Uraz

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Uraz

Postprzez Klara » 25 lip 2011, o 09:32

Kochani, byłam pierwszy raz w górach i przesadziłam... 10 godzin dziennie przez 3 dni zrobiło swoje.

Kolana to chyba standard jeśli chodzi o urazy więc o to nie pytam...

Stopy...

Mam spuchnięte 4 palce. Paluch i malutki w obu stopach. Cholernie bolą mnie paznokcie tych palców ale nie mam ich ciemnych więc chyba nie będą mi schodziły. Ogólnie mam spuchnięte stopy... Smarowałam sobie żelem przeciwbólowym ale to nie pomaga. Palce aż mi pulsują.

Z Bieszczad wróciłam dwa dni temu. Zakładanie krytego obuwia to dramat.

Czy można w tym wypadku uniknąć wizyty u lekarza?
Ostatnio edytowano 25 lip 2011, o 09:44 przez Klara, łącznie edytowano 1 raz
Klara
Stonka bieszczadzka

Re: Uraz

Postprzez lidkru » 25 lip 2011, o 09:35

pewnie mozna, ale po co się męczyć? Nie lepiej isć od razu po pomoc? :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 25 lip 2011, o 12:26

Współczuję!!! Myślę, że uraz spowodowany jest raczej złym doborem obuwia. Ja mam też z tym kłopoty (pewnie stopy nietypowe). Mnie pomaga moczenie w letniej wodzie z dodatkiem wody borowej. A najlepiej rzeczywiście skonsultować z lekarzem.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez skazaniec » 23 sie 2011, o 11:17

heh...tez tak mam...pierwsza wędrówka w sezonie zazwyczaj daje mi tak w kość. Czy to dobór obuwia, czy indywidualna delikatność - sprawa otwarta. Warto profilaktycznie dbać o swoje stopy po wypadzie...umyć, unieść w górę. Są żele kojące, są domowe metody:) Warto - później stopy się odwdzięczą:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez mazg » 23 sie 2011, o 20:12

hej,
myślę, że powodem było schodzenie z gór w źle zasznurowanych butach. Za luźny dół buta. Prz y wchodzeniu OK, przy schodzeniu dół ciasno, góra luźno- inaczej stopa ie zsuwa i opiera na paluszkach. Paznokieć z palucha nowy będzie za rok :) pozdrawiam
mazg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 24 sie 2011, o 11:58

Klara napisał(a):Kolana to chyba standard jeśli chodzi o urazy więc o to nie pytam...

A czemu... "standard"?
Ja przy mojej 60-tce na karku i zazwyczaj minimum 10-tce na plecach takiego standardu nie znam... na szczęście!
No tak, ale ja się nigdy nie wstydziłem łazić "na kijach"...
mazg napisał(a):hej,
myślę, że powodem było schodzenie z gór w źle zasznurowanych butach.

Też mam podobne skojarzenia.
Albo dały "popalić" w ogóle źle dobrane buty...
Podejrzewam, że dużo za miękkie.
A jeśli w nich na dodatek były skarpetki stilonowe, to... daj Boże zdrowie!
Gdyby były jakieś fotki, to może by się dało powiedzieć coś bardziej konkretnego...

A tak doraźnie "po"...
Ja bym sobie zaaplikował długie wymoczenie w ciepłej wodzie z solą (lepiej z kwasem borowym!), a potem smarowanie, ale nie czymś przeciwbólowym, a... chłodzącym. Mnie pomaga "Końska maść" w wersji chłodzącej - zielonej! Jest i rozgrzewająca (czerwona), ale tej bym w tym wypadku zdecydowanie unikał.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi