Uchwyt samochodowy do laptopa

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: Uchwyt samochodowy do laptopa

Postprzez Piotr_S » 25 mar 2009, o 22:53

krysia napisał(a):Tu nie trzeba akurat żadnych badań-samochód na światłach jest lepiej widoczny z daleka.

Ale badania zrobili i wyszło jak wyszło. A celem wprowadzenia tego przepisu miała być poprawa bezpieczeństwa i zmniejszenie liczby wypadków - nic takiego nie nastąpiło.
Piotr_S
Administrator

Postprzez krysia » 25 mar 2009, o 23:00

A celem składki na ubezpieczenia zdrowotne np. jest zapewnienie nam super opieki medycznej, no dobra nie super ale na przyzwoitym poziomie, nic takiego nie nastąpiło, ale czy to powoduje, że sama ta idea zła była/jest?
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 25 mar 2009, o 23:07

krysia napisał(a):A celem składki na ubezpieczenia zdrowotne np. jest zapewnienie nam super opieki medycznej, no dobra nie super ale na przyzwoitym poziomie, nic takiego nie nastąpiło, ale czy to powoduje, że sama ta idea zła była/jest?

Poddaje się :D
Piotr_S
Administrator

Postprzez krysia » 25 mar 2009, o 23:08

:mrgreen: :lol: :D
lecz obojętność,
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez vm2301 » 26 mar 2009, o 10:24

Jakoś nie widzę sensu takiego ustrojstwa.

Nawet jak ruszałem w trasę 1300 km, to przecież co 2-3 godziny krótki postój dla rozprostowania kości jest wskazany, a wtedy można sobie te maile i inne pierdoły posprawdzać.

Na ogół nie czuje potrzeby być ciągle online;) Jestem w stanie wytrzymać kilka godzin bez pitolenia w w internecie, a jak juz muszę sie skontaktować, to telefon jest nie do zastąpienia.

GPS na drodze jest mi zbędny - mapa, oczy i olej we łbie wystarcza mi.

A gadanie na Skypie, czy GG podczas jazdy jest niebezpieczne. A jako pasażer korzystam z przyjemności prowadzenia ewentualnie rozmowy bynajmniej nie wirtualnej;)

Podsumowując, lepiej już te kasę przelać na jakiś zbożny cel albo przepić;)

Pozdrawiam:)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez karabin_bojowy » 26 mar 2009, o 15:41

- to może ja nie wchodząc w zasadność posiadania owego urządzenia podam przykłady innych rozwiązań technicznych......

http://www.allegro.pl/item577124348_uch ... f_vat.html

http://www.allegro.pl/item577124354_uch ... f_vat.html

:shock: i nie zagłębiajmy się w ceny.... skoro powstał taki produkt, czyli było zapotrzebowanie, czyli jak kogoś stać, to nie ma dyskusji..... / bo zakładacie, że wszyscy mają tamtamy ;) i inne takie z mapami i gadającymi Hołowczycami - *a u mnie gada Edek z fabryki kredek :mrgreen: a moze ktoś zamiast setek urządzeń i kabli ma wszystko w laptopie...ha? /...
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krysia » 26 mar 2009, o 17:21

No właśnie tu tkwi sedno problemu, że powinien być zakaz używania laptopa podczas jazdy, więc i uchwyt choćby za darmo będzie zbędny.

PS-Edek to ten co bluzga? :lol: myślałam, że Czesiek, ale i tak jest rewelacyjny, myśmy płakali ze śmiechu jak się darł na nas, że kto nas geografii w szkole uczył :mrgreen:
lecz obojętność,
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez karabin_bojowy » 26 mar 2009, o 17:34

krysia napisał(a):No właśnie tu tkwi sedno problemu, że powinien być zakaz używania laptopa podczas jazdy, więc i uchwyt choćby za darmo będzie zbędny.

no w takim razie, również wszelkiego rodzaju palmtopów, nawigacji i innych takich .... a skoro sama używasz, co uświadamia nam poniższa wypowiedź... 8-) .... to takie podwójne widzenie.... :P .... Czym uzasadnisz możność używania ww. sprzętu, przy równoczesnym zakazie używania laptopów? :P

krysia napisał(a):PS-Edek to ten co bluzga? :lol: myślałam, że Czesiek, ale i tak jest rewelacyjny, myśmy płakali ze śmiechu jak się darł na nas, że kto nas geografii w szkole uczył :mrgreen:

nie - mój Pan Edek z fabryki kredek alias Andrzej, nie przeklina, ewentualnie w ramach fantazji ułańskiej, zamienia się we frywolną tajkę..../ :twisted: ku ogólnej rozpaczy mojego męża.../
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krysia » 26 mar 2009, o 17:54

Ja nie mam nawigacji-ogłupia strasznie :mrgreen: . Dobra jest w miastach-bez dwóch zdań, ale na trasie masakra, potem się w ogóle nie pamięta drogi.
A poza tym kto by montował laptopa, żeby na nim odpalić mapę tylko?ślepy jakiś, ale wtedy kto mu dał prawo jazdy-on tira nie zauważy!Piotr wyraźnie napisał, że mu się nudzi i chciałby GG np mieć, ale ponieważ za pisanie smsów podczas prowadzenia pojazdu są kary pieniężne to myślę, że i za to by były. Puki co to w ogóle nie jest powszechne i naprawdę trzeba być mega gadżeciarzem, żeby z laptokiem w drogę wyruszać. Nic nie powinno rozpraszać uwagi kierowcy: ani nawigacja, ani laptop, ani skrzeczący dziad na siedzeniu dla pasażera-dlatego też i ja sama lubię jeździć :mrgreen: :lol:
lecz obojętność,
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez karabin_bojowy » 26 mar 2009, o 18:10

- ale to Irek chce nabyć ... :mrgreen: Piotr z tego co zrozumiałam "gdybał" ....

- tak jakby w miastach 8-) nie trzeba by zapamiętać drogi....

- kiedyś "auto" też uważano za gadżet .... 8-)

- nie koniecznie ślepy, wystarczy, że ktoś nie lubi dotykowego ekranu :P...

- podobne urządzenia wraz z laptopami, są montowane w radiowozach, aby policjant mógł mieć szybki dostęp np.: do danych o skradzionych autach...

- nie tak męczące są skrzeczące dziady na siedzeniu pasażera, jak wiecznie jęczące i marudzące baby... :mrgreen: :twisted:

- http://j-klimek.ovh.org/" target="_blank :D tralalalalalalalala.... i już mi lepiej....
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt turystyczny