani rozeznania w Bieszczadach, dlatego chcielibyśmy się dopytać co bardziej doświadczonych wędrowców. Nasz cel jest taki - wyciszyć się, jak najwięcej zobaczyć, być może poznać kogoś na szlaku, a do cywilizacji schodzić tylko w razie największej potrzeby. Noclegi chcielibyśmy odbyć wszystkie w namiocie.

Po pierwsze, jak ułozyć trasę? Skąd wyruszyć, aby zawsze na noc dotrzeć na miejsce przeznaczone do biwakowania? Co najbardziej warto zobaczyć?
Co wziąć na taką wyprawę? Mamy oczywiscie namiot, śpiwory, nie trzeba nam również mówic o zapasowej bieliźnie czy innych tego typu rzeczach. Ale co takiego, o czym nowicjusz mógłby nie pomyśleć (dodam, że mój kolega już od paru lat jeździ na wyprawy rybackie, więc mniej więcej wie, jak przygotować się do kilkudniowego nocowania pod namiotem itp.)?

Z góry dziekuję za pomoc, szczególnie za pomoc w układaniu trasy :D.
MarcinT
Stonka bieszczadzka

Re: Tygodniowa wyprawa w Bieszczady dla początkujących

Postprzez lidkru » 19 sie 2017, o 09:21

miejsc przeznaczonych do biwakowania : co to dla was znaczy? pola namiotowe? to już cywilizacja. ew. można do baz namiotowych, ale te we wrześniu już nie działają, pozostaje nocowanie na dziko, czego teoretycznie robić nie wolno...
jak chcecie się dostac w Bieszczady?
poczytaj np te tematy

wloczega-na-poloninach-t1060.html

pierwszy-raz-w-bieszczadach-t1554.html

jak-szostka-w-totolotka-t2060.html

pierwsza-wizyta-w-lupkowie-t2220.html

na-manowcach-t2215.html

a ja to bym tak naprawdę radziła; Wziąć mapę i iść po prostu niebieskim szlakiem wzdłuż granicy. Po drodze schronisko w Łupkowie i Balnica, jakieś wiaty po stronie słowackiej. Mało cywilizacji, dużo dzikości :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez MarcinT » 19 sie 2017, o 17:38

No właśnie nie wiemy, jak z tym nocowaniem na dziko, bo najchetniej robilibyśmy to pod namiotem, a nie wiemy, gdzie takie namioty można rozbić. Do Bieszczad możemy dostać się z każdej strony, chodzi właśnie o to, mamy samochód i jesteśmy mobilni ;). Chodzi właśnie o to, aby ktoś pomógł ułożyć tę trasę i żebyśmy wiedzieli gdzie zacząć, którędy iść, gdzie skończyć itp ;)
MarcinT
Stonka bieszczadzka

Postprzez kuusamo » 20 sie 2017, o 08:44

wyciszyć się to raczej w Beskidzie Niskim. Tam możecie uprawiać prawdziwą włóczęgę i biwakować w zasadzie gdzie chcecie....
precz z kubkami termicznymi
kuusamo
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lidkru » 20 sie 2017, o 09:06

nikt za Was nie uloży trasy, bo nikt nie weźmie odpowiedzialności za nieznanych sobie ludzi. Możemy co nieco podpowiedzieć. Pod namiotem na terenie parku nocować nie wolno, jedynie przy schroniskach lub w bazach namiotowych. Możecie zostawić auto w Cisnej, tam łatwo się dostać, zeby wracać potem do domu. Mapę macie?
to popatrz sobie: autobusem do Nowego łupkowa, i na niebieski szlak, nocujecie w Balnicy (polecam miejsce)a potem dalej na wschód. Najblizsza cywilizacja to dopiero w okolicach Rawki /można zejść do schroniska, lub Ustrzyk G.
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez kruk » 24 sie 2017, o 21:16

Nie chcę niczego narzucać, ale możecie śmiało korzystać z moich pomysłów i doświadczeń. Byłem akurat tydzień. Zupełnie improwizowałem, plany kolejnych wycieczek układałem z dnia na dzień. I jestem bardzo zadowolony z tego, co wyrzeźbiłem. Byłem co prawda w Bieszczadach któryś raz, ale po raz pierwszy miałem okazję skupić się tylko na wędrowaniu. Bo kiedyś to albo poznałem ciekawych ludzi i siedziałem z nimi w jednym miejscu, albo jeździłęm konno, albo byłem ze sklepem harcerskim, albo z narzeczoną i zajęci byliśmy najbardziej sobą i tak dalej i tak dalej. Miejsca, które obejrzałem mogę z przekonaniem polecić. To takie zupełne podstawy, zresztą mocno niekompletne. W relacjach to opisałem już, ale zdubluję. Bierzcie, co chcecie z tego: https://bieszczadysite.wordpress.com
kruk
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi