UWOLNIJ SIĘ W BIESCZADACH

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: UWOLNIJ SIĘ W BIESCZADACH

Postprzez Karpatia » 29 gru 2011, o 11:07

Piotr_S napisał(a):
Karpatia napisał(a):3. Nordic Walking

Dla mnie bomba, powinno być na pierwszym miejscu, bo nic tak nie kojarzy się z Bieszczadami jak Nordic Walking. Ta wyjątkowa atrakcja bieszczadzka z pewnością ściągnie tłumy chętnych, którzy porzucą chodzenie z kijami po parkach, chodnikach, jezdniach i pomiędzy blokami, gdyż jak NW to tylko Bieszczady :D

Piotrze! chodzenie z kijami jest stare jak świat. Teraz tylko kijki lepsze i nazwa inna, a i wilka odgonisz...
Nazwijmy to "Bies Łazik" Będzie OK! :)

Pozdrawiam
Karpatia
Stonka bieszczadzka

Postprzez kresowiak » 29 gru 2011, o 11:22

Zanim wymyslono Nordic Walking , kazdy lazik bieszczadzki mial kij w reku.To fakt ze dzis sa inne kije , ale nie wszyscy wiedza jak ich uzywac. Jesli to ma byc atrakcja bieszczadzka to mam mieszane uczucia .Z kijami czy bez zapraszam w Bieszczady.
kresowiak
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 29 gru 2011, o 18:42

Karpatia napisał(a):chodzenie z kijami jest stare jak świat. Teraz tylko kijki lepsze i nazwa inna, a i wilka odgonisz...

Właśnie. Toteż trudno wymieniać to jako atrakcję stricte bieszczadzką, coś co miałoby zachęcić do przyjazdu - bo niby czemu, skoro one są wszędzie i każdy teren się do tego nadaje. Osobiście NW postrzegam jako modę. Gdzie nie popatrzeć łażą ludzie z kijkami - w miastach, wioskach, po alejkach parkowych, lasach, jezdniach. Moda nad wyraz pozytywna, bo pomimo że z tego co widzę na ogół te kijki są albo ciągnięte, albo niesione, ewentualnie pałętają się bez sensu (ale lans jest), to jednak trzeba przyznać, że gdyby nie NW wielu z tych ludzi siedziałaby na dupie przed telewizorem.

Natomiast co do spotu - moim zdaniem ani ten, ani żaden inny jakiejś specjalnej ilości ludzi w Bieszczady nie przyciągnie. Spot były dobrym wspomagaczem przy w miarę dobrej koniunkturze samej w sobie, która obecnie jest w odwrocie. Nie ma on przyciągać osób znających Bieszczady - bo te wiedzą czego się tu spodziewać - tylko nowych. Nowi natomiast mają mnóstwo innych, ciekawych ofert do wyboru a dodatkowo Bieszczady mają coraz gorszy PR. Krótko mówiąc dopóki opinia o B będzie kuleć, to reklama nie pomoże (ani spoty, ani żadne tam kamerki tvn, itp.). A opinia ogólna niestety mówi że drogo, że nie ma co robić, że brak infrastruktury, itd. - nie wzięło się to raczej z sufitu, ani nie ja to wymyśliłem. Jak dodać do tego fatalną sprawę z Zalewem Solińskim, która mocno się w nadchodzącym roku odbije czkawką, brak śniegu zimą, itp. to można sobie produkować spocików do woli. Jest kasa, trzeba wydać, coś tam pewnie z tego spociku skapnie, ale na oczekiwany strumyk turystów bym za szybko nie liczył.
Piotr_S
Administrator

Postprzez lucyna » 29 gru 2011, o 19:04

Brak koniunktury, jak ja to lubię. Od października pracuję nad nowym sezonem. Kilka ofert, programów tygodniowo wypływa spod moich palców. Część ośrodków jest już sprzedana w przyszłym roku. Dziś na prośbę Unitry (mają już sprzedane terminy w przyszłym roku) jeździłam po ośrodkach z właścicielami biur podróży. Gdzie się nie obróciłam tam były albo remonty albo multum gości. Bieszczady w okresie sylwestra zapełnione na maksa, na skokach Lesko-Ski w Weremieniu i na Gromadzyniu w Ustrzykach D. tłok. Rundka po ośrodkach w okolicy Jezior wyglądała następująco: Zwierzyń Uroczysko ośrodek po remontach goście, część przyszłorocznego sezonu sprzedane, Pod Bukowicą w Myczkowcach mają nawet kilka turnusów zimowisk, część terminów sprzedanych, wakacje prawie całe, Bieszczady z Myczkowcach ośrodek pełen na sylwestra, w wakacje odchodzą od kolonii, tylko goście indywidualni, część miejsc sprzedanych, Solina Spa dawny Energetyk fju, fju luksus, moim zdaniem najlepszy w tej chwili ośrodek w regionie, na brak gości nie narzeka, nawet tych z najwyższej półki, międzynarodowe konferencje to już codzienność, Za Potokiem remont, rozbudowa, klienci walą oknami i drzwiami, a nawet porządnej strony nie mają, Halicz w Solinie remont obu obiektów, nie znam na tyle ośrodka aby cokolwiek powiedzieć o ich przyszłorocznych perspektywach, dawna Relawia obecny Skalny - super ośrodek, po remoncie, Daniel szaleje, będą nowe atrakcje, w biurze w krainie wilka ruch jak w ulu, mają pakiety, gości multum im się szykuje, Orzech w Bukowcu jeden wielki znak zapytania z pewnych powodów, ośrodek prosperuje nieźle, Viking w Ustrzykach Dolnych to jeden z moich ulubionych, klienci walą drzwiami oknami, a nawet nie mają strony internetowej. Sosnowy Dwór w Kalnicy super miejsce, mają gości z najwyższej półki, w sylwestra będę wodzić turystów z Kanady znanych profesorów astrofizyki. Jak tak ma wyglądać dekoniunktura to ja proszę o więcej.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 29 gru 2011, o 19:14

lucyna napisał(a):Jak tak ma wyglądać dekoniunktura to ja proszę o więcej.

Masz ciekawe skłonności do wypowiadania się za ogół. Czy to że Ty masz oferty i kilka ośrodków z którymi współpracujesz jest wykładnią całych Bieszczadów? W czyim imieniu się wypowiadasz? Czy również tych, którzy nie mogą znaleźć chętnych nawet na Sylwestra, mają pustki nawet w środku sezonu, itp? Czy te reklamy robią dla Ciebie i Twoich kolegów, którzy to nie możęcie się opędzić od turystów :shock: ?
Piotr_S
Administrator

Postprzez Karpatia » 29 gru 2011, o 19:23

No właśnie, dezinformacja spowodowana nierzetelnym przekazem stanu rzeczy przez tzw "Forumowych Reporterów'
To tak jak z tym śniegiem, którego w Bieszczadach podobno brakuje...

Podaję dla informacji:
W BIESZCZADACH OD WYSOKOŚCI 800m n.p.m, panuje piękna zima, śniegu pod dostatkiem tylko brać, uprawiać sporty itd... :) Szlaki przetarte, wieje lekki wiaterek, ale kto przyjedzie w Biesy jak tu 'chamstwo i oszustwo się szerzy' :)
Karpatia
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 29 gru 2011, o 19:33

Piotr_S napisał(a):

Masz ciekawe skłonności do wypowiadania się za ogół. Czy to że Ty masz oferty i kilka ośrodków z którymi współpracujesz jest wykładnią całych Bieszczadów? W czyim imieniu się wypowiadasz? Czy również tych, którzy nie mogą znaleźć chętnych nawet na Sylwestra, mają pustki nawet w środku sezonu, itp? Czy te reklamy robią dla Ciebie i Twoich kolegów, którzy to nie możęcie się opędzić od turystów :shock: ?

Trochę w tym co piszesz jest prawdy :oops: Wypowiadam się w imieniu osób z którymi współpracuję. Nie wiem co dzieje się w całych Bieszczadach. Piotrek coś mi nie gra. A czymże my się różnimy od innych? Niczym, staramy się być profesjonalistami, staramy się o stworzenie dobrego klimatu, harujemy jak woły. Zresztą znasz nas dobrze. Jestem pionkiem w tej grze.
Ne rozumiem Twego ostatniego zdania. Te reklamy? Te na tym Forum? Piotrek proszę Cię, zobacz na liczniki wyświetleń, jakąż to reklamą może być Forum.Poza tym ja też reklamuję to Forum jak mogę, staramy się w kilkoro je rozkręcać. Nie widzisz tego?

@ Karpatia
Dziś poczułam się świątecznie. Ośnieżona stokówka, cisza, spokój, idę sobie powoli bez celu przed siebie, obok przejeżdżają, galopują jeźdźcy na koniach, pędzą kuligi. Dla takich chwil warto żyć.
W górach warunki śnieżne są dobre, gadałam z Chłopakami z GOPR.
Ostatnio edytowano 29 gru 2011, o 19:37 przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 29 gru 2011, o 19:37

lucyna napisał(a):Ne rozumiem Twego ostatniego zdania. Te reklamy? Te na tym Forum?

Nie te, tylko te spoty, te kamery, te artykuły przyszłe np. w NG, te folderki, itp. Po co - skoro jest tak dobrze? :) Może i ja się nie znam, ale przez większość jesieni, zimy i wiosny bardzo duża liczba obiektów świeci pustkami. Nie zagląda tam poza wakacjami pies z kulawą nogą. To głównie im powinny pomóc reklamy a nie tym, którzy o turystów martwić się nie muszą.
Piotr_S
Administrator

Postprzez Karpatia » 29 gru 2011, o 19:46

lucyna napisał(a):
Piotr_S napisał(a):

Trochę w tym co piszesz jest prawdy :oops: Wypowiadam się w imieniu osób z którymi współpracuję. Nie wiem co dzieje się w całych Bieszczadach. Piotrek coś mi nie gra. A czymże my się różnimy od innych? Niczym, staramy się być profesjonalistami, staramy się o stworzenie dobrego klimatu, harujemy jak woły. Zresztą znasz nas dobrze. Jestem pionkiem w tej grze.
Ne rozumiem Twego ostatniego zdania. Te reklamy? Te na tym Forum? Piotrek proszę Cię, zobacz na liczniki wyświetleń, jakąż to reklamą może być Forum.Poza tym ja też reklamuję to Forum jak mogę, staramy się w kilkoro je rozkręcać. Nie widzisz tego?

@ Karpatia
Dziś poczułam się świątecznie. Ośnieżona stokówka, cisza, spokój, idę sobie powoli bez celu przed siebie, obok przejeżdżają, galopują jeźdźcy na koniach, pędzą kuligi. Dla takich chwil warto żyć.
W górach warunki śnieżne są dobre, gadałam z Chłopakami z GOPR.

Wiem, wiem! Byłam dzisiaj na Wetlińskiej żeby na własne oczy przekonać się jaka zima tego roku. Dawno nie widziałam takich pięknych nawisów śnieżnych. Szkoda tylko, że światełka zabrakło, bo fotki byłyby wspaniałe i wiesz co - turystów było sporo, ale to ci prawdziwi, którzy nie narzekają na byle niedogodność... :)

pozdrawiam
Karpatia
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 29 gru 2011, o 19:47

Karpatia napisał(a):To tak jak z tym śniegiem, którego w Bieszczadach podobno brakuje...

Nie sądzę, aby dezinformacja tu uprawiana (jak rozumiem) miała aż taki wpływ na turystów :D Na szczęście w internecie jest wiele stron, które podają informacje rzetelne. A te twierdzą, że na dzień dzisiejszy czynna jest jedna nitka w Arłamowie, Gromadzyń, Weremień (jedna trasa), Puławy (część) oraz Kalnica (30cm) i być może Bystre (fragment). Wszędzie 10-40cm. Pozostałe trasy oraz reszta wyciągów stoi i kwiczy, znaczy czeka na śnieg, który jest... Zapewne odwołany zostanie również bieg Z Kijem do Niedźwiedzia (chyba że szybko dopada) - w zeszłym roku nie odbył się z braku śniegu, mimo że był 3 razy przekładany.
Karpatia napisał(a):Szlaki przetarte, wieje lekki wiaterek, ale kto przyjedzie w Biesy jak tu 'chamstwo i oszustwo się szerzy' :)

GOPR twierdzi że dziś na Wetlińskiej wiał bardzo silny wiatr, widzialność 50m, śnieg. do 75cm. To chyba nie najlepsze warunki na górskie wycieczki, ale owszem da się - chyba że GOPR plecie lub sytuacja uległa poprawie w dzień.
Piotr_S
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy