Uwaga, ważne aktualności.

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Uwaga, ważne aktualności.

Postprzez lucyna » 1 maja 2010, o 05:00

Chciałabym abyśmy w tym wątku podawali ważne dla nas, dla turystów informacje. Na dobry początek chciałabym podzielić się następującymi wiadomościami.
1. Zamknięto wejście na ścieżkę dydaktyczną Tarnawa - Dźwiniacz, w punkcie kasowym nie sprzedają na tę trasę biletów. Powód prozaiczny: zostały zniszczone mosty na Tarnawce.
2. BdPN zamknął wejścia w Tarnawie na pomosty wiodące nad torfowiskami wysokimi. Powód; zniszczone dylowanki.
Magda obiecała dać znać jak infrastruktura szlaku zostanie naprawiona.
lucyna
Zbanowany

Re: Uwaga, ważne aktualności.

Postprzez lucyna » 1 maja 2010, o 07:20

Zostało przesunięte o miesiąc otwarcie nowego schroniska na Przesłupiu Caryńskim. Przedwczoraj przez przypadek ;) zaglądnęłam do doliny Caryńskiego z grupą. Mam bardzo mieszane uczucia jeżeli chodzi o nową Kolibę. Okolica zmieniła się, mi osobiście nowy budynek nie podoba mimo tego, że włożono dużo starań w jego wkomponowanie w otoczenie. Muszę jednak przyznać, że mniej razi niż przypuszczałam oglądając plan czy widząc rozgrzebaną budowę. Niewątpliwym plusem jest gont pokrywający dach całego schroniska. Mi osobiście podoba się surowe wnętrze, półbale ocieplone warkoczami ze słomy, kominek itd. Całość robi bardzo dobre wrażenie, jest przytulna. To będzie chyba dobre miejsce, poczułam tam dobrego ducha. Bardzo podobają mi się schody z półbali. Pokoje różnej wielkości, łazienki chyba są tylko na korytarzach (nie zaglądałam do wszystkich pomieszczeń). Suma sumarum: umarł król, niech żyje nowy król. Schronisko ma być otwarte od początki czerwca o ile nie będzie dalszych poślizgów. Oby im się udało, trzymam kciuki, mimo dużych wątpliwości.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 5 maja 2010, o 21:42

Aktualność mało ważna.
Wg ćwierkających w Cisnej wróbelków ma być rozebrana atamania Szocińskiego. Powód: walka o klienta, pamiątki mają być kupowane w jedynym słusznym miejscu czyli galerii obok Łemkowyny.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Wojtek1121 » 6 maja 2010, o 13:22

Czy nie można powstrzymać zapędów rozebrania Atamanii jakąś akcją?
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 6 maja 2010, o 17:29

Po ostatnim świństwie, które zrobił mi Szociński nie chcę mieć z nim nic wspólnego nie tylko służbowo ale i prywatnie. Mimo to zagotowałam się, gdy usłyszałam tę wiadomość. Nigdy nie polecę Łomkowyny, zrobię im niezły czarny PR. Poza tym będę obserwować jak facet strzela sobie w stopę. Czy on myśli, że ludzie tam zatrzymują się dla jego niezbyt smacznego żarcia? Tam atrakcją jest Siekierezada, galeria Agnieszki Słowik-Kwiatkowskiej nad Sikierą, galeria Czarny Kot i Atamania wraz z tym kultem zakapiorów. Nie będzie Ryśka to i jemu spadną dochody.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Wojtek1121 » 6 maja 2010, o 20:30

Lucyna dalej podtrzymuję , że trzeba coś zrobić, aby Atamania nie zniknęła z pod Siekierezady a przejściowe sympatie odłożyć chwilowo na bok.Gdy Atamania zniknie to już nigdy na pewno nie powróci a wraz z nią skupisko pewnych ludzi.Niebawem się spotkamy to może wspólnie coś wymyślimy, ciekaw jestem jakie jest stanowisko innych uczestników forum.
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 7 maja 2010, o 10:45

Wojtek1121 napisał(a):dalej podtrzymuję , że trzeba coś zrobić, aby Atamania nie zniknęła z pod Siekierezady [...]
ciekaw jestem jakie jest stanowisko innych uczestników forum.

Jeżeli właściciel placu podejmie taką a nie inna decyzję, z przyczyn np. ekonomicznych, to nic nie można zrobić. Brakuje w tym konkretnej informacji, brakuje info co na to Szociński, brakuje info czy w związku z tym Szociński wyniesie się całkiem z Cisnej, czy może będzie sprzedawał pamiątki 50m dalej, brakuje info co z budą, która stoi obok Atamanii - czy tez będzie rozebrana a jeśli tak to czemu jedna miałaby zostać a druga nie, itd.
Gdyby Szociński miał możliwość prowadzenia interesu gdzieś obok, to chyba sama Atamania nie jest problemem, bo ani to ważne miejsce ani cenna budowla.
I tak całe to miejsce, które powinno być wizytówką Cisnej, to jeden wielki chlew i można tam postawić jeszcze 5 Łemkowyn, 4 galerie i 3 Trolle na przeciw dla równowagi i chlew będzie dalej. Jak się mnie ktoś pyta jak trafić do Ryśka to mówię na ogół że jak wjedzie do Cisnej i zobaczy coś co przypomina miejskie dzikie wysypisko śmieci skrzyżowane ze szrotem to będzie właśnie tam. A mogłoby to być jedno z ładniejszych miejsc w Cisnej - mówię o tym placu + tym pseudoparkingu obok wraz z całym majdanem za kioskiem i placem za Harnasiem - co w sumie stanowi jedną całość (wizualnie).
Jeżeli Rysiek postawi budę na końcu Cisnej, to przewodnicy będą w dużej mierze wozić turystów do niego a nie pod Łemkowyne - tu Lucyna ma racje. Z tego co widziałem to Lemkowyna służy im głównie jako WC, bo nie jest celem dla turystów samym w sobie. A skupisko pewnych ludzi, o którym Wojtku piszesz zawsze sobie znajdzie miejsce.
Piotr_S
Administrator

Postprzez lucyna » 7 maja 2010, o 11:23

Piotr mnie nie interesuje Szociński. Nie wiem co myśli, czego chce. Wykreśliłam go, koniec, kropka. Napisałam post dlatego, że nie lubię tego rodzaju sytuacji, gdy jeden wygryza drugiego. Coby nie powiedzieć o zakapioryźmie to jest to jednak magnez przyciągający ludzi, wizytówka (pfu) regionu. Produkt turystyczny lansowany przez Potockiego i niektórych przewodników więc ludzie ciągną tam.
Sam plac jest jaki jest. I proszę mi tu nie krytykować parkingu. Udało nam się coś zrobić dzięki interwencji naszego jeszcze wtedy forum info. Poza tym tam jest bardzo sympatyczna Pani Parkingowa, którą wykupiłam, gdy chcieli Ją porwać, od swojej grupy za pół litra wiśniówki na koniaku. :lol: Długo można o Niej opowiadać. Galeria Czarny Kot ma pozostać. Lubię to miejsce, wpadam tam sobie na ploteczki, pośmiejemy się z Panią sprzedającą pamiątki, to jest także nasz punkt kontaktowy, a sprzedawane tam drobiazgi są ładne i tanie i nie produkowane w Chinach. Sama plusy.
lucyna
Zbanowany

Re: Uwaga ważne aktualności

Postprzez jan » 8 maja 2010, o 11:24

Pani Lucyno, zgadzam się z Panią odnośnie Atamani Pana Szocińskiego. Nikt nie jest święty ( i Pan Szociński) ale to jest Cisna: Siekierezada, Szociński, cmentarz z Zubowem, Radosem. Niech zostawią Atamanię,niech nie niszcząlegendy bo wraz ze śmiercią legendy umieramiejsce. Szkoda, że mieszkam tak daleko ( Poznań ), ale włączę się wkażdą akcję. Będęjak co roku w lipcu w Bieszczadach, i jak co roku odwiedzę Szcińskiego jakikolwiek On jest jest to Bieszczad. Jan
jan
Stonka bieszczadzka

Postprzez tomg » 24 cze 2010, o 07:54

... wczoraj dowiedziałem się, że dostał pismo nakazujące mu rozbiórkę Atamani....
tomg
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy