Żubr oprowadza po Bieszczadach

Recenzje, nowości, polecane tytuły

Żubr oprowadza po Bieszczadach

Postprzez amfa » 17 mar 2010, o 13:53

Witam
Baaardzo mocno zależy mi na posiadaniu mapy "Żubr oprowadza po Bieszczadach". Jeśli ktoś miałby możliwość udostępnienia/sprzedaży - proszę o kontakt. Pozdrawiam
amfa

Re: Żubr oprowadza po Bieszczadach

Postprzez lucyna » 17 mar 2010, o 16:01

amfa napisał(a):Witam
Baaardzo mocno zależy mi na posiadaniu mapy "Żubr oprowadza po Bieszczadach". Jeśli ktoś miałby możliwość udostępnienia/sprzedaży - proszę o kontakt. Pozdrawiam

Mam, dam ale za to musisz stać się stałym naszym Współforumowiczem. ;)
lucyna
Zbanowany

Postprzez Prezesik_22 » 6 kwi 2010, o 10:29

Witam
miałbym taka sam prosbe o ta mapke :)
i zrobie za nia wszystko
Prezesik_22

Postprzez IraS » 6 kwi 2010, o 10:38

Co wy macie takie ciśnienie na tą mapę ? Toż to pomniejszona mapa Bieszczady wyd. Ruthenus. No chyba że ma teraz jakąś wartość kolekcjonerską :)
IraS
Administrator

Postprzez Piotr_S » 6 kwi 2010, o 10:41

IraS napisał(a):Co wy macie takie ciśnienie na tą mapę ?

Też nad tym dumam :) Co takiego jest w tej mapie, może coś przeoczyliśmy? :) A może ktoś to propaguje jako "tajemne" miejsca, itd. :D No chyba, że w celach kolekcjonerskich - to rozumiem.
Piotr_S
Administrator

Postprzez lucyna » 6 kwi 2010, o 11:29

IraS napisał(a): Toż to pomniejszona mapa Bieszczady wyd. Ruthenus.

Nie tylko pomniejszona ale i bardziej prosta i czytelna. Mapy Wojtka są bardzo ciekawe ale przeciętny turysta gubi się w nazwach toponomastycznych. Tu one są podane w ograniczonej ilości. Zresztą nie tylko przeciętny turysta ale i baba bieszczadzka lubią mapy czytelne. Przeważnie z niej korzystam. :mrgreen: jak już muszę korzystać z mapy. Gadałam na ten temat z Barszczem ale nie wiem czy zdecyduje się na wydanie tej mapy komercyjnie.
Oczywiście ma ona wartość kolekcjonerską. Co do tego nie mam wątpliwości. Oprócz tego naniesione na nią są ostoje żubrów.
lucyna
Zbanowany

Postprzez IraS » 6 kwi 2010, o 11:43

Z tymi ostojami to bym nie histeryzował raczej to tereny występowania, ktoś może pomyśleć, że mając tą mapę wytropi zaraz żubra ;). Mapa jest zubożona o wiele nazw, ale jej skala i format raczej nie sprawiają, że jest czytelna - oczy można sobie popsuć próbując przeczytać jakąś nazwę.
IraS
Administrator

Postprzez vm2301 » 6 kwi 2010, o 12:15

Czy jest do zdobycia mapka Komańcza/WolaMichowa i okolice (tytułu nie pamiętam) analogiczna do mapy Krukara Baligród i okolice (ta wydana przez Ruthenus w skali 1:25k)? I czy jest podobna okolic Cisnej?

Gdzieś już o tym pisano, ale poświąteczne lenistwo nie pozwala mi szukać;)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Prezesik_22 » 6 kwi 2010, o 13:35

Witam
Gdzies przeczytałem ze mapka dokladnie opisuje miejsca wystepowania zubra, a druga sprawa to jeszcze takiej nie mam :)
Od paru lat, w wolnych chwilach penetruje okolice Rajskiego tropiac zwierzatka z aparatem, mam juz kilka ciekawych fotek i spotkan :) m.in z brunatnym ale zubr zawsze mi uciekal, wiem ze maja stadko w okolicach tworylnego, bylem tam kilka razy i nic. dlatego po cichu licze ze ta mapka mi pomoze a przynajmniej wskaze inny kierunek poszukiwan :) oto i powod mojego parcia na mapke :P. A na caly dlugi weekend majowy mam rezerwacje domku w rajskim wiec bedzie i czas i miejsce zeby znowu podeptac za tym cudnym zwierzatkiem :)
Pozdrawiam serdecznie
Prezesik_22

Postprzez IraS » 6 kwi 2010, o 13:49

Prezesik_22 napisał(a):Witam
Gdzies przeczytałem ze mapka dokladnie opisuje miejsca wystepowania zubra, a druga sprawa to jeszcze takiej nie mam :)
Od paru lat, w wolnych chwilach penetruje okolice Rajskiego tropiac zwierzatka z aparatem, mam juz kilka ciekawych fotek i spotkan :) m.in z brunatnym ale zubr zawsze mi uciekal, wiem ze maja stadko w okolicach tworylnego, bylem tam kilka razy i nic. dlatego po cichu licze ze ta mapka mi pomoze a przynajmniej wskaze inny kierunek poszukiwan :) oto i powod mojego parcia na mapke :P. A na caly dlugi weekend majowy mam rezerwacje domku w rajskim wiec bedzie i czas i miejsce zeby znowu podeptac za tym cudnym zwierzatkiem :)
Pozdrawiam serdecznie

To będziesz zawiedziony, na mapie są to dość sporę okręgi obszaru gdzie mniej więcej występuje. Weź pierwszą lepszą mapę Bieszczadów, wbij cyrkiel w Krywe, rysik rozstaw do Rajskiego, narysuj kółko i będziesz miał to co na mapie ;). Więc raczej ta mapa ci nie wskaże, gdzie w danym momencie jest stado a, że urzęduje w dolinie Sanu to chyba wiesz bez mapy.
IraS
Administrator

Następna strona

Powrót do Mapy, przewodniki i inne wydawnictwa z regionu