w bieszczady z ciążą:)

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

w bieszczady z ciążą:)

Postprzez pablob6 » 20 maja 2012, o 20:54

Witam wszystkich, od 3 godz czytam wątki na forum. Mimo to postanowiłem założyć wątek
Nigdy nie byliśmy w bieszczadach, zawsze morze, tym razem będzie inaczej. W związku z tym proszę o pomoc. Jedziemy w lipcu z dzieckiem 4 lata i ciężarną żoną 5 miesiąc. Chcemy chodzić myślę, że do 5 km max dziennie, oczywiście nietrudnymi szlakami i żółwim tempem:). Poza tym dobrze by było aby w miarę szybko można w razie czegoś podjechać do lekarza,szpitala. Dla syna atrakcje typu kąpiel, zwierzęta, kajaki. Proszę również o info jak jest z dojazdami samochodem. Czy wszędzie można dojechać - tzn. aby nie czekać i nie być uzależnionym od prywatnych busów. Co byście zaproponowali jako bazę wypadową. Dodam, że z tego miejsca chciałbym wyjeżdżać na szlaki lub ciekawe miejsca do max 50-60km. Chcielibyśmy zobaczyć solinę, przejechać się kolejką, wodospad na potoku. Może ode razu polecicie jakąś kwaterę z wyżywieniem Planujemy tygodniowy pobyt.Z góry dziękuję za pomoc
pablob6
Stonka bieszczadzka

Re: w bieszczady z ciążą:)

Postprzez corofini » 21 maja 2012, o 09:38

W zeszlym roku w sierpniu w 6 miesiacu ciazy bylam w Bieszczadach, jeszcze trafilismy na okropne upaly przez co troche puchlam ale jakos dalam rade. Co do mozliwosci cieżarnej, wszystko zalezy od kondycji zony. Ja nie naleze do wyczynowców ale tez nie leze caly dzien przed tv, ale spokojnym krokiem weszlam na Połonine Wetlinska, bylam tez na Sinych Wirach , no i oczywiscie Łopienka- tu idzie sie po płaskim wiec spokojnie ciezarna sobie poradzi. Jeden dzien musialam sobie opuscic zeby odpoczac bo upaly i wysilek daly sie we znaki, wiec radze zabrac ze soba nospe ;) Solina to oczywiscie zadne wyzwanie, no moze jedynie ilosc turystów moze powalic z nog.
My nocowalismy w Bukowcu,to jest jakies 7 km od Polanczyka ( jak dobrze pamietam) ale tylko dlatego ze mielismy problem z noclegiem bo jechaly z nami psy w liczbie sztuk 5 , szukalismy czegos w okolicach Cisna , Wetlina ale nie udalo sie. Mysle ze dla Was okolice Polańczyka badz Soliny beda ok, ze wzgledu na dziecko, jest tu wiecej atrakcji, no i opieka lekarska

Co do wiekszej ilosc atrakcji i noclego, pomoga Ci "specjalisci" z forum :) ja moge pomoc od strony ciazy :D
corofini
Stonka bieszczadzka

Postprzez zuzus » 5 cze 2014, o 11:50

Odświeżę stary wątek, żeby nie zakładać kolejnego tematu.
Jestem w 7 m-cu ciąży i myślimy o wybraniu się kolejką bieszczadzką na podziwianie pięknych widoków. W związku z tym mam pytanie czy jazda kolejką bieszczadzką jest uciążliwa pod względem telepania, turbulencji itp, czy jest to spokojny powolny przejazd? Chodzi o to, żeby mi dzidziusia niewytelepało.
zuzus
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 5 cze 2014, o 21:48

Myślę, że z tym "telepaniem" nie jest tak źle. Natomiast przejazd kolejką jest zbyt krótki na
zuzus napisał(a):podziwianie pięknych widoków

Według mnie najciekawszy odcinek to Majdan - Balnica.
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez zuzus » 6 cze 2014, o 07:37

Masz rację, że jest krótki, jednak 31 tydzień ciąży, częstotliwość korzystania z toalety i opuchnięte nogi nie sprzyjają dłuższym wędrówkom, a tak przynajmniej namiastkę wakacji będę miała :)
Dzięki za odp.
zuzus
Stonka bieszczadzka

Postprzez Barnaba » 6 cze 2014, o 21:20

bez przesady. Ten odcinek jest krótki, a podkłady kolejki są już z miętkiego drewna. Dacie radę!
Jeśli wybierasz się autem, spraw sobie mapę ruthenusa i zwróć uwagę, gdzie przy drodze zaznaczone są pk widokowe.
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Kasik31 » 8 sie 2014, o 11:10

To prawda, jak najbardziej dasz radę.
Kasik31
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi