U kowala

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

U kowala

Postprzez grażyna » 19 sie 2011, o 21:39

Wiosną lekarz z powodu kłopotów z płucami zalecił mi wyjazd w góry Wybrałam Bieszczady, a dokładniej Łobozew Dolny w gminie Ustrzyki Dolne. Jest to wieś malowniczo położona wśród gór niedaleko Soliny. W zaleceniach lekarz nie ujął poznanie cudownych ludzi, którzy rozwieją moje wątpliwości co do wyścigu szczurów. Ludzie, u których mieszkałam zachowali czystość serca: są gościnni, nie zmanierowani, ekstrawertyczni, życzliwi i sympatyczni - to teraz rzadkość.Swoim gościom stworzyli warunki jakich nie powstydziłby się czterogwiazdkowy hotel w Egipcie, Turcji, czy Krecie. Twierdzę, że ich pokoje dorównują standardom światowym - są w nim meble, lampki, lodówka, telewizor, czajnik, wszelkie naczynia, etc, do dyspozycji ma się własną łazienkę.Atrakcją jest też pójcie z gospodarzem na ambonę do lasu, aby popatrzeć na zwierzęta. Pan Ryszard jest myśliwym. Pani Maria - jego żona wybornie gotuje. Za jej posiłki dałabym siedem gwiazdek. Jadłam dziczyznę - też wyborna. Dzieci ich są przesympatyczne i komunikatywne.Fakt, że spędziłam tam bajkowe 14 dni, i nie żałuję. Byłam w wielu miejscach na świecie, ale serce zostało w Łobozewie Dolnym. Rzadko wracam w to samo miejsce, ale tutaj chcę wrócić
Aniołowie czasami wracają pani Mario.
Jeśli mi czas pozwoli to przyjadę jeszcze raz do Was - do Państwa Marii i Ryszarda Janczak Łobozew Dolny 35a do pensjonatu " U kowala"
I jeszcze raz dziękuję za serce, wspaniały nastrój, życzliwość.
Jedźcie ludzie w Bieszczady - są dzikie, piękne i ludzie jak z bajki - jest to Raj na ziemi polskiej
Grażyna Koronkiewicz
grażyna
Stonka bieszczadzka

Re: U kowala

Postprzez paw » 22 sie 2011, o 20:16

warto zapamiętać bo czuję że to od serca,ale dodam że podobnych miejsc jest w Bieszczadach więcej,ja polecam zajazd Niedzwiadek w Smereku u PP.Małgosi i Piotra Gucwa, standard pokoi tak jak podałaś,no i wspaniała kuchnia,dużo życzliwości,wspaniałe miejsce na wypady w pobliskie góry i okolice,a U Kowala kiedyś zawitam :) pozdrawiam
paw
Stonka bieszczadzka

Postprzez grażyna » 23 sie 2011, o 16:51

Dz.Bardzo. Też pewnie skorzystam z Niedźwiadka. Bieszczady dopiero co poznałam, a mają magię przyciągania, choć na chwile wpadnę zobaczyć Niedźwiadka, lecz serce zostało U kowala.
pozdrawiam
GK
grażyna
Stonka bieszczadzka

Postprzez paw » 24 sie 2011, o 08:52

widzę że Bieszczady urzekły Cię od pierwszego wejrzenia,....i ja uległem magii gór lecz było to 42 lata temu....na Jamnej ,z której zobaczyłem potęgę Tatr,i tak zostało do dziś.Natomiast w Bieszczady zawitałem po raz pierwszy w 1978 roku,wtedy były jeszcze "dziksze "niż dzisiaj,a trasa przez Duklę,Komańczą,Chryszczatą aż na Połoniny do samych Ustrzyk Górnych spowodowała że wracam tam przez te wszystkie lata po kilka razy w roku.Tak jak powiedziałaś,działa magia przyciagania tych gór,tam życie ma inny smak....pięknie to ujełaś: "raj na polskiej ziemi" ....i niech tak trwa.
Życzę Ci samych powrotów w ten uroczy zakątek bo ja tylko tam wracam :)
Pozdrawiam
paw
Stonka bieszczadzka

Postprzez grażyna » 24 sie 2011, o 18:42

Dzięki.Może kiedyś spotkamy się na trasie do Cisnej.
pozdrawiam
GK
grażyna
Stonka bieszczadzka

Powrót do Noclegi